Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2013, 12:52   #11
Orson
ford::average
 
Imię: antoni
Zarejestrowany: 12-11-2007
Skąd: LPU
Model: Focus kombi mk1 ghia
Silnik: 1800 benzyna/lpg
Rocznik: 1999
Postów: 63
Domyślnie Odp: Wariowanie obrotów MK1 1.8 16V ZETEC

No widzisz slawek s, bardzo Ci dziękuję, ale z opisów to ja wiem gdzie mniej więcej szukać silniczka krokowego, potrzebowałem tylko zdjęcia, ja nie znalazłem, Tobie się udało i chwała Ci za to, dzięki.

Bump:
Cytat:
Napisał charlie1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie mechanik zaślepił zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej, jeżdzę tak już pół roku i obroty się uspokoiły i nie ma żadnych negatywnych objawów
Ja nie jestem zwolennikiem takich modyfikacji, wychodzę z założenia, że jak coś jest, to do czegoś służy, idąc tym tokiem rozumowania można se zaszyć jedną dziurkę w nosie bo mamy dwie, a w razie czego oddychamy ustami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Orson ; 08-08-2013 o 12:58
Orson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2013, 17:53   #12
WRT
ford::advanced
 
Avatar WRT
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-09-2005
Skąd: Tarnów
Model: Transit 125T280, Focus mk1
Silnik: TDCI 2.0 16v, 1.8 16V
Rocznik: 2003,2000
Postów: 264
Domyślnie Odp: Wariowanie obrotów 1.8 16V ZETEC

Też walczę z tym problemem od miesiąca a albo dłużej. Dziś rozebrałem czujnik (potencjometr) przepustnicy, okazuje się że jedna ścieżka jest wytarta tak ok 1,5 cm.
Jutro jadę szukać nowego czujnika(potencjometr). Tak myślę że w pewnym momencie urywa się sygnał i komputer nie widzi całkowicie zamkniętej przepustnicy i wariuje, do momentu zatrzymania się samochodu bo wtedy dostaje sygnał od czujnika prędkości że samochód stoi.
__________________
Ford Transit 2.0 16v TDCI 125 KM
Ford Focus mk1 1.8 16V
WRT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2013, 21:39   #13
Danek2312
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: Wariowanie obrotów 1.8 16V ZETEC

Potencjometr to jest to, dziś wymienione i focusik jak nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Walczyłem z tym prawie 4 miesiące, a jedna głupota za 50zł załatwiła sprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danek2312 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 21:24   #14
djbaddysproz
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Bogatynia
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2002
Postów: 17
Domyślnie Odp: Wariowanie obrotów 1.8 16V ZETEC

Witajcie, podepnę się do tematu, też mam foczkę 1.8 (benz) tyle że po lifcie, i też mam problem związany z obrotami/powietrzem. Fizycznie zauważyłem że jak jest pogoda deszczowa lub zimna, odpalam wózek i bywa że wtedy obroty nie wskakują na 1000 z hakiem a utrzymują sie na 900 lub mniej i takie charakterystyczne falowanie poniżej 900 do momentu mrugania kontrolki akumulatora, gdy nacisnę pedał gazu w okolicy 1100, obroty funkcjonują normalnie (podczas postoju). Przy takich pogodach na zimnym silniku jest tragedia, nie mogę sobie lekko sprzęgła popuszczać by wyjechać z podwórka bo występuje to opadanie obrotów do zapalenia kontrolki akumulatora. W ciepłe, suche dni nie mam takich akcji.
Mam interfejs z programem i wyskoczył mi błąd B1255, "Air Temperature External Sensor Circuit Open", z tłumaczenia brzmi jak sensor temperatury powietrza, otwarty obieg czy jakoś tak... Zapytam więc - możliwe że to chodzi o przepustnice? Jak zmieniałem filtr, ogólnie przyczaiłem że uszczelka (oring) może być do wymiany (jeszcze nie wymieniałem) i przez to chyba łapie lewe powietrze, nie znalazłem dosłownego tłumaczenia co ten błąd może oznaczać, byliście już w takiej sytuacji?

EDIT: przetestowałem wózek w jeden sposób, zaglądnąłem szerzej w ten program i błąd nazywa sie "przerwa w obwodzie czujnika temperatury zewnętrznej", po obczajce zauważyłem... No troche wstyd mi pisać ale mam pękniętą obudowe od filtra, robi sie ciekawie, jak to wymienie, napiszę czy coś sie zmieniło, pomęcze ten post do rozwiązania problemu

EDIT: Czujnik temp. zew... Przecież to ten co jest wpięty pod komputer pokładowy, pomyliłem sie. Komputer sobie dopiąłem, czujnika tego jak i od poziomu spryskiwaczy też nie mam, więc normalne że taki błąd wyskoczył... Nie wziąłem tego pod uwage, a skupiony byłem na okolice filtra i układu dolotowego... Wybaczcie, mimo wszystko powalcze z obudową bo należy ją wymienić, jeśli odkryje przyczyne spadania obrotów w zimne dni lub deszczowe to dopisze co było przyczyną, ale ta pomyłka z mojej strony to normalnie kabaret

EDIT: No dobra bo widze na starcie zniechęciłem wszystkich swoim zapytaniem, zaznaczam że każdy z nas sie w czymś pomylił, czy to fundamentalnie czy podczas jakiegoś detalu.
Dla pewności odczekałem i finalizuję mój post: po wyeliminowaniu nieszczelności układu dolotowego, problem z obrotami zniknął. Zainstalowałem kompletny dolot od ST170, osadziłem w nim mój alternatywny filtr K&N. Nie wiem czy wózek odzyskał prawidłowe wartości czy one sie polepszyły ale czuję różnicę podczas i jazdy (czułość na gaz jest wrażliwsza, wózek jeździ dynamiczniej, jest mocniejszy) i dźwięk silnika (do 3000 lekko basowy dźwięk, powyżej coś na wzór mruczenia, przed zmianami 'normalnie' brzmiał), spalanie zredukowało sie o 2l/100km, nie wiem czy coś jeszcze ale frajda z jazdy zdecydowanie lepsza

Ostatnio edytowane przez djbaddysproz ; 26-10-2016 o 09:35
djbaddysproz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.