Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2013, 20:46   #11
exoryna
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: c-max
Silnik: spalinowy
Rocznik: 1410
Postów: 325
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

Cytat:
Napisał Ford c-max 1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zarowki w5w zostaly zastapione ledami.
jakie ledy uzyles?
mozesz gdzies na necie znalezc takie i podac linka?

a jak w srodku tej lampki przymocowales tego leda? jakies mocowanie zdrutowales czy tak se lata luzno?

__________________
pozdro!
exoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2013, 18:25   #12
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

Cytat:
Napisał Ford c-max 1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zarowki w5w zostaly zastapione ledami. Efekt nie samowity. Niestety plastikowe szkielko do obudowy jest sklejone trzeba to delikatnie podwazyc czyms i rozlaczyc. Obeszlo sie bez wiekszych problemow. Nic skomplikowanego. Zaoszczodzne zlotowki i satysfakcja z wlasnej roboty.
Witam. jakie ledy zastosowałeś, napisz coś więcej
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 19:13   #13
pawelwp49
ford::beginner
 
Imię: paweł
Zarejestrowany: 29-12-2012
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

witam gdzieś kiedyś na forum znalazłem te ledy tak jak pisał kolega super się sprawdzają
WEGA-LED KRZYSZTOF MATUSEK w goglach poszukacie ja tam kupiłem jestem zadowolony szybka wysyłka i kosz za dwie żarówki z przesyłka 20 zł numer żarówek G4 40lm=5w

Bump: a oto ich stronka http://wega-led.pl/
pawelwp49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 21:01   #14
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

G4 to jest rodzaj mocowania i to najlepiej w tym przypadku wybrać. Jeśli chodzi o same żarówki, to 1,5W też daje radę (sam takie mam) 3 diodki w rzędzie Przykleiłem je na silikonie do odbłyśnika w górnym rogu. Odbłyśnik robi swoje i spokojnie wystarcza - nie świeci jak choinka.
Jeśli tylko nie odrzuca Cię zimna barwa i masz raczej chłodny odcień lakieru (niebieski, srebrny, biały, szary), to polecam barwę zimną LEDów - lepsiejszy efekcik. Do czerwonych, żółtych itp raczej ciepła, chociaż zależy co kto lubi.

Nie wiem czy już wyciągnąłeś lampkę czy jeszcze nie, ale jeśli jeszcze nie, to polecam najpierw zdjąć tylną osłonę lusterka (to pomalowane w kolorze nadwozia zapewne, jeśli masz lampki). Wystarczy podważyć czymś płaskim na dole, w odległości około 1/4 długości krawędzi z lewej i prawej strony są zatrzaski. Wtedy będziesz sobie mógł śrubokrętem z góry odblokować zatrzask lampki i dużo mniejsze jest prawdopodobieństwo połamania obudowy. Ten plastik strasznie kruchy jest i trzeba na niego uważać.

Szkiełko najlepiej myć alkoholem, bo aceton już Ci ten plastik może troszkę zmatowić/rozpuścić. Naprawdę warto je dokładnie wyczyścić, nawet słaba diodka LED wtedy wystarczy. Na koniec trzeba skleić, uszczelnić dokładnie, żeby się woda nie dostała i zapakować z powrotem do lusterka. Jeśli nie trafisz na badziewne LEDy to o tej lampce będziesz już mógł zapomnieć - raczej się już nie spali.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2013, 13:48   #15
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

Witam. Żarowki zwykłe zostały zastąpione żarowkami ledowymi w5w smd 5050 5xled jest to barwa biała zimna. Tak jak kolega wyzej napisal, szkiełko przemyłem ale nie alkoholem tylko zwykła wodą..Odbłysniki mam w dobrym stanie także efekt po zmroku jest niesamowity. Ważne aby póżniej wszystko dokładnie posklejać.
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 16:06   #16
tedii
ford::advanced
 
Avatar tedii
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: śląsk
Model: c-max GHIA
Silnik: 1,6tdci
Rocznik: 2005
Postów: 332
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

Cytat:
Napisał Ford c-max 1981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Żarowki zwykłe zostały zastąpione żarowkami ledowymi w5w smd 5050 5xled jest to barwa biała zimna. Tak jak kolega wyzej napisal, szkiełko przemyłem ale nie alkoholem tylko zwykła wodą..Odbłysniki mam w dobrym stanie także efekt po zmroku jest niesamowity. Ważne aby póżniej wszystko dokładnie posklejać.
Mam zamiar się za to zabrać i takie pytanko, czy wygląda jak żarówka tyle że ledy w oprawce ?
tedii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2013, 19:45   #17
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

Cytat:
Napisał tedii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam zamiar się za to zabrać i takie pytanko, czy wygląda jak żarówka tyle że ledy w oprawce ?
Wyglada to tak jak w aukcji
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja od tego sprzedajacego kupowalem odrazu takiego typu zarowki do podswietlenia nog i w podsufitowke. Wedlug mojego uznania jednymi z najlepszych ledow jakie sa i najmocniejsze to SMD 5050.
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 11:31   #18
Dave T.
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 25-04-2011
Skąd: Lublin
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

W moim C-Maxie też padły lampki. Od wody i temperatury popaliły się styki itp. Wstawiłem po jednym panelu 9 LED.

Generalnie lampkę trzeba rozpołowić a panel wchodzi na styk. Ale za to jakość światła jest rewelacyjna.

Jak znajdę czas to dorobię zdjęcia jak LEDy świecą w nocy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg LED panel.jpg (84.2 KB, 126 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg lampka off.jpg (46.5 KB, 160 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg lampka on.jpg (34.1 KB, 146 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Dave T. ; 06-06-2013 o 12:55
Dave T. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 18:47   #19
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

Cytat:
Napisał Dave T. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim C-Maxie też padły lampki. Od wody i temperatury popaliły się styki itp. Wstawiłem po jednym panelu 9 LED.

Generalnie lampkę trzeba rozpołowić a panel wchodzi na styk. Ale za to jakość światła jest rewelacyjna.

Jak znajdę czas to dorobię zdjęcia jak LEDy świecą w nocy.

Znacznie lepsze rozwiazanie niz zarowka i efekt napewno duzo lepszy. Zebym wiedzial, ze ta plytka wejdzie do srodka bez zastanowienia tez bym ja wlozyl ale balem sie, ze nie wejdzie i nie chcialem ryzykowac. Wiec zalozylem zarowkeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2013, 09:35   #20
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: lampka oświetlenia w lusterku

Cytat:
Napisał Dave T. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wstawiłem po jednym panelu 9 LED.
gdzie kupiłeś? poproszę o link. THX
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.