Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-03-2013, 10:44   #411
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie

A komputer dodaje czy odejmuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już po tygodniu można wnioskować jaki apetyt autko ma na paliwo, fakt lepiej zatankować do pełna wyjeździć parę setek i znów zatankować bardziej dokładne.
Można też po wskazaniach komputera + 1, 2 l

Cytat:
Napisał Ricz1927 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem jest w tym ze nie wiem czy mam zaslepiony EGR bo mam samochod od ponad tygodnia dopiero, z faktur co dostalem do auta wynika ze mam wymieniony: aku, sprzeglo, dwumase, amorki i sprezyny. na temat turbiny nic nie wiem, a jesli chodzi o kopcenie to u mnie wcale nie dymi ani na czarno ani na zaden inny kolor obojetnie jakbym nie jechal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie kopci to dziury w dolocie nie masz i wtryski raczej OK przynajmniej końcówki.
Czy masz zaślepiony EGR dowiesz się jak rozkręcisz i zobaczysz blaszkę zaślepiającą, tu masz link gdzie dowiesz się jak wyczyścić dolot i EGR, u ciebie jest jak się nie mylę z tyłu
Jeszcze pytanko o temperaturę trzyma dobrze?
Ja szykuję się w piątek na wymianę dużego termostatu i jak będę miał chwilę to zrobię próbę przelewową a w drodze zrobię pomiary ELM 237 z otwartym i zaślepionym EGRem MAF, MAP
Może tu czegoś się dopatrzę


Ostatnio edytowane przez jvc ; 20-03-2013 o 15:01
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2013, 11:42   #412
Ricz1927
ford::beginner
 
Avatar Ricz1927
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-03-2013
Skąd: Białystok
Model: Ford Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Olbrzymie spalanie

Wszystkie filtry sa wymienione, mam na to paragony od poprzedniego wlasciciela, jakies 1500 km max maja wiec bez sensu to robic.

Ostatnio edytowane przez jvc ; 20-03-2013 o 15:07 Powód: Jeden temat-jedno zagadnienie
Ricz1927 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 10:57   #413
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

W piątek pogrzebałem w swoim Mondku. Prawie zakończyłem Montaż PTC, wymieniłem duży termostat i zrobiłem próbę przelewową. Niezbyt dokładnie bo autko nie było do końca rozgrzane. Wyniki mnie przeraziły test trwał ok 2min
1-30 ml Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2-50 ml Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3-10 ml
4-10 ml
Jeszcze zrobię próbę przelewową, ale już teraz chyba znam przyczynę wysokiego spalania.
Już miałem regenerowane wtryski 3 końcówki i jeden cały bo mechanior nie mógł się pozbyć nierównej pracy na zimnym silniku i wsadził jeden nowy.
Po takiej regeneracji komputer pokazywał wzrost spalania o 0,5 l
Ale przestał kopcić przy dodawaniu gazu
Teraz sprawdzę jakie będzie spalanie po wymianie termostatu
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 11:25   #414
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Witam
Zajmuje się naprawą wtryskiwaczy CR (tych co sie da zrobic oczywiscie ze względów uwarunkowań techniczych).

Jeśli byliby panstwo zainteresowani informacją jakie zaworki, rozpylacze i tak dalej, lub zakupem samych zaworków to chętnie pomoge.

Tylko i wyłacznie NOWE ORYGINALNE zaworki produkowane we FRANCJI.

Chętnie również doradze co robić, co wymieniać itd.

Ze względów pracy będe dostępby na forum w godzinach wieczornych czyli od 21 w góre.

e-mail: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Witam
Od razu przepraszam ale przyznaje że nie czytałem wątku od pierwszej strony.
Jeżeli to co piszesz z tymi przelewami jest prawdą no to tak zbalazłeś odpowiedz dlaczego tyle pali.
Na twoim miejscu sprawdził bym raz jeszcze te przelewy tym razem dokłądnie, ale jeżeli się potwierdzą, to szukaj dobrego mechanika od diesla (ale nie takiego co robił zawsze benzyne i teraz też robi od nie dawna diesla.)

Powinienies wyjąć wszystkie wstryski i zaniesc na maszyne któa sprawdzi je jednakowo (i jednocześnie wszystkie na raz!!!) zarówno pod względem przelewów i jak dawek.

I tu ciekawostka, to nie jest tak jak kiedyś ze jak auto dymi to ropylacz jest walnięty - trzeba mieć naprawdę dużego pecha zeby tak było.

Dlaczego mechanicy wymieniają rozpylacze sie spytacie?

Bo oryginał delphi to koszt około 200zł, i teraz sobie pomyślcie ze mechanik ma rabat 10% od tego. Zyc nie umierac

Pozdrawiam.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 17:22   #415
pladasiek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2012
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Re: bardzo wysokie spalanie tdci

Witam, ja mam obecnie spalanie 9,3-10l średnio (na kompie i realu to samo), wcześniej średnia 6,4 w podobnych warunkach.
Nie kopci, ale słabszy jest.
Mam walnięte wtryski (potwierdzone na maszynce), których szukam teraz na podmianę, lub od wymycia - naprawy.
pladasiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 19:38   #416
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Dobrze się zastanów czy regenerować czy kupić nowe lub RM regenerowane fabrycznie
Fabryczne można już dostać od 850 zł a nasi chłopcy od wszystkiego za ile teraz robią 500 zł ?. Trzeba uważać na chińszczyznę (chyba że idzie zaraz żyda), jak zregenerują do i tak nie nadadzą nowych kodów. Będą kombinować na podstawie prób i błędów, na których najlepiej pracuje. Nauczony własnym przykładem sprawdź sobie numery i czy wrócą do ciebie te same. Pal licho jak regeneracji podlegać będzie zaworek i końcówka, ale jeżeli tylko jedno to wolał bym dostać własne.
Jeszce inną opcją jest kupno używanych ok. 400 zł, tylko to loteria jak trafisz to dobrze, a jak nie to mech zaraz woła za kolejną wymianę i kodowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogąc samemu kodować wtryski znacznie zmniejszamy koszt bo podmianka jest banalnie prosta i wcale nie trzeba płacić mechanikom za ich niby wiedzę
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 20:03   #417
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Witam
Zajmuje się naprawą wtryskiwaczy CR (tych co sie da zrobic oczywiscie ze względów uwarunkowań techniczych).

Jeśli byliby panstwo zainteresowani informacją jakie zaworki, rozpylacze i tak dalej, lub zakupem samych zaworków to chętnie pomoge.

Tylko i wyłacznie NOWE ORYGINALNE zaworki produkowane we FRANCJI.

Chętnie również doradze co robić, co wymieniać itd.

Ze względów pracy będe dostępby na forum w godzinach wieczornych czyli od 21 w góre.

e-mail: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Szanowny kolego Mario,
wytłumacz mi proszę jaka jest wyższość nowego wtrysku, tylko od nowego zaworka oczywiśćie prod. Fracuskiej i to nawet bez nowych kodów, w polsikich warunkach "z dobrą ropą"
Jednie co to można stracic jak sam pisałes jakieś 350zł na sztuce x 4 =1400 (czyli fajny mały telewizorek)
Pozdrawiam
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 08:15   #418
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Zaksiu jeżeli jesteś fachowcem w CR to proszę o ceny podzespołów, naprawy całych itd.
Według ciebie ze względu na jakość naszego paliwa kody są zbędne?
Producent dokładnie kalibruje wtryski,gdzie w warsztatowych warunkach jest to niemożliwe. A co się dzieje z silnikiem jak nie wie jak ma dawkować paliwo?

Ja swoją wiedzę opieram o swoje doświadczenia i wiedzę z takich forów. Trzeba też oddzielić prawdę od kłamstwa.
Mój mondek jeździł bez żadnych problemów dopóki rodzimi mechanicy nie wepchali swoich łap. Tu przykładów mam wiele bo przez ostatni rok wydałem krocie i dalej nie jest tak jak powinno Każdy chwali się swoją wiedzą i każe za nią słono płacić
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 08:31   #419
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Witam
Ja opieram swoją wiedzę n podstawie 8-10 godz. dziennie naprar wtryskiwaczy CR (delphi, bosch) przez 5-6 dni od 3-4 lat, i jeszcze wiedze mojego ojca który naprawia pompy wtryskowe od 1969 r (i zeby nie było niedomówienień, CR powstał w 1997r, wczesniej były diesle na pompach rzedowych, rotacyjnych itd.)

Podajcie nr wtrysku wycenie wam naprawe z nowym zaworekim, z nowym zaworkiem i rozpylaczem (rozpylacz-strata pieniędzy jezeli na maszynie wychodzi dobrze), i oczywiście Cały nowy wtrysk.
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 09:45   #420
KyLuZ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Re: bardzo wysokie spalanie tdci

Mam pytanko a co z sprężynkami i tym małym"cyckiem". Je też wymieniać? I od czego są?
KyLuZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.