Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2014, 15:42   #821
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Może przeoczyłem - żona jeździ Kugą a Ty...?

androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 16:33   #822
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał androzek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może przeoczyłem - żona jeździ Kugą a Ty...?
Nie przeoczyles, nie lubie sie chwalic bo tez nie ma specjalnie czym. Od praktycznie zawsze ta sama marka. Podobno jak ktos wdepnie to nie ma juz powrotu. Obecnie F10 535D. Od nowosci zmieniona zostala mapa silnika. Gwarancje mechaniczna od razu utracilem bo zawsze tuninguje siniki. Wole inwestowac w auto niz nie majace pojecia o samochodzach ASO. Namawialem Zone na x3 ale ona nawet nie chciala sluchac, zakochala sie w Kudze i ma co chciala. Dziewczyna ma zupelnie inne podejscie do motoryzacji i musze to uszanowac.
Pozdrawiam

Bump:
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 17:22   #823
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

To czemu żonie nie nie dasz zmienić mapę silnika? Przecież Kugę można stroić na 190-195KM luzem. Sam kupiłeś sobie auto, stroiłeś pewnie na jakieś 330KM, czyli 2x tyle co ma ona i narzekasz na osiągi? Bez jaj.

X3 20d ma o 20KM więcej koni i o wiele szybsza od Kugi nie jest. Pomyjam cene o 50-100% wyższą z racji tego, że BMW jest marką premium i że X3 jest o klasę wyżej niż Kuga. A więc na moje oko zapisałeś się by potrololo i nic więcej.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 19:43   #824
androzek49
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2013
Skąd: okolice Bydgoszczy
Model: Kuga II 2.0 TDCI 163 KM Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Od kiedy jestem na tym forum staram się abyśmy porównywali Kugę do adekwatnych lub zbliżonych wyrobów innych producentów. Ważne też jest kto z jakiego samochodu na Kugę się przesiadł. Ja z Outlandera 2.0 DiD i jest to dla mnie skok jakościowy w górę natomiast kto jeździ BMW 5 z dobrym silnikiem to jak widać tragedia. Natomiast na marginesie jeździłem BMW X1 i X3 ( zobaczcie jakie plastiki ma m.in. na dole drzwi ) i pomimo,że mnie na te samochody stać , nie uznałem za stosowne wydanie 50-90 tysięcy więcej za znaczek na masce. Nie poraziły mnie ani jakością wykończenia ani samą jazdą ( może nawet X1 lepiej jeździ ). Natomiast prawdziwe BMW to dla mnie od "5" w górę i benzyna , nie koniecznie ta najnowsza. Zgadzam się,że z takiego poziomu przesiąść się do Forda to upadek...

Ostatnio edytowane przez androzek49 ; 22-06-2014 o 19:45
androzek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 05:36   #825
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To czemu żonie nie nie dasz zmienić mapę silnika? Przecież Kugę można stroić na 190-195KM luzem. Sam kupiłeś sobie auto, stroiłeś pewnie na jakieś 330KM, czyli 2x tyle co ma ona i narzekasz na osiągi? Bez jaj.

X3 20d ma o 20KM więcej koni i o wiele szybsza od Kugi nie jest. Pomyjam cene o 50-100% wyższą z racji tego, że BMW jest marką premium i że X3 jest o klasę wyżej niż Kuga. A więc na moje oko zapisałeś się by potrololo i nic więcej.
Masz racje, x3 z 2.0L D jest o niewiele mocniejsza ale szybsza jest. Do tego tam kazdy moze sobie dobrac silnik do wlasnych potrzeb. 3.0L D tez jest. Sprawdz specyfikacje. Nie rozumiem jednak polityki Forda. Poprzednia Kuge uwazam ze zrobil nawet OK. Poczatkowali na rynku europejskim. Nowa Kuga jak dla mnie jest krokiem w dol i dopasowuje sie do poziomu aut koreanskich. Zobaczcie ze nawet hyundai ma mocniejszy 2.0L D silnik. Oczekiwalbym od Kugi nie tylko mocniejszych silnikow ale rowniez duzo lepszego zawieszenia no i w koncu mogliby zmienic epokowy automat.

Bump:

Bump: Jeszcze jedno. Kiedy kupuje sie nowe auto, nowy design, mnostwo bajerow (czesto zbednych) to czlek patrzy glownie na design. Ach co za sliczny samochod. Z czasem ekscytacja auta przemija. Konkurencja tez nie spi i dostrzegamy wiecej wad niz zalet. Mysle ze Forda z tak wielka tradycja i doswiadczeniem stac wyroznic sie przynajmniej od koreansko-francuskich samochodow. Nie wierze ze nie potrafia. Niestety postanowili ustawic sie w tym samym szeregu. Zonie mapy silnika nie zmienie bo jezdzi zawsze tak wolno ze maluchy na zakrecie sa szybsze. Gdybym kupil jej nawet najslabszy silnik to tez bylaby happy. Dla niej wazne aby byla Kuga bo jest najsliczniejsza a wszystkie BMW i Audii to szpetoty. To co dla mnie jest wazne to ona nawet niedostrzega.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 16:04   #826
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał androzek49 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja z Outlandera 2.0 DiD i jest to dla mnie skok jakościowy w górę
Witaj androzek
Rozumiem ze porownujesz starszego Outlandera z najnowsza Kuga. Mysle ze sprawiedliwiej byloby porownac nowego Outlandera z nowa Kuga. Nigdy nie jezdzilem Outlanderem i nic na jego temat nie napisze.Jezdzilem wielokrotnie Pajero tyle ze spotowo terenowym i mial nie duzo wspolnego z wersja cywilna choc i ta jest swietna. Mimo wszystko zdziwiony jestem Twoja opinia. Mitsubishi to marka ktora bardzo sobie cenie bo nie kieruja sie tylko moda jak to robi Ford robiac Kuge ktora nie wiadomo czemu ma sluzyc. Mitsubishi robili samochody bardzo uniwersalne ktore swietnie radza sobie poza asfaltem. Dosc proste w konstrukcji i bez fantazji w srodku za to bardzo skuteczne. Silniki charakteryzowaly sie zazwyczaj nizsza moca w porownaniu z konkurencja ale za to bardzo dobrym momentem obrotowym. Powodowalo to ze max szybkosc byla mniejsza za to auto bardzo elastyczne i wyprzedzanie np dieslem przy juz ok 2100RPM bylo bulka z maslem. Skoro jezdziles Outlanderem to bardzo bylbym wdzieczny abys cos wiecej na jego temat napisal i porownal z Kuga. Ciekawi mnie tez jaki uklad napedowy byl w tym modelu. Czy mial dyfer centralny a jesli tak to jaki np:czy centralny roznicowy czy aktywny centralny roznicowy czy centralny roznicowy z ograniczonym poslizkiem lub centralny roznicowy z ograniczonym poslizgiem i blokada? Jesli aktywny to jakie bylo Twoje odczucie szybkosci reagowania i skutecznosci. Jaka byla elastycznosc silnika np na 3 lub 4 biegu, chodzi mi o moment obrotowy. Czy pamietasz czy Outlander byl ciezszy czy lzejszy. No i czy posiadasz dane przyspieszenia auta np z 80-120km/h i jak sie maja z mocniejsza Kuga? Przyspieszenia od 0-100km/h raczej mnie nie interesuja bo oba samochody nie sa wyscigowe. Czy mozesz porownac pojemnosc bagaznika? Mysle ze jesli udzielisz nam tych odpowiedzi to dokladniej wszyscy beda mieli jakis punkt odniesienia i porownanie dwoch aut. Jesli bede mial troche czasu to postaram sie dowiedzic jak to jest w nowym modelu Outlandera i oczywiscie porownac go z nowa Kuga bo bedzie to bardziej uczciwe.

Bump:
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ssaramis - a może ty jeździć nie umiesz? ;-) może mieszkamy nie daleko, to Ci pokaże jakim mułem Kuga jest. :-P
Atlis, mysle ze prawdziwy mezczyzna a Ty na pewno nim jestes skoro powiedzial A to powie tez B. Ja nadal czekam na Twoj nr tel. Powiedziales ze pokazesz mi jak Kuga jezdzi a ja naprawde chcialbym sie czegos nauczyc. Pokazesz mi co potrafisz, nauczysz mnie jezdzic samochodem i opiszemy wszystko na forum jakim mistrzem kierownicy jestes. Poprosilem Cie abys przeslal mi nr tel private ale skrzynka nadal pusta. Mieszkamy w tym samym miescie wiec tak jak sam sugerowales nie bedzie problemu co bys mnie jezdzic nauczyl.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2014, 23:38   #827
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Sarramis ale ty głupoty wypisujesz...

Po pierwsze nie uważam że porównywanie Kugi z Outlanderem ma sens to są dwa zupełnie inne samochody.
Moim zdaniem Kugę (spalanie, przyśpieszenie itp) można porównywać z takimi samochodami jak Honda CRV, Toyota Rav4, Hyundai ix35, , Mazda CX5, może x-trail. Jest to uwarunkowane rozmiarami samochodu oraz chociażby rodzajem napędu.

Outlander czy też forester, grand vitara o wiele bardziej nadają się w teren. Są skierowane do innych klientów. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje Kugi aby jeździćnią po lasach bo się do tego nie nadaje. A ty wrzucasz ją na koniec wszystkie do jednego wora i jeszcze porównujesz z Pajero... Przecież to idiotyczne.
Szukasz w Kudze nie wiadomo jakich właściwości terenowych a nie po to jest ten samochów. Jest to trochę naiwne podejście.

Kuga jest świetnym samochodem do wypadu na narty, wycieczki w góry. Jest wygodna a napęd AWD sprawdza się bardzo dobrze w normalnym użytkowaniu doskonale.

Poza tym zaprzeczasz sam sobie... Najpierw piszesz jaka to Kuga słaba itp a potem gdy porównujesz ją z Pajero to piszesz że to nie są samochody do szybkiej jazdy. I tu się z tobą całkowicie zgodzę.

Ja również jeździłem i Outlanderem i Pajero Sportem. Co prawda jeździłem nimi tylko ok tygodnia ale mam jakieś pojęcie. Wychwalasz Pajero a może napiszesz jak się beznadziejnie prowadzi przy wyższych prędkościach (w porównaniu z Kugą) albo wspomnisz o jego cenie bądź spalaniu (ok 15l/100km to oszczędna jazda benzyniakiem).
I wcale nie mówię że to jego wada... Jest to inny samochód stworzony do czego innego. I tyle...

Podsumowując auto w teren, do pracy w cięższych warunkach: Outlander, Pajero, Patrol itp
Auto do podróży rodzinnych i okazjonalnego wyjścia z głębszego śniegu itp: Kuga Ravka itp


Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Lep ; 23-06-2014 o 23:41
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 06:18   #828
ssaramis
ford::beginner
 
Imię: aramis
Zarejestrowany: 21-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Kuga
Silnik: 2.0L Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 39
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Sarramis ale ty głupoty wypisujesz...
Panie Lep. Na jakiej podstawie twierdzisz ze to ja porownuje Outlandera z Kuga? To androzek 49 porownal Outlandera z Kuga. Nie wiem co mial dokladnie na mysli i dla tego chcialem sie tego dowiedziec. Napisales ze porownuje Kuge z Pajero...OK prosze wskazac w ktorym momencie!!! Naprawde bardzo prosze i apeluje aby dobrze przeczytac tresc autora i watek do ktorego tekst jest napisany zanim sie kogos skrytykuje!!! Przeciez napisalem ze nawet nigdy nie jezdzilem Pajero w wersji cywilej!!! To ze outlander na lepsze wlasciwosci terenowe niz Kuga to chyba wszyscy wiemy i dla tego zdziwilem sie tym co napisal androzek. Ja tym autem nigdy nie jezdzilem i tak jak pisalem wczesniej nie bede o nim pisal. Czekam wiec na opowiedz andozka 49 aby dokladniej napisal co mial na mysli. Napisales ze Kuga jest swietnym samochodem na wypady w gory czy na narty. Zgodze sie, ma wiekszy przeswit i latwiej bedzie stanac czy wyjechac ze sniegu. Ja jezdze na narty czesto nawet 2 razy w roku, Polska, Austria, Wlochy i Szwajcaria. czesto jezdze z przyjaciolmi 2-3 autami i czesto te auta maja tylko naped na przod i sa to najzwyklejsze sedany. Jakos nie zauwazylem aby nie mogli podjechac pod gorke, z gorki. Owszem jest slizko, jedzie sie troszke wolniej ale i Kuga tez tak bedzie trzeba. Wczesniej napisalem w innym watku jak to zima testowalem naped Kugi. Tam gdzie mieszkam jest krotki odcinek drogi miedzyosiedlowej domkow jednorodzinnych. Nikt tej drogi czesto nie odsnieza. Snieg jest ubity przez samochody mieszkancow. Testowalem Kuge na tym sniegu wielokrotnie. Nagly skret o 90st z predkosci ok 30-40km/h. Tyl leci kilka metrow zanim auto odzyskuje wlasciwa trakcje. Widze na monitorze ze niby naped dziala i rowniz go czuje ale po pierwsze zalancza sie duzo za pozno a kiedy juz dziala to robi to malo skutecznie a do tego wyraznie glupieje elektronika sterowania hamulcami. Nie rozumiem Panow dla czego jestescie tak uczuleni na krytyke tego auta. Najzwyklejszym focusem wcale bez trikow rajdowych przejechalbym ten zakret wcale nie gorzej. Mam te auto i nie bede pisal ze jest cudowne i nie ma wad tylko dla tego ze je mam. Wyglada na to ze na forum powinno sie pisac tylko zalety i podniecac np dachem panoramicznym, radiem czy grafika dla idiotow co patrza jak naped dziala. Dla mnie najwazniejsze jest jak auto jezdzi, moment obrotowy i jego zakres, szybkosc i skutecznosc przenoszenia napedu, skutecznosc hamulcow, oswietlenia, wygoda i spasowanie foteli i moze cos jeszcze. Reszta bajerow np radio to tylko dodatek do toru. Owszem Zona sie cieszy bo tak jak pisalem dla niej wazne jest ze siedzi wysoko i ze jest to Kuga bo dla niej najpiekniejsze auto swiata.
ssaramis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 09:58   #829
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

ssaramis - nie możesz porównywać Kugę do X3, szczególnie nie pod wględem silników, bo to klasa wyżej. Konkurencją dla Kugi jest X1, która ma mocniejszy silnik diesla tylko od roku. Pozatym w klasie premium nie jest to nic wyjątkowego.

BTW Kugę testowałem również w zeszłym roku na śniegu i przy 0-100km/h załącza się tył po paru centymetrach od startu. Natomiast jeżeli oczekujesz, że przy rozłączanym napędzie na tył będzie on reagował tak jak stały napęd, to jesteś w wielkim błędzie. Nie mówiąc o tym, że X1 czy X3 mają napęd na tył o dołączany przód, co samochodowi nadaje zupełnie inną charakterystykę. Tego jako offroadowiec powinieneś wiedzieć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS: numer masz na priv Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 10:09   #830
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

od MY2015 też dostanie mocniejsze silniki Euro6: 150 i 180KM
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.