Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2009, 18:38   #1
kiuik3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Unhappy Brak mocy 1.4 tdci

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam problem z tym silnikiem. Jest strasznie mułowaty ostanio udało mi się go rozpędzić do 130 przy 2900 obr dalej nie dał rady .Strasznie wolno się rozpędza. Byłem w serwisie i nie wykazało żadnych błędów. Pali na dotyk, nic nie dymi. Przebieg 26tyś. Filtry paliwa i powietrza wymieniłem. Turbina wydaje mi sie w porządku bo jak zcisnełem rurę gumową za turbiną to aż dęba stawała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Wydaje mi się ze trochę dużo pali około 7litrów w mieście.Czasami nie chce wejść na obroty. Macie jakiś pomysł? Z góry dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 18-08-2010 o 14:23
kiuik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 18:55   #2
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

a wydech nie jest przytkany?
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 19:14   #3
kiuik3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

Cytat:
Napisał stasiek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wydech nie jest przytkany?
NieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Facet z serwisu mówił ze wydech jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kiuik3 ; 15-04-2009 o 19:25
kiuik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 22:39   #4
seba1983
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Fiesta MKVI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

Proponowałbym zacząć od zmiany stacji benzynowej - wyjezdzij co masz w zbiorniku i zalej na Shelu V-power diesel i zobacz co będzie się działo, ja swojego tankuje tylko v-powery, ultimaty itp. Wg mnie ten silnik jest dosc kaprysny jezeli chodzi o rope, raz zalałem na innej stacji niz zwykle i wydawało mi się ze wlasnie przy wyzszych predkosciach cos go trzymało.(ale podejzewam ze to juz sprawdziles)
W sumie te ok.7 litrów to nie jest jakis kosmos jezeli tylko jest to przy bardzo dynamicznej jezdzie.
Ten spadek mocy i większe spalanie mogłoby tez wskazywac na walnięty przepływomierz.
Posprawdzaj wszystkie wężyki czy któryś się nie odczepił.
Może filtr paliwa się zatkał jakimiś syfami?
seba1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2009, 22:52   #5
kiuik3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

Cytat:
Napisał seba1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponowałbym zacząć od zmiany stacji benzynowej - wyjezdzij co masz w zbiorniku i zalej na Shelu V-power diesel i zobacz co będzie się działo, ja swojego tankuje tylko v-powery, ultimaty itp. Wg mnie ten silnik jest dosc kaprysny jezeli chodzi o rope, raz zalałem na innej stacji niz zwykle i wydawało mi się ze wlasnie przy wyzszych predkosciach cos go trzymało.(ale podejzewam ze to juz sprawdziles)
W sumie te ok.7 litrów to nie jest jakis kosmos jezeli tylko jest to przy bardzo dynamicznej jezdzie.
Ten spadek mocy i większe spalanie mogłoby tez wskazywac na walnięty przepływomierz.
Posprawdzaj wszystkie wężyki czy któryś się nie odczepił.
Może filtr paliwa się zatkał jakimiś syfami?
Ropę tylko tankuje na shelu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W filtrze paliwa nic nie było, wymieniałem dzisiaj a powietrza też wymieniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki za poradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiuik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2009, 22:03   #6
kiuik3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

Cytat:
Napisał seba1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponowałbym zacząć od zmiany stacji benzynowej - wyjezdzij co masz w zbiorniku i zalej na Shelu V-power diesel i zobacz co będzie się działo, ja swojego tankuje tylko v-powery, ultimaty itp. Wg mnie ten silnik jest dosc kaprysny jezeli chodzi o rope, raz zalałem na innej stacji niz zwykle i wydawało mi się ze wlasnie przy wyzszych predkosciach cos go trzymało.(ale podejzewam ze to juz sprawdziles)
W sumie te ok.7 litrów to nie jest jakis kosmos jezeli tylko jest to przy bardzo dynamicznej jezdzie.
Ten spadek mocy i większe spalanie mogłoby tez wskazywac na walnięty przepływomierz.
Posprawdzaj wszystkie wężyki czy któryś się nie odczepił.
Może filtr paliwa się zatkał jakimiś syfami?
Czy jest możliwe żeby siedział przepływomierz a komputer nie pokazał błedu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiuik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2009, 15:36   #7
seba1983
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Fiesta MKVI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

"Czy jest możliwe żeby siedział przepływomierz a komputer nie pokazał błedu?"

Znam przypadki od znajomych, co prawda nie we fiestach lecz autach koncernu VW gdzie mechanicy mieli problemy z diagnostyką a komputer nie wskazywał błedu. Stawiali diagnozy typu turbina do wymiany, wtryskiwacz a okazało się na końcu ze po podmianie przepływomierza auto nagle ozdrowiało.
Fiestę mam niedługo i nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa przepływomierza w naszym 1,4 tdci ale w Twoim przypadku zasugerowałbym mechanikowi ten element do sprawdzenia. Powodzenia
seba1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2009, 17:04   #8
kiuik3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

Dzisiaj odpiąłem przepływomierz i prawie nie poczułem różnicy. Może trochę gorzej wchodził na obroty. Zapalił na dotyk nie kopcił. Myślicie ze to przepływomierz jest zepsuty?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiuik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 17:51   #9
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

Cytat:
Napisał kiuik3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj odpiąłem przepływomierz i prawie nie poczułem różnicy. Może trochę gorzej wchodził na obroty. Zapalił na dotyk nie kopcił. Myślicie ze to przepływomierz jest zepsuty?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest wysoce prawdopodobne że to przepływomierz. Jeśli po wypięciu nie poczułeś różnicy silnik prawdopodobnie pracuje na nastawach fabrycznych (aczkolwiek dziwi mnie brak błędu na kompie).
Miałem podobny przypadek w benzynowej Omedze - po wypięciu zero zmian.

Może udałoby Ci się pożyczyć od kogoś sprawny przepływomierz i stestować czy będzie różnica?

BTW w większym i cięższym Fusionie ( "deptam" mu równo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) spalanie w mieście na poziomie 5,5 - 5,7l, więc potwierdzałoby to Twoją diagnozę.
__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 21:25   #10
kiuik3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Brak mocy Fiesta 1.4 tdci Pomocy !!!

Cytat:
Napisał Mar78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest wysoce prawdopodobne że to przepływomierz. Jeśli po wypięciu nie poczułeś różnicy silnik prawdopodobnie pracuje na nastawach fabrycznych (aczkolwiek dziwi mnie brak błędu na kompie).
Miałem podobny przypadek w benzynowej Omedze - po wypięciu zero zmian.

Może udałoby Ci się pożyczyć od kogoś sprawny przepływomierz i stestować czy będzie różnica?

BTW w większym i cięższym Fusionie ( "deptam" mu równo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) spalanie w mieście na poziomie 5,5 - 5,7l, więc potwierdzałoby to Twoją diagnozę.
Dzięki za poradę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko właśnie nie mam od kogo pożyczyć przepływomierza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiuik3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.