Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2010, 08:49   #11
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Widzę, że temat jest kontynuowany. Dodam jeszcze jedną informację.
Jak montowany był u mnie alarm, to fachowiec powiedział mi, żebym co pół roku wstrzykiwał do otworu zamka (tam gdzie się kluczyk wkłada) trochę oleju maszynowego i parę razy przekręcił kluczyk. To wtedy zagwarantuje mi poprawne działanie zamka oraz brak zamarzania w zimie. Na początku pilnie wykonywałem zalecone czynności i rzeczywiście nie było nigdy jakichkolwiek problemów, jednak teraz trochę odpuściłem i niestety spotkała mnie kara i to w najcieplejsze dni. WD40 pomogło, jednak mam świadomość, że trzeba wstrzyknąć dodatkowo porcję oleju, bo WD40 wymywa stary olej i dość szybko wyparowuje lub wymywa się, więc tylko czekać aż problem powróci.

Poza tym mechanik powiedział mi, że używanie tylko pilota powoduje brak ruchu elementów mechanizmu zamka, a tym samym brak smarowania zamka, dlatego warto co jakiś czas klasycznie przy pomocy kluczyka otworzyć drzwi i wstrzyknąć porcję oleju.

Co do wymiany zamków „Stasiu47” to bym nie przesadzał. Wydaje mi się, że stosowanie wspomnianych wskazówek zapewni poprawne działanie zamków na długo.

Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 20:54   #12
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Właśnie wczoraj zamek się odezwał podczas jazdy w upale - zamykał się i otwierał. To coś nowego przy tej pogodzie. Oczywiście spróbuję z tym olejem.
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 11:24   #13
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Kontynuacja tematu niedziałającego zamka centralnego.
Moja radość z powodu naprawienia zamka nie trwała zbyt długo. Usterka powróciła. Obfite smarowanie nie pomogło. Musiałem zamykać samochód od środka, wysiadać i aktywować alarm pilotem.
Bardzo to było uciążliwe. Postanowiłem z tym walczyć. Na parkingu pewnego dnia czekając na żonę otwierałem i zamykałem drzwi pasażera i tu ciekawostka. Zaczęły działać po około 20 minutach trzaskania i zamykania. Nie zawsze jednak załapywały, ale coś zaczęło się dziać. Teraz staram się codziennie te drzwi otworzyć i zamknąć i zamek działa jak nowy.

Podsumowanie:
Zamek centralny podobnie jak narządy ludzkie, nieużywane przestają działać poprawnie.

PS.
Odkąd pojawiło się u mnie dziecko, to żona jeździ na tylnej kanapie razem z małym przez co drzwi pasażera w zasadzie są nieużywane.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda i zaoszczędzi sobie wizyty u "magów".
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2010, 16:27   #14
Stasiu47
ford::advanced
 
Avatar Stasiu47
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Skąd: FZA
Model: C-max Titanium
Silnik: 1,6 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał Jadruso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na parkingu pewnego dnia czekając na żonę otwierałem i zamykałem drzwi pasażera
To znaczy zamykałeś i otwierałeś te drzwi kluczem?
Stasiu47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2010, 13:24   #15
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

I to jest brak precyzyjności języka polskiego. Proponuję wprowadzić nowe słowo "zakluczać".
Na parkingu otwierałem i zamykałem (trzaskałem) i próbowałem zakluczyć pilotem. Na początku zakluczanie się nie udawało - zamek samoczynnie się odkluczał. Siedząc w samochodzie zakluczałem drzwi z pilota i pomagałem zamkowi się zamknąć. Następnie wysiadałem i zamykałem od zewnątrz (straszny był upał).
Podsumowując otwierałem, zamykałem i zakluczałem od środka i z zewnątrz.
Ciekawostka - kluczykiem mogłem zakluczyć drzwi tylko od kierowcy. Od pasażera zakluczanie nie działało. Nie wiem jak to jest teraz. Nie sprawdziłem.
Po kilkunastu minutach (może i po 20) zamek zaczął niepewnie zakluczać z pilota.
Od tamtej pory staram się otworzyć drzwi pasażera od środka, z zewnątrz tak, żeby nie pozostawały bez użycia.
Teraz wszystko chodzi jak nowe.

Mam nadzieję, że teraz jest jaśniej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Właśnie sprawdziłem czy działa zakluczanie od strony pasażera kluczykiem. Melduję, że działa! Zakluczają się wszystkie drzwi jak przekręcę kluczyk w drzwiach od strony kierowcy lub od strony pasażera.

Ostatnio edytowane przez Jadruso ; 29-07-2010 o 21:30
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2010, 14:35   #16
leszek_piesek
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-07-2006
Skąd: Bdg
Model: Mondeo Mk4/focus1
Silnik: 2.0tdci /1.8 benzyna
Rocznik: 2009/1999
Postów: 100
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Niestety to jest przypadłosc focusow. U mnie to samo. W przednich prawych drzwiach odbija mi siłownik i otwiera wszystkie drzwi. Narazie nic z tym nie robie poniewaz dzieje sie to dopiero ponizej ok. 12-14 stopni celcjusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chwiliwo mozesz poprostu odłączyc centralny w drzwiach, ktore Ci odbijaja. Ja tak zrobilem i troje drzwi zamykasz normalnie centralnie a 4-te drzwi musisz od srodka zamknąć recznie(krotko mowiac jednych drzwi nie otwierasz w ogole, beda caly czas zakluczone).Juz 2-3 razy jak rano wsiadalem do bryki to mialem niezakluczone drzwi... wszystie sie pootwieraly bo temperatura spadla do ok 10 stopni :/ Pozdro

Ostatnio edytowane przez leszek_piesek ; 31-07-2010 o 20:25
leszek_piesek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 19:32   #17
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Jeszcze raz chcę podkreślić, że od dnia gdy zacząłem te drzwi regularnie otwierać i zamykać wszystko działa jak należy - dosłownie jak nowe. W zimie nie miałem najmniejszych problemów, nawet w te największe mrozy.

Jedyny wniosek jaki mi się nasuwa to: mechanizm nieużywany przestaje działać poprawnie (przynajmniej ten w drzwiach) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.

Ciekaw jestem bardzo czy komuś pomogłem, albo czy ktoś miał podobne objawy i czy podobne "leczenie" pomogło.
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2010, 20:20   #18
leszek_piesek
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 10-07-2006
Skąd: Bdg
Model: Mondeo Mk4/focus1
Silnik: 2.0tdci /1.8 benzyna
Rocznik: 2009/1999
Postów: 100
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

W moim przypadku to zdecydowanie odpada poniewaz prawie codziennie od 11 lat auto otwierane jest z kluczyka i do tego zamek regularnie byl smarowany.Ale niedlugo bedzie pilot (mam nadzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Równiez bawilem sie w otwieranie/zamykanie i niestety nic nie pomoglo.

Ostatnio edytowane przez leszek_piesek ; 31-07-2010 o 20:25
leszek_piesek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2010, 20:51   #19
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Mam podobne wrażenie. Pilota ustawiłem na otwieranie dwustrefowe (najpierw drzwi kierowcy, później reszta). Jak długo jeździłem sam to zablokowały się lewe tylne drzwi. Uruchomiłem po 25 minutach walki. Po roku znów to samo - walka trwała tylko 5 minut. Ostatnio zablokowały się i udało mi się zrobić tylko tak, że centralny działa właściwie, blokada ręczna też, ale jak zamknę centralnym to ręcznie nie da się otworzyć tych jednych drzwi. Jak będę kiedyś zdejmował tapicerkę to posmaruję linki - czuć, że zamek działa "na sucho".
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2010, 08:45   #20
publo102
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2005
Model: Focus II
Silnik: 1,6TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam,
a u mnie problem pojawił się właśnie teraz, jak przyszły mrozy. W/g komputera problem leży po stronie prawy przednich drzwi, gdy są one zamknięte, to na kompie wisi komunikat, że są otwarte, co skutkuje zamknięciem i otwarciem centralnego. Zamykanie kluczykiem też nie działa, właściwie, to można tylko zamknąć od środka drzwi, ale ktoś tak inteligentnie zaprojektował ten system, że mimo wszystko zostają otwarte drzwi bagażnika, także można sobie pomarzyć o zostawieniu samochodu na ulicy, tandeta. Problem znika jak temperatura wzrośnie powyżej zera, sprawdzone, jak samochód stał w garażu pół dnia, to problem nie istniał. Czytałem już różne tematy, że to mikrołącznik, że wystarczy gumkę wyciąć, były zdjęcia, ale to wszystko w FFI, a ja posiadam FFII i nie wiem czy jest takie samo rozwiązanie. Nie wiem co z tym fantem zrobić, czy kupować nowy zamek, czy może na szrocie coś używanego, czy może czujnik otwarcia drzwi jest jakoś inaczej rozwiązany i można to samemu naprawić.
Dzięki za wszelką pomoc.
Pozdr.
publo102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.