Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2012, 11:20   #11
kris1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Model: ford focus mk2 fl
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

właśnie stronę zewnętrzną moich lamp przedstawia trzeci post od góry, a dokładnie 2 zdjęcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (miniaturka), i jeśli to nie są fordowskie lampy to ja już nie mam pojęcia... kupiłem je na allegro a mianowicie na stronie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zgadzam się to są 'stjuningowane' lampy...i dlatego mam problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niby pasują 'gabarytowo' , miejsca na śruby itd ale te kostki... szukam własnie jakiegoś elektryka w warszawie moze cos znajde i cos zaproponuje, nie chce ich zwracac bo mi sie podobają (moze mój błąd) ale tego rodzaju lamp na allegro jest pełno... innych LED typowo ;fordowskich' nie zauważyłem...

kris1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 11:37   #12
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,157
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

kpisz czy o drogę pytasz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cytuję z opisu aukcji: "Fabrycznie nowe, prosto od niemieckiego dostawcy firmy HBM, bardzo ładne LAMPY TYLNE do samochodu FORD FOCUS HATCHBACK od 2004" czy nie "fordowskie" (= nie fabryczne), czyli nie takie jak montowaliśmy

a instrukcji żadnej nie ma do nich?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 12:59   #13
kris1984
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-01-2012
Model: ford focus mk2 fl
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

Ok, firma HBM to jakaś firma tuningowa, jednak chodziło mi o to, że jak jest napisane, są to lampy do FORDA FOCUSA (ale fakt, to nie są fabryczne fordowskie lampy...) więc może nie powinienem pytać na forum typowo "fordowskim", ale miałem nadzieję ze ktoś miał styczność z podobnym problemem dotyczącym 'końcówek'

Powodem, dla którego je kupiłem był fakt, że sprzedawca gwarantował, iż:

"HOMOLOGACJA. Cena za komplet 2 szt. !!! Pasują idealnie. Wykręcasz stare lampy, wkręcasz nowe, podpinasz kostkę i wszystko GRA !!! "...

Nię kpię tylko pytam o poradę i szukam pomocy...Jestem nowy na forum więc następnym razem postaram się lepiej wniknąć w temat.

Nie widziałem innych oryginalnych lamp fabrycznych w focusach, może w innych modelach po FL są jakieś kostki, ale fakt jest taki że u mnie nie ma żadnych kostek, tylko wejścia na żarówki, a mam focusa II po FL. Niestety nie było żadnej instrukcji do nich. Kontakt ze sprzedawcą tez jest nie za ciekawy. Dziś dzwonie do zakładu "autoelektryk" może będą wiedzieć co robićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W każdym razie dziękuję za zainteresowanie tematem i podpowiedzi. Jak uda mi się podłączyć to pochwalę się efektemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kris1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 20:43   #14
Dom1n
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: Łdz
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 53
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

Mayaku, ta wtyczka, którą pokazałeś na zdjęciu to jest to wtyczka za gumowym grzybkiem wchodzącym do karoserii. Chodziło mi o to, że jeżeli lampy LED fordowskie są bez dedykowanych do nich wiązek to nie są plug&play. Jeśli ktoś kupi z wiązkami to spox, będzie pasowac, jesli nie, to wiązka od żarówkowych nie pasiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrowienia
Dom1n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2012, 21:20   #15
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,157
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

Dom1n -
lampy ledowe, jeśli nie są okaleczone, to właśnie kończą się tą wtyczką, którą pokazałem, przy samej lampie nie ma żadnych złącz/oprawek, kabelki wychodzą z samej lampy

kris1984 -
lampy do forda focusa, to nie koniecznie lampy fordowskie

może poszperaj tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
albo napisz do sprzedawcy, że oszukuje w opisie aukcji że pasują P&P
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2012, 22:19   #16
Dom1n
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: Łdz
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 53
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tutaj jest cała operacja wymiany wyłożona kawa na ławęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na 8-mym zdjęciu jest pokazana wiązka oryginalna do LED-ów. Chodzi mi o to, że w większości przypadków lampy LEDowe są sprzedawane bez wiązek i wtedy nie są P&P ponieważ wiązka od LEDów różni się tą trzecią wąską wtyczką od zwykłej wiązki do żarówkowych.
Pozdrawiam
Dom1n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 08:26   #17
mixann
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Ford Focus MK2 - Sport
Silnik: 1.6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2005/2006
Postów: 170
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

witam, pozwolicie że się podepnę pod temat bo poniekąd mam pytanie zgodne z tematem. Zastanawiam się czy reflektory te białe z wersji kombi MK2 Fl są takie same jak przed liftem? Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy moje z przed lifta mogę wymienić na te białe?
mixann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2022, 17:49   #18
Mocarz274
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 23-09-2021
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 36
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

Cześć, odkopię trochę temat ponieważ interesuje mnie jedna sprawa. Czy mając lampy z tyłu typu plaster miodu z żarówkami w wersji polift mogę bez modzenia i plug and play wsadzić owe lampy? Szukam kogoś kto montował podobne [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mocarz274 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 07:23   #19
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,553
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

Cytat:
Napisał Mocarz274 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mogę bez modzenia i plug and play wsadzić owe lampy
W opisie aukcji przecież jest tak napisane
Cytat:
- Montaż nie wymaga przeróbki, kostka i zaczepy sa takie same jak w oryginalnej lampie.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2022, 11:59   #20
ed 23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Nowa Sól
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: jak zamontować lampy ledowe z tyłu

Mam zamontowane takie lampy, podpinasz przykręcasz działa
ed 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.