Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2013, 21:14   #1
siwinski79
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-Max 2005
Silnik: 1.6 Ti
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Niedziałający prędkościomierz

Witam, mam Focusa C-max Mk1 rocznik 2005, silnik benzyna, 1.6 Ti, 115 km i ogromny kłopot z prędkościomierzem i licznikiem kilometrów. Wskazówka jest ciągle na 0 a licznik w ogóle nie liczy przejechanych kilometrów. Przez pierwszych kilka kilometrów licznik pokazuje kilometry (115000km) ale później pokazują się tylko kreski. Co ciekawe ciągle pokazuje ile jeszcze mogę przejechać na baku.
Zrobiłem test diagnostyczny na zegarach i wskazówka porusza się do końca tak jak powinna.
DTS pokazuje mi błędy E197, E200 i D900. Ten ostatni z tego co czytałem jest dość częsty i we wszystkich modelach i raczej nim się nie trzeba przejmować. Sprawdziłem, że pierwsze dwa oznaczają błędy czujnika prędkości i najprawdopodobniej przez to mam kłopoty.
Jadąc w trakcie testu cyfrowy prędkościomierz też pokazuje 0 km/h.
Prędkość jest odczytywana z ABS wiec najprawdopodobniej muszę wymienić czujnik ABS i tutaj powstaje pytanie czy muszę wymienić wszystkie 4 bo z tego co wiem każde koło ma własny czujnik. Czy może sam czujnik prędkości jest tylko przy jednym z kół i muszę wymienić tylko jeden?
A może kłopot jest w czymś innym?
Czy ktoś miał taki sam problem?
ABS działa.

siwinski79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2013, 14:02   #2
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Niedziałający prędkościomierz

czujnik prędkości to nie to samo co czujniki absu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujnik vss , zegary



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.