Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2014, 11:19   #1
mlodyx21
ford::beginner
 
Avatar mlodyx21
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-07-2014
Skąd: Piastów ( Radziwiłłów Maz. )
Model: FF2 FL HB
Silnik: 1.6 Duratec 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Kontrolka niezamkniętych drzwi

Witam,
Czy ktoś mógłbym mnie trochę naprowadzić ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,
Chodzi o to że normalnie dzień jak co dzień otwieram sobie drzwi, zamykam i chce jechać i widzę komunikat że mam otwarte drzwi kierowcy.
Co gorsza nie chce zgasnąć ta kontrolka ( dopiero po mocnym rozgrzaniu środka auta ( około 25min jazdy) kontrolka zgasła ale następnego dnia znowu się pali ( niestety minusowe temperatury ...) .. przypuszczam że to jakiś czujnik zamknięcia drzwi ? czy się mylę, jak tak to gdzie on się znajduję ?

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.

mlodyx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 13:43   #2
marko-p
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Białystok
Model: focus II FL; Transit
Silnik: 1.8 TDCI; 2.4 DI
Rocznik: 2008; 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

Czujnik zamkniętych drzwi znajduje się w zamku. Mam ten sam problem, tzn. pali mi się komunikat - otwarte drzwi kierowcy i w dodatku nie mogę zamknąć drzwi pilotem, muszę je zamykać każde ręcznie (poprzez naciśnięcie zamknięcia drzwi wewnątrz przy klamce). Dzieje się tak tylko przy mrozie poniżej 3 st. Poruszyłem ten temat w poście "Centralny nie zamyka", ale jakoś nikt nic mi nie podpowiedział jak można temu zaradzić.
Pozdrawiam.
marko-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 14:44   #3
mlodyx21
ford::beginner
 
Avatar mlodyx21
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-07-2014
Skąd: Piastów ( Radziwiłłów Maz. )
Model: FF2 FL HB
Silnik: 1.6 Duratec 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

Rozumiem,
A powiedz jak poradziłeś sobie z zamykaniem bagażnika ? ( drzwi faktycznie idzie zamknąć od wewnętrznej strony ale bagżanik idzie otworzyć )
Starałem się znaleść coś na ten temat i trafiłem na info o mikrowyłączniku:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chodzi o jakąś czerwoną gumkę która twardnieje przy mrozach ( post jest co prawda z 2008 roku więc może ta gumka nie być czerwona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to jest najmniej istotna sprawa w tym momencie, chodzi o sam sens )
Generalnie jak auto wstawie do ciepłego garażu to centralny znowu żyje...

Potrzebowałbym jakieś dokładne info o sposobie demontażu boczku drzwi ( tapicerki ), w instrukcji jakoś cienko jest to opisane, nie wiem czy są gdzieś jakieś śruby, a jak są to jak się do nich dobrać by czegoś nie uszkodzić.... zatrzasków jest pełno..

Każda pomoc się liczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mlodyx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 16:10   #4
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

Cytat:
Napisał mlodyx21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potrzebowałbym jakieś dokładne info o sposobie demontażu boczku drzwi
Jak dostać się do zamka to gdzieś na forum czytałem, jest jakaś motka. Nie pamiętam gdzie, może jeszcze poszukaj, albo ktoś podpowie. Odnośnie tapicerki:
wypinasz listwę rączki jak na foto 1, odpinasz wtyki od przełączników foto 2, wykręcasz 2szt. torksów w rączce,ściągasz ramkę z klamki foto 3. Śrubę w klamce też chyba trzeba wykręcić. Dokładnie nie pamiętam. Następnie odciągasz po obwodzie boczek wypinając z zatrzasków. Dalej jest do sforsowania blacha podnośnika szyby, ale nie jestem pewien czy trzeba ją demontować, aby dobrać się do zamka. Po prostu tego nie robiłem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG1819.jpg (60.6 KB, 148 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG1820.jpg (61.7 KB, 143 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG1821.jpg (91.0 KB, 142 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez radek70 ; 29-12-2014 o 16:31
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 17:10   #5
marko-p
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Białystok
Model: focus II FL; Transit
Silnik: 1.8 TDCI; 2.4 DI
Rocznik: 2008; 2000
Postów: 38
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

W MK I miałem też problem z centralnym zimą, ale wtedy centralny otwierał drzwi i od razu zamykał, musiałem zdążyć otworzyć drzwi zanim się zamknęły, po prostu paranoja! Wiem, że wtedy problemem był mikrowłącznik zatopiony w gumie o którym wspominasz, która twardniała już w okolicy 0 st. C. Pojechałem do elektryka, który jakoś inaczej podłączył centralkę zamka i problem zniknął, pilotem normalnie otwierałem i zamykałem już bez problemów, nie mogłem tylko kluczem otworzyć wszystkich drzwi. Wiem, że można tak było ten problem rozwiązać w MK I, ale jak jest w MK II, nie wiem, dlatego czekam (czekamy na podpowiedzi fachowców na tym forum). Wyjąłem wtedy też zamek, ale nie potrafiłem dobrać się do tego mikrowłącznika. Przypominam o moim poście "Centralny zamek nie zamyka", gdzie nikt się nie wypowiedział.
Pozdrawiam wszystkich.

Bump: Zapomniałem o bagażniku. Słuszna uwaga, że pozostaje otwarty, no cóż inaczej na razie się nie da! Jest otwarty.
marko-p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 17:54   #6
mlodyx21
ford::beginner
 
Avatar mlodyx21
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-07-2014
Skąd: Piastów ( Radziwiłłów Maz. )
Model: FF2 FL HB
Silnik: 1.6 Duratec 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

A czy konieczne jest rozłączanie akumulatora przed odpięciem sterowania szyb, lusterek i centralnego ? ( gdzieś wyczytałem, że trzeba choć nie do końca jestem jakoś przekonany do tej operacji )
mlodyx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 20:11   #7
mlodyx21
ford::beginner
 
Avatar mlodyx21
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-07-2014
Skąd: Piastów ( Radziwiłłów Maz. )
Model: FF2 FL HB
Silnik: 1.6 Duratec 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

połowa sukcesu za mną teraz mam problem z wyjęciem samego zamka, ktoś może już to robił ?odkręcam parę śrubek i jest problem, nie wiem od której strony się zabrać żeby to wyjąć, czy jakoś klamkę zewnętrzną też trzeba wyjąć ?
mlodyx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 20:30   #8
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

Oczywiście,że trzeba. Na szczycie drzwi masz zaślepkę,wyjmij ją i kluczem torx wykręcasz dość długo aż klamka zewnętrzna zostanie ci w dłoni. Następnie wewnątrz drzwi (bo masz już zdjęty boczek i blachę) nad zamkiem jest łącznik "cięgno"z wyprofilowanego drutu. To za jego pomocą otwierasz drzwi z kluczyka. Zapamiętaj jak jest założony bo zdjąć jest łatwiej niż założyć. Dopiero wtedy po odkręceniu trzech śrub na szczycie drzwi zamek wyjdzie. Swoją drogą miałem w swoim ten sam problem rok temu,i rozebranie zamka w drzwiach kierowcy na części pierwsze i dokładne obejrzenie,wykazało że jest taki "pół-księżyc" wyrobiony w jednym miejscu i miał odstający rant. Który nie dawał przerwy na microstyku odpowiedzialnym za sygnał otwarte/zamknięte drzwi. Wystarczyło ładnie wyrównać i zamek chodzi do dziś pięknie.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2014, 11:42   #9
mlodyx21
ford::beginner
 
Avatar mlodyx21
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-07-2014
Skąd: Piastów ( Radziwiłłów Maz. )
Model: FF2 FL HB
Silnik: 1.6 Duratec 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 25
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

Ok. Dzięki wielkie za podpowiedź,
Dziś już nie dam rady ale tuż po nowym roku zabiorę się za to i zdam relacjęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mlodyx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2014, 11:47   #10
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Kontrolka niezamkniętych drzwi

Cytat:
Napisał mlodyx21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok. Dzięki wielkie za podpowiedź,
Dziś już nie dam rady ale tuż po nowym roku zabiorę się za to i zdam relacjęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniecznie ciepły garażyk o tej porze roku,no i nie dziś w SYLWESTRAGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziś są ciekawsze zajęciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.