Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2010, 21:16   #1
wiciu__
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Skąd: Maków Podhalański
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 Tdci 115ps
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Spalanie na postoju

Witam,
szukałem ale konkretów nie znalazłem więc pytam lub proszę o jakieś info lub przekierowanie do odpowiedniego topicu,
jestem posiadaczem MDO mk3 2.0 tdci 2005 r., i zauważyłem jak po odpaleniu rano komp średnie spalanie pokazuje np. 6.5l i rośnie szybko (na postoju). Po kilku minutach (odśnieżanie, pożegnanie żony, kochanki etc). pokazuje śmiało jakieś 8,5l. Po przejechaniu kilku km wartość ta spada tak samo szybko jak rosła do wyniku 6,5l. Czy to jakiś niepokojący objaw czy tttm ?? Pozdrawiam forumowiczów

wiciu__ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 22:05   #2
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Normalne. Diesel pali duzo jak jest zimny. Z tego co zaobserwowałem jakies 2 razy wiecej. A wartosci zmieniaja sie szybko bo masz średnie spalanie z krótkiego odcinka. Nie kasuj sredniego spalanie przed 500km i zobaczysz, że nic sie nie zmieni(albo niewiele)
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 23:14   #3
MĄKA
ford::advanced
 
Avatar MĄKA
 
Imię: Tomaszek
Zarejestrowany: 24-10-2009
Skąd: OPole/EZG-Aleksandrow Lodzki/ZSWwinoujście/PTUrek
Model: FORD S-MAX Tytanium SONY PREMIUM
Silnik: 2.0 TDCI 140KM/ 163 mapa by m.soszka
Rocznik: 2011
Postów: 271
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

jeżeli działo by się coś niepokojaceo ze spalaniem to będzie to widoczne w opcji "spalanie chwilowe" o ile takowe posiadaszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kóre na biegu jałowym wynosic powinno ok.0,6-0,8l/h. W silnikach wyposażonych w filtr DPF to właśnie wzrost tej wartości świadczy o zapychaniu sie filtra i konieczności wykonania dopalenia sadzy
MĄKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 09:22   #4
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

U mnie tak samo jest w PB na postoju rośnie spalanie a podczas jazdy maleję ale jeżeli jadę na biegu ale bez gazu z górki to nie tak szybko jak wrzucę luz.tzn że na luzie mniej pali niż przy hamowaniu silnikiem?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 12:24   #5
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Nie możliwe.
Nie wiem jak w TD, ale w TDCI podczas hamowania silnikiem dopóli obroty nie spadną na 1200 obr/min nie idzie nawet kropla paliwa. Niektórym ciężko w to uwierzyć, ale dlaczego tak się dzieje, a silnik dalej pracuje to nawet w Technikach uczą...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 13:20   #6
Climer
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-02-2010
Model: Ford Mondeo
Silnik: TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 26
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Właśnie się też nad tym zastanawiałem, ale co do 1200 obrotów to nie miałem pojęcia ja tam zawsze hamuje silnikiem i tak po mojej obserwacji wynikało, że mniej pali. Czy są jakieś publikacje na ten temat odnośnie forda MK3 TDDI 115KM?


Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie możliwe.
Nie wiem jak w TD, ale w TDCI podczas hamowania silnikiem dopóli obroty nie spadną na 1200 obr/min nie idzie nawet kropla paliwa. Niektórym ciężko w to uwierzyć, ale dlaczego tak się dzieje, a silnik dalej pracuje to nawet w Technikach uczą...
Climer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 13:41   #7
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale w TDCI podczas hamowania silnikiem dopóli obroty nie spadną na 1200 obr/min nie idzie nawet kropla paliwa
Z tym 1200 obrotów to pewne? Łatwo zauważyć, że tak jest, rozpędzić auto i hamować silnikiem i patrzyć na spalanie chwilowe (wyzerowane średnie) będzie zero.
__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Bajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 21:21   #8
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

nie wiem u mnie średnie zużycie paliwa szybciej spada jak jade na luzie niż hamuję silnikeim.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2010, 22:06   #9
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

Cytat:
Napisał rustin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem u mnie średnie zużycie paliwa szybciej spada jak jade na luzie niż hamuję silnikeim.
No to jakieś cuda masz w Mondziaku. Jeśli wyrzucisz na luz, to potrzebna jest dawka paliwa, by wózek nie zdechnął, Jeśli zaś masz go na biegu (czytaj: hamujesz silnikiem) nie jest potrzebne paliwo, by nie zgasł. A tak a'propos, kiedy zerowałeś kompa, jeśli chodzi o średnie i chwilowe (zapewne go nie masz, tak podejrzewam) spalanie?
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-03-2010 o 06:40
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2010, 07:27   #10
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Spalanie na postoju

no właśnie chwilowego nie mam,były takie opcje? zauważyłem to właśnie zaraz po skasowaniu kompa jak spadło do mniejszej wartości ok 13l to szybciej spadało jeszcze przy jeździe na luzie niż na biegu.chyba że tylko tak komp wskazuje.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.