Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-04-2011, 10:12   #151
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

wiesz.. jak założysz nowe amory to zawsze będzie "twardziej" niż na poprzednich....
bo nowe...

ja miałem w mondeo z przodu i z tyłu KYB ....

drobna uwaga do sprężyn z tyłu dla modeli kombi - tylko firmy LESJOFORS ponieważ tylko ta firma robi sprężyny do tego modelu (mondeo MK III kombi) ..
sa dwie wersje - standard i wzmocniona (pod hak) .. ja brałem te drugi mimo, że haka nie miałem i nic nie ciągałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 20:03   #152
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drobna uwaga...
powyższego posta skopiowałem i zachowałem... jak przyjdzie czas na sprężyny będzie jak znalazł :-) myslę o haku to i o sprężynach trza będzie pomyśleć...
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 21:01   #153
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

a piwo gdzie ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2011, 21:32   #154
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Amortyzatory do kombi do tyłu

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a piwo gdzie ??
a będziesz w marinie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 22:05   #155
Dragi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: 3city
Model: mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Panowie pilna sprawa.

Musze na biegu wymienic amorki na przodzie w moim mondeo mk3 kombi.
Nie mam teraz kasy tyle aby kupic ori i teraz moje pytanie.
kupic taki komplet i wymienic oba z przodu (oba powinienem wymienic a jeden na bank bo olej wylatuje).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy moze jakas uzywke z angola bo ich tez pelno jest dostepnych.

Na tych amorkach musze najdluzej polatac do marca (potem wielkszy zastrzyk gotowki bede mogl wymienic).

Prosilbym o nie pisanie ze od razu lepiej wymienic na bilstein sasch czy kayaby bo ja doskonale o tym wiem ale moj portfel na chwile obecna niestety nie a wymienic musze.

Czy moze ktos juz cos podobnego mial u siebie ?
Duza jest roznica miedzy olejem a gazem na przodzie ??
Prosze o szybka pomoc.
Dragi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 22:59   #156
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Zdecydowanie lepsze będą te, które podałeś w linku niż jakiekolwiek używane ( no chyba, że masz pewność że są to prawie nówki o małym przebiegu). Powinieneś na nich (SRLine) zrobić minimum 30 tyś km, a może i 130 tyś km. Zawsze jakby co masz 2 lata gwarancji. Jeśli będą się dobrze sprawowały to nie wymieniałbym ich "w momencie przypływu gotówki" na coś "markowego" tylko jeździł aż się zużyją.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 00:10   #157
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Cytat:
Napisał ethernal
Cytat:
Cytat:
Napisał flacha2000
Witam
Ja miesiąc temu założyłem bilsteiny B4. Auto się usztywniło, jest stabilniejsze ale "wożenie tyłem" na nierównościach pozostało. Byłem w trzech stacjach diagnostycznych i nie znaleźli żadnych luzów w tylnym zawieszeniu a auto nadal gdy na łuku wpadnę w dziurę zarzuca tyłem. Jeśli uporasz się z tą przypadłością daj znać.
Flacha, miałem to samo! Musisz wymienić w tylnym zawieszeniu dwie gumowe tuleje stabilizatora i ewentualnie łączniki stabilizatorów jeśli też masz coś nie tak. Jeśli chodzi o gumy to na diagnostyce zawiechy nie wyjdzie ich zużycie. Trzeba je obejrzeć wizualnie i ewent. ręcznie
Wybaczcie za odkop powyższych postów, ale czy mógłby ktoś potwierdzić, czy wymiana tulei stabilizatora i tych łączników faktycznie może pomóc na "myszkowanie" tyłu auta na nierównościach? Jeśli tak, to ile taka "impreza" może kosztować? Pewnie w miarę niedługo będę odstawiał auto do serwisu, bo jeszcze tak czy owak kilka drobiazgów jest do zrobienia, więc może od razu bym załatwił też to tylne zawieszenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od jednego z użytkowników FCP dowiedziałem się, że problem może też stanowić to, że tylne koła są za bardzo w "negatywie" (i faktycznie, jak się przyjrzeć u mnie to bieżnik tylnych kół ściera się nieco inaczej niż przednich). Tylko kwestia jest taka: czy w Mondeo da się ten kąt pochylenia kół tylnych regulować w ogóle?
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 07:39   #158
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy wymiana tulei stabilizatora i tych łączników faktycznie może pomóc na "myszkowanie" tyłu auta na nierównościach?
nie. stabilizator to układ tylko i wyłącznie zapobiegający przechyłowi auta na zakrętach i nie ma nic wspólnego z kiepskim prowadzeniem auta przy jeździe na wprost. przyjrzyj się lepiej amortyzatorom i luzom na wahaczach
Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
problem może też stanowić to, że tylne koła są za bardzo w "negatywie"
negatyw jest zawsze pozostaje tylko kwestia czy nie za duży norma to 1 stopień a max to 2 stopnie z drobnym kawałkiem. ale tego bez dobrego pomiaru geometrii raczej nie ustalisz. pochylenia kół się nie reguluje. jedyna "regulacja" następuje przez wymianę zużytych tulejek zawieszenia lub całych wahaczy na nowe. wtedy koła trochę wracają do pionu.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 06-10-2011 o 07:42
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 08:45   #159
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie. stabilizator to układ tylko i wyłącznie zapobiegający przechyłowi auta na zakrętach i nie ma nic wspólnego z kiepskim prowadzeniem auta przy jeździe na wprost.
Właśnie cała rzecz w tym, że na wprost jest OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problem mam taki, jak w wielu Mk3 - tył samochodu trochę "ucieka", jeśli na zakręcie wpadnie się na jakiś wybój czy dziurę.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 08:53   #160
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorow...tylko na jakie ??

więc amroki do wymiany jeśli ci tył przesuwa na zewnątrz w zakręcie na nierównościach. stabilizator w takiej sytuacji tylko stuka
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.