Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2010, 15:36   #1291
SHARANISTA
ford::beginner
 
Avatar SHARANISTA
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: POLSKA
Model: VW SHARAN Comforline
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

przewód wymieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... ale podchodząc do rozkładania piecyka okazało się że łby śrub torks są tak zardzewiałe że nie sposób ich odkręcić, trzeba kupić nowe...czy po rozłożeniu i dobieraniu się do świecy żarowej też czekają mnie niespodzianki... w co warto się zabezpieczyć...może uszczelka?
POZDRAWIAM...

__________________
FOTO STORY - SHARAN & LED'S
SHARANISTA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2010, 23:08   #1292
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam
Doradźcie mi bo właśnie dostałem informację od kolegi Grzesh że te D3WZ przy temperaturze np. -10 to słabizna straszna jest i teraz już sam nie wiem przerabiać ten piecyk czy lepiej kupić D5WZ a może jeszcze lepiej D5WS czy jednak D3WZ wystarczy... kurcze ciężka decyzja, mi w sumie zależy żeby w temperaturze np. -20 (i większa jaka była w zeszłą zimę) ogrzał silnik i kabinę spokojnie.

Pozdrawiam
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 22:11   #1293
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał SHARANISTA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przewód wymieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... ale podchodząc do rozkładania piecyka okazało się że łby śrub torks są tak zardzewiałe że nie sposób ich odkręcić, trzeba kupić nowe...czy po rozłożeniu i dobieraniu się do świecy żarowej też czekają mnie niespodzianki... w co warto się zabezpieczyć...może uszczelka?
POZDRAWIAM...
Robota typowo ślusarska, trzeba popracować nad srubami i pójdą. Nie wiadomo jaką masz tam święcę, czy sztyft - kołek, czy normalną w obudowie mieszania paliwa z powietrzem. W pierwszym przypadku te świece raczej sie nie przepalają i nie mają sitka, W drugim możliwa awaria swiecy, sitka i gumowych uszelek /oringów/ na 'gaźniku'.

Cytat:
Napisał Marcus171 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Doradźcie mi bo właśnie dostałem informację od kolegi Grzesh że te D3WZ przy temperaturze np. -10 to słabizna straszna jest i teraz już sam nie wiem przerabiać ten piecyk czy lepiej kupić D5WZ a może jeszcze lepiej D5WS czy jednak D3WZ wystarczy... kurcze ciężka decyzja, mi w sumie zależy żeby w temperaturze np. -20 (i większa jaka była w zeszłą zimę) ogrzał silnik i kabinę spokojnie.

Pozdrawiam
D3WZ to 3 kW, spokojnie, wystarczy, pojezdzisz w zimie to sam sprawdzisz, w przypadku montażu mocniejszego pieca 5 KW w twoim modelu auta, musisz dokładać elektryczną pomkę cieczy, bo będziesz łapał błędy przegrzania.

Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 13-09-2010 o 22:24
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2010, 22:18   #1294
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Sorry, nie mogę skasować, chciałem odpowiedziec w jednym poście, wyszły jednak dwa.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 13-09-2010 o 22:26
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2010, 04:26   #1295
grzesh
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2009
Skąd: Głogów,Polkowice,Lubin
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 110KM AFN
Rocznik: 1998
Postów: 43
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Tak jako dogrzewacz D3WZ wystarczy ale kolega Marcus171 chce przerobić to na ogrzewanie postojowe, a moim zdaniem to jest za słaby piecyk aby przy -15C zagrzał kabinę.Wiem to z własnego doświadczenia,miałem przerobiony tzn. wstawioną pompkę i sterownik.
grzesh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2010, 22:52   #1296
mimi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Gogołowa
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam. Sorki jeżeli źle wpisuje moje pytanko ale jakoś nie mogę tego indziej wsadzić.
W mim dogrzewaczu wyskakuje błąd 1409 – przerwanie płomienia

Robiłem test VAG-iem i nadmuch jak i pompka paliwa są sprawne, pompka dodatkowa obiegu cieczy też pracuje.
Podczas testu silnika wyskakuje błąd 17664 – czujnik temp. płynu chłodzącego, podejrzewam że to właśnie jest powodem wyłączania, czy ktoś wie gdzie ten czujnik się znajduje ewentualnie jakieś jego dane. Oprócz tego kodu występuje jeszcze błąd 1492 – nieznany kod błędu/brak osprzęty,
mimi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 08:01   #1297
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ten błąd 17664 – czujnik temp. płynu chłodzącego, jest w sillniku samochodu czy piecyku?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2010, 18:05   #1298
mimi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Gogołowa
Model: Galaxy mk2
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ten błąd jest w silniku
mimi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 06:11   #1299
gizmolus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-05-2010
Skąd: warszawa
Model: sharan
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam,przeczytałem prawie wszystko tutaj i na elektrodzie.Jednak cos mi umkneło.Kupiłem sharana sprawdziłem dogrzewacz, spalony, wymieniłem,przy okazji zobaczyłem z kolegą dodatkowy sterownik na pompke.Kupiłem pompke i mini zegarek.Okazało się że poprzedni wł.rozbudował do niezależnego ogrz.i odcioł sterowanie radiowe jak spalił sie dogrzewacz.Dosłownie odcioł z wiązki, założylismy wszystko i chula tylko..Zwróciłem uwagę że niebardzo mi grzeje środek.Mam klimatronik wyswietla mi sie HE obieg jest sprawdziłem wyłącza mi sie przy 77 stopniach.Jak odpale silnik momentalnie dmucha gorące.Niewiem co dalej.Jak ustawić cieplejsze grzanie na HE klimatroniku?Przepraszam za rozpisanie.Jestem z warszaw,y może ktos sprawdzi?Zapłace.Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez gizmolus ; 08-10-2010 o 19:37
gizmolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2010, 06:43   #1300
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Pytanie do wszystkich ale kierowane do Stefano przede wszystkim .
Mam do rozebrania piecyk d4wsc czy jakoś tak jest to dołożone ogrzewanie do samochodu występuje błąd F15 serwis twierdzi że jest padnięty sterownik ( ale u mnie też rozpoznali sterownik a trzeba było szczotki w pompce wymienić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) pytanie czy jeśli okaże się że to sterownik można podmienić na d5w... czy to będzie działało kolega taki po prostu ma .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.