Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2020, 12:05   #1
Dant3
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Chwilowe spadki mocy, błędy sondy lambda, turbiny i dpf

Witam wszystkich!
Chciałbym prosić o pomoc. Niedawno kupiłem C-Maxa z 2009 r. 1.6 TDCi 80KW. Auto krótko po zakupie okazało się, że ma uszkodzony zbiorniczek płynu do DPFu. Zbiorniczek został wymieniony i jeżdżę dalej... ale okazało się, że są problemy z utratą mocy.

1. Na autostradzie potrafi przy przyspieszaniu na przemian zyskiwać i tracić moc, trochę przypomina to sytuację jakby turbina się włączała i wyłączała na przemian.

2. W czasie ruchu miejskiego auto czasem zachowuje się jak "muł". Np. przy dodawaniu gazu przy ruszaniu ze skrzyżowania potrafi ruszać jakby miał o połowę koni mechanicznych mniej niż ma, zdarzyło mi się, że auto zgasło. Również przy zmianie pasa ruchu aby wyprzedzić zdarza mi się, że auto nie chce wyprzedzić, dodaję gazu przy około 1400 obrotów, a dojście do 1900 trwa wieki, wtedy załącza się turbina i jest już lepiej, ale i tak nie tak jak być powinno.

Oddałem auto mechanikowi i nic nie zrobił. Sam sprawdziłem błędy (niedrogim urządzeniem, więc nie wiem, czy na 100% jest wszystko ok z odczytem) i wyskoczyły błędy P0166, P0160 (te dotyczą chyba sondy lambda), P2458 (błąd wypalania dpf) i P0234 (coś z turbiną).

Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić na przyczynę. I gorąca prośba o polecenie dobrego mechanika, który przy okazji nie doprowadzi mnie do ruiny finansowej i który będzie w stanie to ogarnąć w Warszawie lub okolicach?

Dziękuję za pomoc!

Dant3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 12:27   #2
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Chwilowe spadki mocy, błędy sondy lambda, turbiny i dpf

Cytat:
Napisał Dant3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
, dodaję gazu przy około 1400 obrotów,
A 1400 na jakim biegu masz i przy jakiej predkisci?
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 12:34   #3
Dant3
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-01-2020
Skąd: Warszawa
Model: C-Max
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chwilowe spadki mocy, błędy sondy lambda, turbiny i dpf

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A 1400 na jakim biegu masz i przy jakiej predkisci?
To się dzieje losowo w zasadzie, tu podałem przykład gdzie miałem 3 bieg i w ruchu miejskim wyprzedzałem samochód. Prędkość to około 40-50 km/h była ale tu pewności nie mam. Natomiast dzieje się tak przy różnych prędkościach i na różnym biegu. Czasem czuć po prostu w trakcie jazdy, że "zgubił moc", ale po minucie, a czasem po 10 potrafi wrócić do normy.

W opisie zapomniałem dodać, że to nie dzieje się ciągle, samochód robi to kompletnie losowo, mogę odpalić auto i od razu mieć problemy, ale zdarza się, że przejadę trasę około 40 km i nic się nie dzieje.
Dant3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 12:59   #4
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Chwilowe spadki mocy, błędy sondy lambda, turbiny i dpf

Prawdopodobnie DPF do wymiany
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 16:07   #5
dziadek janek
ford::beginner
 
Avatar dziadek janek
 
Imię: JAN
Zarejestrowany: 26-05-2012
Model: FORD C-max
Silnik: 1,6TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Chwilowe spadki mocy, błędy sondy lambda, turbiny i dpf

Zacznij od wymiany filtra paliwa. Miałem podobny problem. Po 16tys zatkany. Nasze paliwo jest takie jakie jest. Też nie chciałem wierzyć ale po wymianie filtra auto odzyskało życie!
dziadek janek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.