Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2013, 11:03   #421
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Re: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał KyLuZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanko a co z sprężynkami i tym małym"cyckiem". Je też wymieniać? I od czego są?

Witam
Teoretycznie bolczyk jak i spręzynka mają wpływ na dawki paliwa w stopniu właściwie znikaowmym pod warunkami:
1. Po wyjęciu ich widac gołwym okiem ze nie są popękane
2. Wiadomo na sto procent ze nikt wczesniej nie ingerował w te wtryskiwacze wsposób "rozkręcił cos wypadło i cos włożył na oko takie samo i niby działa"
Przez cztery lata miała dwa przypadki problemu ze spręzynka
1.To taki ze poprostu pękła (prawdopodobnie wada materiału)
2.To taki ze po wlaniu paliwa oczywiscie dobrej jakośći wszystko sie we wtrysku polsklejało na amen, i co ciekawe wszystko dało się wymić oprócz tej spręzynki (i tu jest ciekawie bo dnia dzisiejszego nie wiem o co sie stało bo powłożeniu do myjki tej spreżeynki w reakcji z płynem z myjki sie rozciągneła i sie zrobiła gumowata.

Bolczyk teroretycznie odpowiada za skok (niestety nie ma danych regulacyjnych w rozsądnych cenach, mozna kupic maszyne Delphi -Hartridge za drobne 270tys netto)

Reasumująć przez 4 lata dwa problemy ze spręzynkami, kilka problemów usterek elektrycznych (przebicia) setki zniszczonych zaworków, kilka uszkodzonych rozpylaczy (najczęsciej widocznych gołym okiem)
mowa tu oczywiście tylko o wtryskach DELPHI.
Pozdrawiam

W odpowiedzi do MARIO o kodach


Nie to ze są zbędne, w komputerze sterownika auta cos musi być wpisane ale nie da sie wpisac po prostu 1234567890 czy jakies tam assd324234 itd.

Wystarczy poprosu wpisac kody te co są oryginalne i już.

I tu mam pytanie a właściwie ciekawostke.
Założmy ze te naklejki sie zniszczą, porwą jednym słowem ich nie ma, czyli bóg jeden wie jak je kodować, oczywiście ktoś powie ze wkładasz na stare miejsca i juz albo w sterowniku auta został stary kod. (a jak by sie wszystko poplątało i jeszcze dodatkowo ktoś wpadnie na genialny pomysł wykasowania kodów ze sterownika).

Powiem tak chłopaki, zmechanikami ogólnymi jest jakoś tak że wszytko potrafią (są uniwersalni do wszystkiego - czyli wiadomo do czego).

Ja sie zajmuje własciwie tylko pompami i wtryskami dlatego duzo wiem o tym, ale jak mi sie spytacie o nie wiem np. cos tam o turbine to moge zwami pogadac na zasadzie cos słyszałem... i tyle.

Niestety robi się to co w niemczech
SPECJALIZACJA i koniec
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez zaksiu1985 ; 25-03-2013 o 11:18
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 11:55   #422
KyLuZ
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Re: bardzo wysokie spalanie tdci

@up. Dzięki za odp. Jeszcze mnie jedno ciekawi. Mianowice te kody wtryskow. Z czego on składa co jest w nim zawarte ect. No i oczywiście jakim sposobem jest generowany nowy kod?
KyLuZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2013, 21:04   #423
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Re: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał KyLuZ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@up. Dzięki za odp. Jeszcze mnie jedno ciekawi. Mianowice te kody wtryskow. Z czego on składa co jest w nim zawarte ect. No i oczywiście jakim sposobem jest generowany nowy kod?


Z kodami sprawa wygląda tak prosto ze az sie wierczyć nie chce.
Mianowicie układ CR wymyślono i stworzono m.in po to żeby wszystkie wtryski pracowały jednoczesnie tak samo (bez absolutnie jakich kolwiek różnic).

Niestety jak wiadomo perpetum mobile nie istnieje, i szybko twórcy to zauważyli, gdyż zebum nie wiem jak robili i starali się to za cholre nie idzie wyprodukować dwóch identycznych wtrysków a co dopiero 4,6 czy 8.

Stworzono więc kody. Polegają one na tym że, kazda maszyna(tester,stól probierczy) która jest dobra i przystosowana do kodowania ma w swojej bazie miliony kodów (tak samo jest w aucie).
Działo to tak: produkują nowy wtrysk, dają go na maszyne która porównuje go ze wzorcowym. Na maszynie widać że jest jakas odchyłka (np. dawka jest za mało o iles tam). W tedy maszyna sprawdza jaki kod odpowiada za to by podnieś dawkę paliwa na aucie o tyle ile potrzeba. W tedy w tedy naciska sie drukuj i drukuje naklejke którą sie przykleja i juz.

Czasami spotykam ludzi którzy myślą ze te wtryski mają w sobie układy scalone i dlatego trzeba je kodować. A tym czaszem jest to poprostu KAWAŁ ŻELAZA owinięty drucikiem i pod pięty pod zasilanie (w dużym skrócie).

Acha i jeszcze to ze róznice między wtryskami są tak małe (jeżeli wtryski są sprawne mechanicznie) ze jak ludzie mówią że jak nie nadasz nowych kodów wtryską po wymianie zaworka to żadaen z ciebie mechanik, to ja zawsze im mówie "oczywiscie a Barbara Blida się zastrzeliła bo była niewinna"
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 08:14   #424
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Cytat:
Napisał Mario373 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można też po wskazaniach komputera + 1, 2 l
Z tym oszukiwaniem przez komputer to nie generalizujcie - u mnie akurat mieści się w granicach +-0,2 L, a często dokładnie z wyliczonym wskazaniem (zawsze tankuję do pełna, każde tankowanie spisuję - tak już mam).
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 22:04   #425
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

A też sprawdzę ile mój przekłamuje
Aktualnie po wymianie termostatu i przejechaniu 100km spalanie na komputerze 7,5 l/km
Z uwagi na fakt grzebania przy wtyczce ECU odłączyłem akumulator i pierwsze kilometry silnik klekotał jak cholera. Teraz już się uspokoił pracuje cicho musiały tryski się adoptować.
Grzebiąc w internecie natrafiłem na: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po rozmowie telefonicznej dowiedziałem się że najpierw trzeba wtryskiwacz zdiagnozować.
- jeżeli jest dobry ale ze starości parametry mogą się rozjechać to na podstawie nowych nadaje się mu nowy kod 150 zł szt
- jeżeli wtryskiwacz nadaje się regeneracji wymiana wadliwych podzespołów do 650 zł szt

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy możliwe jest nadawanie nowych kodów do wtrysków regenerowanych ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 22:41   #426
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Witam
Tak, jezeli warsztat posiada odpowiednią maszyne to nie ma problemu z nadaniem nowych kodów po regeneracji wtryskiwacza.
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2013, 21:11   #427
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

moj Mondziak spalanie spadlo do 9,5w cyklu miejskim:]
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 10:25   #428
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Ja jestem teraz w trakcie testów zatankowany do pełna. Już widać że po wymianie termostatu wskazówka poziomu paliwa niechętnie opada w dół, komputer pokazuje średnie 7 l.
W linku dzięki uprzejmości
J.R. Motor Services G.B. Sp. z o.o. "Czesci samochodowe i narzedzia"
Lista autoryzowanych warsztatów Delphi
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 17:57   #429
niebieskirafalek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: warszawa
Model: Mondeo ghia automat
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Mario ale jezdzisz po miescie czy jazda poza miastem? bo u mnie na autostradzie kiedys zeszło spalanie do 7.2 ,ale w zime krotkie przeloty to i 14 litrów wyszlo
niebieskirafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 21:43   #430
Mario373
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Strzegom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: bardzo wysokie spalanie tdci

Raczej mieszanie miasto i 11 km do pracy poza miastem i z powrotem. I tak nie wrócił do poprzedniego spalania
Mario373 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.