Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2009, 21:37   #1
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Dziś zauważyłem niepokojący objaw podczas jazdy , po kilkakrotnym wciśnięciu pedału hamulca robi się on twardy i siła hamowania diametralnie spada tak jakby nie działało wspomaganie.
Po jednokrotnym wciśnięciu hamuje bardzo dobrze,pedał zatrzymuje się w połowie a po dłuższym przytrzymaniu delikatnie opada (tylko trochę)ale dalej hamuje bardzo dobrze.
Dodam że wcześniej był słyszalny syk powietrza przy pedale hamulca ale zlikwidowałem go po delikatnym opuszczeniu pedału dosłownie o 1 mm , czy to może mie z tym związek?

albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2009, 21:47   #2
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Najpierw sprawdż stan tarczy i klocków. Jak dla mnie to podstawa a nie wysokość pedału.
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2009, 22:04   #3
Ataman101
ford::average
 
Avatar Ataman101
 
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Sharan Mk1
Silnik: 1.9 TDI 1Z+
Rocznik: 1996
Postów: 131
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

A nie będzie to przypadkiem stary płyn hamulcowy? który jak się podgrzeje to robi heble jak z gumy? napisz kiedy był wymieniany i czy mocno grzejesz hamulce jak coraz gorzej hamuje.
Ataman101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2009, 22:29   #4
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Nie wiem kiedy był wymieniany płyn bo autko mam od 2 miesięcy, a hamuje tak samo zaraz po ruszeniu jak i po dłuższej jeździe, tylko gdy wcisnę szybko kilka razy pedał to twardnieje i słabo wtedy hamuje , ale po chwili jest ok
Mario16 to raczej nie jest wina klocków ani tarcz
No a płyn raczej do wymiany bo wydaje się już troche przybrudzony i sprzęgło doś ciężko chodzi to może też wina płynu

na forum Audi a3 znalazłem coś takiego:
Serwa podciśnieniowe wykorzystują spadki ciśnień pomiędzy próżnią (podciśnieniem), a ciśnieniem powietrza atmosferycznego. Te różnice ciśnień wzmacniają siłę nacisku stopy. W samochodach z silnikiem benzynowym próżnię wytwarza ssanie silnika, w dieslach funkcję tę przejmuje pompa próżniowa. W silnikach benzynowych wytworzone podciśnienie wynosi 0,8 bar; w dieslach ok. 0,98 bar, zaś sam czas budowania ciśnienia jest o wiele dłuższy niż w samochodach benzynowych. I tak w wyniku kilku hamowań, przy pracy silnika na niskich obrotach, dochodzi do zmniejszenia ilości próżni w serwie. I to w efekcie prowadzi do zmniejszonego wspomagania w układzie hamulcowym. Pedał hamulca jest twardszy.

Byłbym wdzięczny jesli ktoś sprawdziłby jak się zachowują hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu (podpompowaniu) w czasie jazdy

Ostatnio edytowane przez albert 53 ; 08-11-2009 o 23:01
albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 07:45   #5
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Moim zdaniem coś popsułeś z zasilaniem servo. Tarcze i inne elementy jeżeli by miały defekt to było by to powtarzalne za każdym razem.

Taki objaw jest po wyłączeniu silnika. Kilka razy zachamuje a jak ciśnienie spadnie to fotel łamiesz aby zahamować.

Cytat:
Napisał albert 53 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam że wcześniej był słyszalny syk powietrza przy pedale hamulca ale zlikwidowałem go po delikatnym opuszczeniu pedału dosłownie o 1 mm , czy to może mie z tym związek?
tutaj bym widział przyczynę.
Bart

Ostatnio edytowane przez bart07 ; 09-11-2009 o 07:48
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 08:47   #6
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Pompa vacum prawdopodobnie ci siada (ma za mala wydajnosc) albo masz gdzies nieszczelnosc na liniach podcisnienia i i powietrze dostaje sie z zewnatrz i psuje "proznie"

Ostatnio edytowane przez D245 ; 09-11-2009 o 08:49
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2009, 23:35   #7
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Rozmawiałem dziś z "magikiem" i dokładnie to samo powiedział SIADA serwo a dokładniej pompa w serwie (dlatego płyn brudny) Mimo wszystko sprawdż klocki i tarcze !! (odkręć koła) To ciężkie auto i szybko zjada przednie hamowanie !!

PS. Płyn jest b. ważny ale to nie TO

Ostatnio edytowane przez Mario16 ; 09-11-2009 o 23:37
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 16:13   #8
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Do wymiany masz pompę VACUM (tandemową) a nie serwo. Jak pompka ta nie wyrabia się z podciśnieniem to efekt jest dokladnie taki jak opisujesz. Po chwili jak podpompuje to wszystko wraca do normy.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 19:59   #9
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Może pompa vacum jest słaba a może nie.Warto to sprawdzić.Jednak takie kilkukrotne pompowanie pedałem hamulca jest trochę nienaturalne w aucie z ABS-em.Jeśli naciskasz raz i hamuje to bym nie robił z tego tragedii.
Bardzo chciał bym się dowiedzieć jak się sprawdza wydajność pompy vacum?W kilku dieslach spotkałem się z takim efektem i zostawiałem temat nie ruszony.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))

Ostatnio edytowane przez kor1011 ; 10-11-2009 o 20:03
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2009, 20:05   #10
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Właśnie ciekawi mnie jak jest z tym u was w autkach , mam już go 2 miesiące a dopiero teraz przez przypadek zauważyłem takie zachowanie hamulcy, bo normalnie hamując wszystko jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.