Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2015, 19:19   #1
bulaxwsh
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-03-2015
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0L Duratec HE SEFI (145PS)
Rocznik: 2003 LIFT kombi
Postów: 14
Domyślnie regulacja temperatury nie działa - denso

Witam!
Od jakiegoś czasu gdy zrobiła się zmienna temperatura za oknem zacząłem regulować sobie temperaturę wewnątrz samochodu. Samochód mam dopiero kilka miesięcy, więc usterki wcześniej nie zauważyłem. A mianowicie:
Mam mondeo z klimatronikiem denso (tym z nawigacją) z końcówki 2003r. Problem tkwi w tym, że jak mam wyłączoną klimę - tryb ECO, nie mogę płynnie regulować temperatury.
Kiedy ustawie temperaturę od LO w górę co pół stopnia na rozgrzanym już silniku i przykładam dłoń na nawiew nie czuję żadnej zmiany temperatury aż do ok 23,5 - 24 stopni na klimatroniku. Jak już przełączy się temperatura z zimnej na ciepłą to ciepła jest już mega gorąca, nie można w ogóle złapać temperatury pomiędzy. Kiedy schodzę z temperaturą w dół od tych 24 stopni leci ciągle gorące powietrze aż przy 18 stopniach na panelu zaczyna lecieć znowu zimne, czyli znów nie chce pomieszać mi powietrza ciepłego z zimnym. Dopiero przy tych niskich lub wysokich temperaturach słychać jakiś ruch i zmiane odgłosu "powiewu" powietrza z kratek.
Czyściłem już czujnik temperatury wewnętrznej nie dało to żadnego rezultatu. Silniczki wygląda na to że pracują - te trzy po lewej stronie pod schowkiem, choć nie jestem pewny czy któryś z nich jest odpowiedzialny za sterowanie jakimiś klapkami ciepło-zimno (a myślę, że tego problem dotyczy)
Jak mam włączoną klimę i dam na LO leci max zimno a jak zaczne regulować to mogę sobie ustawić dowolną temperaturę, czyli myśle że na klimie działa okej.
Ale wiadomo, klimy nie używam cały czas, a problem który występuje jest mega uciążliwy.
Dodatkowo próbowałem zrobić test klimatronika, ale nie mogę za cholerę wejść w ten tryb.
Miał ktoś podobny problem i potrafi pomóc mi w rozwiązaniu zagadki?
Pozdrawiam!

bulaxwsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2015, 05:19   #2
bulaxwsh
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 15-03-2015
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0L Duratec HE SEFI (145PS)
Rocznik: 2003 LIFT kombi
Postów: 14
Domyślnie Odp: regulacja temperatury nie działa - denso

Halo halo jest ktoś w stanie mi doradzić?
bulaxwsh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2015, 21:56   #3
ronii_83
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Lublin
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: regulacja temperatury nie działa - denso

Witam
Mondeo z 2001 r. klimatronik , poprzedni właściciel wymienił chyba panel klimatronika, bo mam z żółtym znaczkiem MAX nawiew na szybę.

Identyczna sytuacja jak wyżej opisana, regulacja temperatury nawiewu zachowuje się tak samo.
Inne objawy jakie mam to przy wyłączonym nawiewie,im szybciej jadę to tym mocniej dmucha gorącym powietrzem z kratek nawiewu ,tam gdzie ostatnio był włączony nadmuch.Jeśli wyłączony był nadmuch w momencie ustawienia LOW to chyba dmuchało zimnym wtedy.ale już nie pamiętam czy za każdym razem.

Ale po paru miesiącach takiej jazdy wydaje mi się że i klima zaczyna mieć problemy z ustawieniem żądanej temperatury.Więc wziąłem się za naprawę.
Kupiłem drugi panel klimy, sprzedający zapewnia że 100% sprawny,ale po podmianie paneli problem ten sam.

Zabrałem się za silniczki od nawiewów,są koło schowka po lewej stronie.
Silnik auta nie był dobrze rozgrzany,a na dworze ok 6 stopni na plusie.
Dobrałem się do silniczków,silniczek od temperatury nawiewu działał w następujący sposób przy ręcznym ustawianiu nawiewu (na wyłączonej klimie):

1- pozycja LOW silniczek ustawiony na zimne powietrze i dmucha zimnym;

2- przy podwyższaniu temp od LOW do ok 23.5-24 stopni silniczek stoi i dmucha zimnym;

3- po ustawieniu temp ok 24 stopni silniczek załącza się i wykonuję duży ruch może ok. 80% swojego zakresu ruchu (i w tym momencie brakuje płynnej regulacji/pracy silniczka) i otwiera klapki nawiewu ciepłego powietrza i dmucha już dobrze ciepłym powietrzem ( gorącym );

4- regulując temperaturę od 24 stopni do MAX silniczek coś tam jeszcze otwiera w miarę płynnie klapki zwiększając dopływ gorącego powietrza;

5- po przekroczeniu temp 24 stopni przy zmniejszaniu temperatury nawiewu silniczek nie reaguje, dopiero przejście na pozycję LOW załącza się i wraca na pozycję zimnego nadmuchu, i wracamy do punktu 1..

6- W zakresach temp. od LOW do ok.24 stopni silniczek od regulacji temperatury nie wykonuje żadnych ruchów.

Podmieniłem silniczek, żeby sprawdzić czy wina w silniczku,ale drugi tak samo działał.

Za tydzień auto jedzie do drugiego mechanika,bo pierwszy wskazał na wadliwy panel =)
Jeśli uda się coś zrobić to dam znać.

Test klimy w moim aucie ,jeśli dobrze pamiętam:
Naciskam przyciski "OFF i nawiew na nogi" na krótko(nie na 2 sekundy), a następnie puszczając przyciski wciskam przycisk "Auto"
Podświetla mi się wszystko na wyświetlaczu, co oznacza że nie mam błędów.

Ostatnio edytowane przez ronii_83 ; 30-11-2015 o 22:01
ronii_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2015, 16:56   #4
ronii_83
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-06-2015
Skąd: Lublin
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: regulacja temperatury nie działa - denso

Dwa dni auto u mechanika stało,sprawdzał elektrykę, temperaturę na nawiewach, itp...
i stwierdził że wszystko działa jak powinno, jedynie przekłamuje czujnik przy kolanie o +2 stopnie.
Jak ustawie 20 stopni na wyświetlaczu to będzie 22 stopnie.
A zachowanie nawiewu wyjaśnił mi tak, mniej więcej:
Nawet na wyłączonym "AUTO" i "A/C" nawiew w początkowej fazie dogrzewa auto do ustawionej temperatury,dmuchając gorącym powietrzem.Mogę jedynie sterować kierunkiem nawiewów a nie temperaturą powietrza nadmuchu.Dopiero jak nagrzeje kabinę w granicach ustawionej temp. jak na wyświetlaczu, to będzie sam zmniejszać temperaturę powietrza nadmuchu do ustawionej wartości.
Tak działa klimatronik...
A wyczytałem na forach, że w tych autach jest sprana klima.
Zobaczymy co dalej będzie..może się nauczę korzystać z klimatronika =) albo faktycznie jest coś nie tak.
ronii_83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.