Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2015, 12:01   #1
mogel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Pabianice
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.0 EcoBoost 125
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Drgania od silnika na luzie - poduszka czy dwumasa?

Witajcie Szanowni,

Przymierzam się do odkupu Focusa 1,6 TDCi od firmy w której pracuję.
Samochód jest z grudnia 2010, dostałem już od Was pełen opis na podstawie VIN (za co raz jeszcze dziękuję).
Przebieg nieco ponad 110 tys. km.
Samochód znam bardzo dobrze. Od nowości był używany tylko przeze mnie, więc znam jego historię i wiem, że nie miał kolizji innej ponad te drobne obicia przez dziatwę, która jeździła wokół niego po podwórku na hulajnodze.

Od firmy leasingowej otrzymałem wycenę, jednak mam pewną wątpliwość techniczną.

Ostatniego lata zauważyłem zjawisko którego wcześniej nie było - na luzie zaczęły pojawiać się wyraźniejsze drgania od pracującego silnika.
Na początku pojawiało się to co jakiś czas, np. wrzucałem luz zatrzymując się na światłach i po kilku-kilkunastu sekundach pojawiało się intensywniejsze drganie, które wyraźnie przenosiło się z silnika na cały samochód. Przy czym nie zawsze - czasem silnik pracował gładko, jak nowy, a czasem zaczynał drgać.

Teraz w zasadzie cały czas już czuć, że motor nie pracuje tak gładko jak od nowości, tzn. te drgania są wyczuwalne na luzie, szczególnie na kierownicy i dźwigni zmiany biegów.

Ostatniej jesieni zgłosiłem ten problem przy okazji okresowego przeglądu w ASO, które po konsultacji z firmą leasingową stwierdziło mniej więcej tyle, że "podłączyli komputer i nic nie wyszło". Domniemywam, że leasingodawca nie był zainteresowany żadną diagnostyką, a tym bardziej naprawami, ponieważ umowa leasingowa dobiegała już końca...

Przejrzałem archiwa grupy, porozmawiałem ze znajomymi i w zasadzie typuję dwie możliwe przyczyny drgań:
1. Poduszka pod silnikiem.
2. Koło dwumasowe.

Domyślam się, że problem 1 jest łatwiejszy i tańszy do rozwiązania niż problem 2.

Nie zauważam żadnych dodatkowych drgań czy stuków podczas zmiany prędkości obrotowej silnika, a z tym co jest zrobiłem jakieś 12-15 tys. km.

Czy bazując na powyższym opisie oraz własnej wiedzy i doświadczeniu ktoś z Was obstawiałby bardziej problem 1 lub 2 (ewentualnie wskazał inną, bardziej prawdopodobną przyczynę?)

Zastanawiam się co począć - kupować, czy nie kupować?
Wyceniono go na 25 tys. Przefiltrowałem po parametrach na otoMoto i wychodzi mi, że to średnia cena dla tego modelu.

Obawiam się jednak, że po zakupie uszkodzi się coś, czego naprawa pochłonie większą kwotę...
Czy ktoś z Was potrafi zgrubnie oszacować jakie byłyby koszty naprawy w przypadku 1, 2 (lub 3 jeśli przewidujecie coś innego?)

Pozdrawiam,
M.

mogel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 13:46   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Drgania od silnika na luzie - poduszka czy dwumasa?

Jeżeli zastanawiasz sie nad kupnem 4 letniego samochodu, którego znasz od podszewki, to co maja powiedzieć, i chyba nie powinni wcale kupować nieznanych samochodów 10 i więcej letnich.
Samochód używany nieznany, to loteria, a znany dobra inwestycja.
Tak więc cokolwiek byś nie zrobił, i tak będziesz żałował.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 14:42   #3
mogel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Pabianice
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.0 EcoBoost 125
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Drgania od silnika na luzie - poduszka czy dwumasa?

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc cokolwiek byś nie zrobił, i tak będziesz żałował.
Haha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki salom! Masz rację - "cokolwiek bym nie zrobił..."

Tak, to prawda, kupiłem kiedyś rekomendowany samochód (Cordobę) od bardzo bliskiego przyjaciela mojego przyjaciela - i to była jedna z największych wtop w mojej karierze. W krótkim czasie dołożyłem do interesu 7k, co stanowiło 30% wartości samochodu.

Ale kupiłem też kiedyś samochód - niemalże przypadkowo - od gościa, który na przystanku zaproponował mi sprowadzoną Lagunę I pII widząc, że przeglądam ogłoszenia motoryzacyjne w dzienniku regionalnym... i to była jedna z najlepszych moich inwestycji (do dziś ocieram łzy po tym, jak ją sprzedałem po 8 latach użytkowania).

W każdym razie - co do tego Focusa - wiedziony doświadczeniem Cordoby staram się po prostu oszacować, ile będzie trzeba włożyć w ten samochód w niedługim czasie, zważywszy, że widzę, że coś się tam zaczyna dziać podejrzanego.

Dzięki!
M.
mogel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 14:51   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Drgania od silnika na luzie - poduszka czy dwumasa?

Przynajmiej dobrze, że masz humor, nie przewidzisz, co sie zepsuje i ile Cię to bedzie kosztować. Jak gra warta świeczki, to brać, a martwić sie bedziesz póżniej. Jak nie kupisz, a weżmie go znajomy, i będzie sie cieszył bezawaryjną jazdą, to będziesz zagryzał zeby, i żałował, dlaczego go nie wziąłem.

Wymienisz poduszke pod silnik za 100 zł, i drgania ustaną.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 16:50   #5
mogel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Pabianice
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.0 EcoBoost 125
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie

Dzięki, spróbuję ponegocjować jeszcze cenę i zobaczymy co z tego wyjdzie. M.

Wysłane z Tapatalka. Wybaczcie ewentualne literówki.
mogel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 17:23   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Drgania od silnika na luzie - poduszka czy dwumasa?

Jeśli przy gaszeniu nie trzęsie autem i nie ma metalicznych stuków na luzie, to na 99% poduszka.
Tanio, łatwo, można samemu zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 23:30   #7
mogel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Pabianice
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.0 EcoBoost 125
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie

Nie, przy gaszeniu nic nie stuka i nie szarpie. Poszukam opisu jak sobie poradzić z wymianą. Dzięki. M.

--
Wysłane z Tapatalk. Wybaczcie ewentualne literówki.
mogel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 10:56   #8
Kaju88
ford::average
 
Avatar Kaju88
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-01-2015
Skąd: Malbork
Model: Ford Kuga Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 112
Domyślnie Odp: Drgania od silnika na luzie - poduszka czy dwumasa?

Mam to samo z moją Foką mk1 1.8 TDCI 115KM rok 2005. Na jałowym biegu samochód się trzęsie we wnętrzu, od maski nic praktycznie nie widać, z kanału znajomy zdejmując uprzednio pokrywę silnika powiedział, że trzęsie się właśnie poduszka od skrzyni biegów, a koło dwumasowe jest przecież od sprzęgła. Ta cała "poduszka" podobno jest widoczna od razu po zdjęciu pokrywy (6-8 śrub) i przy niej jest śruba, więc pewnie służy do regulacji, ale kumpel nic nie kręcił bo jest początkującym elektromechanikiem i o mechanice wie tyle co słyszał. Wszystko jednak wskazuje na to co podaliście wyżej, kolego jak już coś z tym zrobisz to daj znać czy była to poduszka. Efekt mam identyczny, a Foka dopiero w sobote idzie na warsztat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps. dwumas miałem wymieniany, całe nowe sprzęgło, koszt ok. 2000zł. Naprawa była jakiś rok temu, jak na razie śmiga jak trzeba.

Ostatnio edytowane przez Kaju88 ; 13-01-2015 o 10:59 Powód: dodanie informacji
Kaju88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 12:03   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Drgania od silnika na luzie - poduszka czy dwumasa?

Poduszki pod silnik nie mają żadnej regulacji. Ta śruba którą widziałeś, to jest śruba mocująca skrzynię do poduszki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 14:05   #10
mogel
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-11-2014
Skąd: Pabianice
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.0 EcoBoost 125
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie

Panowie, dzięki za wszystkie podpowiedzi. Trochę mnie to uspokoilło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kaju, przed sobotą to ja z tym raczej nic nie zrobię, chyba że firma leasingowa zdecyduje się na naprawę, w co szczerze wątpię, bo już jesienią zignorowali moja prośbę o sprawdzenie tego w ASO. Prywatnie zajmę się tym najwcześniej w lutym. Pozdrowienia!

--
Wysłane z Tapatalk. Wybaczcie ewentualne literówki.
mogel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.