Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2022, 16:09   #91
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,006
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Oczywiście, że jest oczywiste. Przykładowo- kupujesz komputer, 2 lata gwarancji na komponenty. Po 20 miesiącach siada procesor, decyzja- wymiana procesora na gwarancji. Od wymiany na NOWY procesor zostaje 4 miesiące gwarancji na komputer i 24 miesiące na procesor... Jednak oczywiście warunki gwarancji są takie same, jakie były na początku- w tym przypadku regularne serwisy ASO.
Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zasady gwarancji producent może zmieniać na bieżąco w odniesieniu do nowego towaru

Jeżeli gwarant wymienił wadliwy produkt na nowy lub dokonał istotnych napraw, termin gwarancji biegnie od nowa od momentu dostarczenia klientowi wymienionej lub naprawionej rzeczy. W przypadku wymiany pojedynczej części należącej do reklamowanego towaru czas gwarancji biegnie od nowa w odniesieniu do tej części – np. wymiana karty graficznej w komputerze.
art. 577 § 4 i 581 KC

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest oczywiste, że na nową część przysługuje taki sam okres gwarancji jak na samochód - zasady gwarancji producent może zmieniać na bieżąco w odniesieniu do nowego towaru.
Przecież chodzi właśnie o to, że utrzymujecie, iż w ASO - takie warunki winny być dostarczone wraz z silnikiem.
Trochę się to kłóci z tym

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie Radosław i Marcin z CityCar w Gliwicach bynajmniej nie poinformowali nas o jakichkolwiek warunkach gwarancji. Co więcej, kiedy kilkakrotnie domagaliśmy się jakiegokolwiek papierka na nowy silnik, żeby mieć pewność, iż gwarancja wynosi 2 lata, usłyszałam, że nie wydaje się żadnych dokumentów, podstawą gwarancji jest fv, a 2 letni okres zapewnia mi prawo europejskie.


Ostatnio edytowane przez kln1920 ; 14-02-2022 o 16:13
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:18   #92
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest oczywiste, że na nową część przysługuje taki sam okres gwarancji jak na samochód - zasady gwarancji producent może zmieniać na bieżąco w odniesieniu do nowego towaru.
Aż coś napiszę, ponieważ tu ma Pani rację. Silnik nie montowany prze producenta może być traktowany jako podzespół i nie musi mieć 24 miesięcznej gwarancji. Z drugiej strony w pierwszych postach napisała Pani, że silnik "padł po dwóch latach" co już zwalnia gwaranta z jakichkolwiek obowiązków. A teraz jeszcze brak obsługi serwisowej w ASO.
Ach te dziewczyny o hiszpańskim temperamencie, najpierw robią potem myślą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:19   #93
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

[QUOTE=tomaszjan31;3397083]

"Co to znaczy że nie jest potrzebna gwarancja, niby nie, ale ja chce wiedzieć co podlega gwarancji przy takim złożonym przedmiocie jakim jest motor do samochodu. Przecież kupowała P. usługę w legalnie działającym przedsiębiorstwie, gdzie panują określone zasady".

Dziękuję za te słowa i pozdrawiam Panów, którzy już zaczęli szydzić.
Podobnie wyglądała rozmowa w ASO, jak to możliwe, że nie ma gwarancji, nie było rozmowy, patrzyli się na mnie jak na kosmitę, nie docierało również do nich, że słowne zapewnienia, iż mam dwuletnią gwarancję nie są wystarczające. W końcu, łaskawie, odpowiedzieli na maila.
Olej był wymieniany, ale w innym serwisie niż ASO.
Słowem nikt się nie zająknął nt obowiązku wymiany w ASO pod rygorem utraty gwarancji.
Jeżeli taki wymóg nie jest dołączony do fv , to nie istnieje.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:21   #94
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz to na piśmie czy tylko na gębę?
Na gębę. Dzięki, za podpowiedź, zapytam na wiosnę przy kolejnej wizycie w ASO i poproszę o papierek.
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:24   #95
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Clio IV PH2
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/0.9 TCe 90KM
Rocznik: 2016/2020
Postów: 2,006
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Jeżeli gwarant nie podaje inaczej, wtedy obowiązuje według przepisów dwuletni okres gwarancyjny, co z resztą panowie w ASO potwierdzili. Natomiast okres gwarancyjny już i tak minął, więc nie o to się toczy sprawa. Nie rozumiem tego, gdybym wsadził sobie za 20k nowy silnik w ASO, to pilnowałbym tych przeglądów i gwarancji jak oka w głowie (tym bardziej przy 1.6EB), przy okazji dowiedziałbym się o akcji serwisowej i pewnie całej tej historii by nie było.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] daj vin, rzucę okiem
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:26   #96
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

art. 577 § 4 i 581 KC
Akurat te przepisy dotyczą części wymienionych w czasie obowiązywania gwarancji. Czyli gdyby wymiana silnika nastąpiła w czasie dwóch lat od zakupu.
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:27   #97
tessa
ford::amateur
 
Imię: Teresa
Zarejestrowany: 27-07-2020
Skąd: Bytom
Model: SMax
Silnik: ecoboost 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż coś napiszę, ponieważ tu ma Pani rację. Silnik nie montowany prze producenta może być traktowany jako podzespół i nie musi mieć 24 miesięcznej gwarancji. Z drugiej strony w pierwszych postach napisała Pani, że silnik "padł po dwóch latach" co już zwalnia gwaranta z jakichkolwiek obowiązków. A teraz jeszcze brak obsługi serwisowej w ASO.
Ach te dziewczyny o hiszpańskim temperamencie, najpierw robią potem myślą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czym sobie zasłużyłam na tak miłe słowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., widzę, że dzisiaj dzień dobroci dla zwierzątGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ja wywołałam temat gwarancji. Obsługa w ASO, jeśli wymagana, winna być ujęta w warunkach gwarancji.
Zresztą w świetle polityki Forda w odniesieniu do ecoboost, nawet użytkownicy z gwarancją są wysyłani na drzewo - usilnie przekonują, że wady układu chłodzenia nie było, a czujnik montują wyłącznie dla komfortu użytkowników.
tessa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 16:55   #98
Waterspoon
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 06-02-2021
Model: Focus Turnier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 356
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał tessa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czym sobie zasłużyłam na tak miłe słowaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem przeciw Pani, widziałem dziesiątki tragedii w sądach i zawsze będę wszystkich ostrzegał przez pochopnym wystąpieniem na drogę sądową. Aby się na to zdecydować naprawdę trzeba mieć dużo więcej niż tylko rację

Nigdy nie atakuj jeżeli nie jesteś przekonany o zwycięstwie.
Sztuka wojny Sun Zi
Waterspoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 20:47   #99
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

Cytat:
Napisał Waterspoon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat te przepisy dotyczą części wymienionych w czasie obowiązywania gwarancji. Czyli gdyby wymiana silnika nastąpiła w czasie dwóch lat od zakupu.
Tylko ja myślę, że rozpatrujecie to na dwóch różnych poziomach.
Ty na poziomie gwarancji, którą zresztą podejrzewam Ford dość łatwo anuluje, a dodatkowo upłynął czas 24 miesięcy.
Natomiast koleżanka chce pociągnąć Ford'a do odpowiedzialności za to, że sprzedał wadliwy towar, wiedział o tym i nie podjął odpowiednich kroków, żeby tą wadę usunąć(dodatkowo że nie podjął odpowiednich kroków aby właściciela poinformować o tym), dodatkowo wypowiedzi koleżanki w tonie bardzo wzburzonym utrudniają prawidłowe odebranie przekazu.
Co sąd orzeknie to nie wiem, pamiętajmy że to jak tutaj ludzie szydzą z tego jak proces w USA można wygrać o gorącą kawę, to jedno, ale przesada w drugą jak w naszej dziczy też jest nie zdrowa. Pamiętajcie, ktoś kto kupuje samochód, poza umiejętnością jego prowadzenia, tankowania, ewentualnie spojrzenia na poziom płynu raz na czas, nie musi się na tym znać, a Ford musi, to oni popełnili błąd, który w skrajnym przypadku może doprowadzić do wypadku, ale jak wspominałem, ciężko mi powiedzieć czy jest to podstawa do uzyskania odszkodowania, czy ewentualnie samej naprawy, czy ewentualnie sąd jest w stanie przyznać zadośćuczynienie, bo się nie znam.
Natomiast jeśli koleżanka udowodni w sądzie, że Ford nie wypełnił swojego obowiązku poinformowania lub zrobił to nie należycie to może ugrać coś, acz będzie to trudne. Bo tak patrząc - to ich sprawa jak to zrobią, bo to ich błąd i wina. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale to są nasze akademickie rozważania, w każdą stronę sprawa jest bardzo trudna, a dowody z obu stron nazwał bym poszlakowymi, poza jednym - że wada w samochodzie występowała, a to może być mało.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2022, 20:55   #100
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ecoboost 1.6, jak pozwać Forda, skarga do UOKiK, zwrot za silnik

To że Pani nie wie że Pani żyje i nie zadaje sobie trudu żeby dowiedzieć się czegoś o obsłudze samochodu, przepisach prawa dotyczących konsumentów, warunkach użytkowania, gwarancji, obowiązków użytkownika-już mnie nie przeraża ponieważ przyzwyczaiłem się do tego, że większość otaczających mnie ludzi cec***e "niska sprawność i brak mocy intelektu.Nie było by tego zaśmiecającego forum postu gdyby poświęconą przez Panią energię i czas poświęciła Pani na wyszukanie tych informacji chociażby w internecie.Ale najbardziej rozczula mnie ten Pani Pitbul z palestry to dopiero musi być As skoro się tego podjął.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 15-02-2022 o 10:11
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.