Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2011, 11:06   #11
grzegorek502
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Model: Focus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 123
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

Witam.
Przy problemach z EGR w silnikach 2.0 TDCi polecam wymianę na nowy. Zaoszczędzicie w ten sposób kupe kasy. Można oczywiście próbować czyścić i regenerować ale problem powróci. Przerabiałem to na własnej skórze i wiem o czym piszę. Kiedy pierwszy raz zakleszczył się EGR wyczyściłem go i założyłem z powrotem. Po roku problem wrócił. W tedy zaślepiłem go i zaświeciła się kontrolka silnika. Postanowiłem kupić zawór i wymienić go. Jeżeli choćby w minimalnym stopniu macie pojęcie o majsterkowaniu i odrobinę jesteście manualni, wymieniajcie sami. Jest to banalnie proste. Opisy znajdziecie na forum. Nie wierzcie naciągaczom, że po wymianie EGR-a trzeba go zaprogramować. Ci ludzie żerują na waszej niewiedzy. Warsztaty ASO po wymianie zaworu podpinają komputer w celu wykasowania błędu silnika. Nic poza tym. Gdyby tego nie zrobili ten błąd i tak się sam kasuje po przejechaniu kilkunastu kilometrów (może nie z pamięci komputera ale gaśnie kontrolka check engine). Zaworu się nie programuje bo stopień jego otwarcia nie jest kontrolowany na zaworze. O jego otwarciu lub zamknięciu decyduje czujnik przepływu powietrza. Poczytajcie na tym forum. Było to opisane jasno i klarownie jak działa zawór recyrkulacji spalin.
Wymieniajcie sami i nie dajcie się oszukać.
Powodzenia

grzegorek502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 21:08   #12
kecajm69
ford::beginner
 
Avatar kecajm69
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Praszka / Wieluń
Model: Fokus C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI 136km
Rocznik: 2004
Postów: 36
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

Dzięki za konkret. W poprzednim scenicu też czyściłem, regenerowałem EGR aż w końcu go zaślepiłem i musiałem się męczyć z tym świecącym ,,check'' U mnie od momentu zakupu na razie EGR działa.
kecajm69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2011, 23:29   #13
PYRA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2008
Skąd: RAWICZ - woj.wielkopolskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 363
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

grzegorek502 - 100 % racji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniałem to ustrojstwo u zaufanego mechanika. Tez mi wspominał, że wielu majstrów kasuje nie świadomych kierowców za tzw. do programowanie EGRa po jego wymianie. U mnie po wymianie (dodam, że zakładałem używke) nie paliła sie kontrolka check engine (zresztą jak siadł mi EGR też sie nie paliła tylko miałem komunikat - awaria ukladu silnika) ale jak podłączył do kompa to pokazywało błąd EGR. Kazał mi sie troche przejechać i "przepalić" maxaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zrobiłem jakies 30 km i wróciłem do niego. Podłączył - zero błędów, wykasowało sie samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Śmigam tak już kilka miesięcy i jest git (odpukać w nie malowane).
Pozdrawiam.

P.S. Ja mam 1.6 moze w 2.0 jest inaczej.
PYRA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2011, 12:53   #14
szakal22
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Olecko
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2010
Postów: 108
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

dafior01 jeśli możesz to napisz w którym miejscu zaślepiałeś, czym itp.
No i co cie skłoniło jednak do założenia nowego zaworu? czy świecący 'check;? czy były inne objawy?
szakal22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 17:49   #15
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

EGR w 2.0 to silnik krokowy ktory porusza grzybek przez obrot kawalka blaszki z wycieciem na lozysko.
Zawor jedynie zapieka sie w otworze w ktorym pracuje sworzen lub uszkadza sie lozysko. Silnik jest za slaby, zeby sworzen uszkodzil otwor (wyrobil go), wiec po porzadnym czyszczeniu zawor pracuje poprawnie.

Jak naprawic porzadnie? Bolec lozyska sie rozwierka (jest wspawany w 2 miejscach), wyjmuje lozysko i sworzen (gryzbek) i dokladnie czysci wszystko.
Nie dziwcie sie, ze problem wraca jak sie prysnie WD40 i 3 razy porusza grzybkiem. Trzeba to porzadnie wyczyscic.
Jak ktos uwaza inaczej to niech napisze co sie uszkadza na tyle, ze trzeba wydawac po 800-900 zl na (regenerowane) zawory. Tak, regenerowane. Delphi najczesciej bierze stare za kaucja i je czysci i naprawia.

Zaslepianie EGRa w punkcie 1 (na obrazku) powoduje, ze cisnienie w EGR wzrasta i spaliny sa przepychane na sworzen grzybka i lozysko, co jeszcze szybciej je uszkadza. Sprawdzone organoleptycznie.

Zlacza 2 i 3 to wejscie i wyjscie plynu chlodniczego na dogrzewacz/chlodnice spalin.
Flansza 4 jest dobrym pomyslem...tylko, ze zeby dojsc trzeba dosc sporo rozbierac. Najlepszym sposobem jest zaslepienie na laczeniu EGR/chlodnica (ta flansza duza flansza miedzy stalowa chlodnica a aluminiowym EGRem).
Jezeli chodzi o te wspaniale blaszki z dziurkami to ich przekroj w calosci niewiele sie rozni od przekroju rurki, wiec to "zaslepianie" bez zaslepiania - dlatego nie wyrzuca bledu.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 19:52   #16
DUK45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: TORUŃ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

mkaminski100 jakie są wymiary tego łożyska i czym zastąpić bolec na którym osadzone jest owe łożysko?
DUK45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 19:03   #17
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

Wymiaru nie pamietam. Odnosnie bolca to ja zalatwialem z firmy ktora z nami wspolpracuje i oni chyba cieli z grubszego drutu spawalniczego. Ja zaklejalem to farba, zeby sworzen nie wypadl. Jestem aktualnie poza domem wiec nie duzo pomoge z takimi danymi. Ktos tez podawal tu ze wymienial lozysko.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2011, 19:42   #18
DUK45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: TORUŃ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

Kolego a Twoim zdaniem lepiej zaślepić egr czy go regenerować?Bo miałem zaślepiony i jeździłem tak 2 tygodnie teraz odslepiłem i jestem załamany to nie to samo auto. Jak był zaślepiony to reagował na gaz jak benzynka a teraz musze uważać żeby przy ruszaniu nie zgasł.
DUK45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 02:26   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

Wybor zalezy od Ciebie. Przy przyspieszaniu EGR jest zamkniety, wiec jezeli jest sprawny to nie robi roznicy.
A jak z bledami? Wyrzuca Ci jakies przy uszkodzonym czy zaslepionym (te ktore ja robilem wszystkie wyrzucaly).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 13:06   #20
DUK45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2010
Skąd: TORUŃ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Modyfikacja softu a EGR w 2.0 TDCI

Po zaślepieniu zapalił się check engine i to wszytko auto jeździło normalnie. Po dwóch tygodniach doszedłem do wniosku że odślepię bo jak stanie sie cos innego to nie bedę wiedział bo ciagle pali się check. Po za tym auto naprawdę dobrze jeździło.
DUK45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.