Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2009, 09:20   #1
zybik4
ford::amateur
 
Imię: zbigniew
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: blota
Model: galaxy 1.9tdi
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Dymi na biało

cze.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam problem z moją galaktyką a mianowicie od jakiegoś czasu miałem problem z zapalaniem rano za drugi czy trzecim razem ale jak był ciepły to bez problemu. teraz zrobiło się tak ze jak zimny to muszę kręcić ze 20s zęby załapał , załapie tak jakby nie palil na wszystkie gary,z rury wydostaje się pełno biało niebieskiego dymy śmierdzącego ropa i potem zaczyna chodzić równo i w miarę nagrzewania przestaje dymić,ale tak jakby zaczol głośniej chodzić . niemam pojęcia co jest grane pomocy koledzy? sprawdziłem świece -grzeją , paliwo dochodzi bez powietrza , odpięcie czujnika g62 od temperatury cieczy nie pomaga, po podpięciu vag niema błędów,rozrząd wymieniony przed wakacjami i było super zapalał od kopa . POMOCY?

zybik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 09:40   #2
Goliaty2
ford::advanced
 
Avatar Goliaty2
 
Zarejestrowany: 16-03-2009
Skąd: Jelcz-Laskowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 213
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Jak masz VAG'a to sprawdź kąt wtrysku na zablokowanych nastawach. Grupa 000, basic settings i klupnij TDI Timing. (na rozgrzanym silniku!) Tak to będzie wyglądać (http://images45.fotosik.pl/51/b4a1f1b8344d4df4med.jpg), wykres powinien byc najbliżej niebieskiej linii.
Goliaty2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 10:16   #3
1-czarny
ford::average
 
Avatar 1-czarny
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Zielona Góra/Sulechów
Model: Galaxy / C-Max
Silnik: 1.9 TDI 90km AHU / 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Witam poczytaj tutaj miałem ten sam problem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
1-czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 12:27   #4
greg1971
ford::average
 
Avatar greg1971
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: Lublin
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI 110 KM (AFN)
Rocznik: 1997
Postów: 113
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Cytat:
Napisał zybik4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpięcie czujnika g62 od temperatury cieczy nie pomaga,
Jeżeli po odpięciu czujnika czekasz aż zgaśnie dioda od świec żarowych i nie ma efektu, to moim zdaniem nie grzeją Ci świece (spalone lub usterka w obwodzie - bezpiecznik, przekaźnik, ...)
greg1971 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 15:22   #5
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Znana przypadlosc i pewnie podczas samego krecenia rozrusznikiem ci kopci , nic nie kombinuj tylko zdejmij kolko na rozrzadzie te co jest na samym dole na wale , tam masz wyrobiony klin i sie przestawia rozrzad o 1 lub 2 zabki.Wymien cale kolo koszt ok.40 zl jesli beda na nowym kmole luzy podloz tam cos.Dobry mechanik sobie z tym poradzi.
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2009, 18:43   #6
zybik4
ford::amateur
 
Imię: zbigniew
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: blota
Model: galaxy 1.9tdi
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Cytat:
Napisał ravelkepno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znana przypadlosc i pewnie podczas samego krecenia rozrusznikiem ci kopci , nic nie kombinuj tylko zdejmij kolko na rozrzadzie te co jest na samym dole na wale , tam masz wyrobiony klin i sie przestawia rozrzad o 1 lub 2 zabki.Wymien cale kolo koszt ok.40 zl jesli beda na nowym kmole luzy podloz tam cos.Dobry mechanik sobie z tym poradzi.
CZE.
mam pytanko masz moze rysunek jak ustawic rozrzad zeby sprawdzic czy to napewno klin i gdzie sa punkty?
zybik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 14:43   #7
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Cytat:
Napisał zybik4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CZE.
mam pytanko masz moze rysunek jak ustawic rozrzad zeby sprawdzic czy to napewno klin i gdzie sa punkty?
Rysunku nie mam , robil mi mechanik a ja mu w tym pomagalem , on sobie znaczyl sam markerem punkty, jak zdejmiesz pasek rozrzadu i chwycisz te kolo to nie powinno ono sie w zadna strone obracac , nie powinno byc luzu , jak bedzie mialo luz to to jest przyczyna , ja kupilem te kolo nowe koszt cos kolo 40 zl , kolo te pasuje od VW Golfa.Przelozylem i gitara , auto odpalilo na kopa i jezdzi do teraz. W sumie to wiecej wykrecania zeby sie do tego kolka dobrac niz sam jego koszt.
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 15:58   #8
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Cytat:
on sobie znaczyl sam markerem punkty
punkty markerem można na mapie zaznaczać. Rozrząd ustawia się na fabryczne znaki. Skoro mechanik o tym nie wiedział to współczuję takiego mechanika. Skoro zakładamy, że rozrząd jest przestawiony o niewiadomo ile ząbków to w takim przypadku ten pan mechanik co zrobi? na czuja będzie przestawiał? Może w końcu trafi? Zrezygnuj z tego typa i szukaj konkretnych fachowców.
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2009, 23:40   #9
1-czarny
ford::average
 
Avatar 1-czarny
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Zielona Góra/Sulechów
Model: Galaxy / C-Max
Silnik: 1.9 TDI 90km AHU / 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

może to tobie pomoże

Ostatnio edytowane przez 1-czarny ; 06-01-2011 o 12:37
1-czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2009, 11:04   #10
zybik4
ford::amateur
 
Imię: zbigniew
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: blota
Model: galaxy 1.9tdi
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem dymi na bialo

Cytat:
Napisał ravelkepno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znana przypadlosc i pewnie podczas samego krecenia rozrusznikiem ci kopci , nic nie kombinuj tylko zdejmij kolko na rozrzadzie te co jest na samym dole na wale , tam masz wyrobiony klin i sie przestawia rozrzad o 1 lub 2 zabki.Wymien cale kolo koszt ok.40 zl jesli beda na nowym kmole luzy podloz tam cos.Dobry mechanik sobie z tym poradzi.
Miałeś racje śruba na wale poluzowała się i rozrząd trochę przestawił się i to przyczyna. Niepokoi mnie jedna rzecz ta śruba była wkręcona na klej specjalny i odkręciła się , i co kupie nowe kolo , śrubę , znowu klej a jak znowu się odkręci . Nie wiem co dalej może ktoś ma jakiś patent żeby się nie odkręcała ?
zybik4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.