Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2015, 09:40   #1301
piniu10
ford::average
 
Avatar piniu10
 
Imię: zbyszek
Zarejestrowany: 27-09-2015
Skąd: Wągrowiec
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005 tdci
Postów: 102
Domyślnie

ma ktos na sprzedaz moze przerobiony elem? ewentualnie mi przerobi


Ostatnio edytowane przez piniu10 ; 28-12-2015 o 12:04
piniu10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2016, 19:09   #1302
magazynier
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Poszukaj na allegro, kosztuje około 150 zł + przesyłka.
magazynier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 17:09   #1303
Dzior
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2014
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: FF MKII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 53
Domyślnie Odp: Elmconfig error

Cytat:
Napisał marcin0812 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Incorrect response from ELM to reqest 10 87" CAN ERROR
Dzisiaj też walczyłem z tym błędem. Okazało się że lut na jednym przewodzie do OBD puścił. Nie było kontaktu i komunikat j.w.
Dzior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 18:22   #1304
piga3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Witam szanownych kolegów. Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Od pewnego czasu wczytuję się w informacje tu zawarte i z dobrym skutkiem z nich korzystam.
Posiadam co prawda Kugę 2010 2.0TDCI 140KM (z mapą od Heko - obecnie 180KM), ale mam problem z ELM327+Elmconfig, a w tym dziale jest najwięcej informacji.
Zakupiłem niedawno najnowszy interfejs od Viakena i z użyciem Elmconfiga ver. 0.2.17 bezproblemowo komunikuję się ze wszystkimi modułami (dokonałem kilku zmian opisywanych na forum), ... oprócz PCM. W momencie odczytu VIN w module PCM wyskakuje mi błąd-komunikat: Incorrect response from adapter to request "22 E3 00"; 7F 22 31; 31-Request out of range. Poza tym interface jakby nie widział modułu, bo w trakcie odczytu danych w każdej pozycji wyświetla: N/A. Co ciekawe po zmianie profilu w czasie logowania interfejsu w pozycji Connection na: Mondeo IV/S-Max/Galaxy, zamiast Focus II/C-Max/Kuga dane z modułu PCM zostały odczytane. Zastanawiam się nad uruchomieniem tempomatu, więc Konfiguracja PCM będzie niezbędna. Czy ten problem jest komuś znany? Ktoś wcześniej wspominał o takich komunikatach, ale nie znalazłem żadnej sensownej odpowiedzi. Z góry dzięki za pomoc.
piga3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 18:36   #1305
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał piga3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W momencie odczytu VIN w module PCM wyskakuje mi błąd-komunikat
A wybrałeś rodzaj swojego silnika w PCM type? Z grzebaniem w PCM to zalecałbym ostrożność, albo skontaktowanie się z kimś kto ma doświadczenie.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 20:44   #1306
piga3
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-06-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Po uważnej lekturze wywnioskowałem, że przy odczycie (read VIN, read from PCM) nie ma znaczenia wybór silnika. Wybór jest istotny gdybym chciał robić zapis do modułu. Chyba, że się mylę ...??? Poza tym nie do końca wiem jaki mam typ silnika, bo mi właśnie moduł nie pokazuje przy odczycie tych informacji. Wiem na pewno (wg VIN), że mam silnik DW10C. A ostrożność ... oczywiście zachowana (stałe zasilanie laptopa, wcześniej zapisane dane z modułów, no i bez zbędnego grzebania). Do tej pory uruchomiłem: wyłączenie grzania szyb przy temperaturze zewn. poniżej 4stC, autoryglowanie centralnego zamka przy prędkości 25km/h, DDS, wył wkurzający sygnał niezapiętych pasów. Obecnie też zamówiłem oryginalne DRL LED. Doświadczenie właśnie zdobywamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Właśnie się dowiedziałem ( w innym wątku), że ElmConfig nie obsługuje mojego silnika DW10C w Kudze. Oj ... nie ładnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez piga3 ; 31-01-2016 o 20:47
piga3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2016, 20:49   #1307
Dom1n
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: Łdz
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 53
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Siema,

kupiłem ELMa z przełącznikiem ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), zainstalowłem stery FTDI (2.12.14.0), ustawienia standardowe czyli 38400 czas 16ms i transfery 1024, COM1. W elmconfigu jestem w stanie wykonać jedynie jedną akcję (np. odczyt HEC, odczyt VIN) za każdą następną akcją wyskakuje mi następujący komunikat:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

O co biega, co robię źle? Pomóżcie.

Ostatnio edytowane przez Dom1n ; 01-03-2016 o 20:53
Dom1n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 13:30   #1308
Vojtass
ford::amateur
 
Avatar Vojtass
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-08-2015
Skąd: Tomaszów Lubelski
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Hej.
Spróbuj zmienić 16ms na 1ms. Nic więcej nie dasz rady odczytać oprócz HEC? Próbowałeś odczytywać coś z MS-CAN?
Vojtass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 16:02   #1309
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,165
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał piga3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ciekawe po zmianie profilu w czasie logowania interfejsu w pozycji Connection na: Mondeo IV/S-Max/Galaxy, zamiast Focus II/C-Max/Kuga dane z modułu PCM zostały odczytane.
no to pewnie teraz Twoje autko to Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie masz wgraną mapę od Mondeo do Twojego PCMa
No ale oczywiście to się tylko tak domyślam .
Podobnie mamy gdy my ogrywamy S-Maxa CHIPEM od Mondeo - wtedy S_Max jest widziany jako Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 20:41   #1310
Dom1n
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: Łdz
Model: Focus II FL
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 53
Domyślnie Odp: Super Soft do ELM327 dla naszych Fordów !

Cytat:
Napisał Vojtass Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej.
Spróbuj zmienić 16ms na 1ms. Nic więcej nie dasz rady odczytać oprócz HEC? Próbowałeś odczytywać coś z MS-CAN?
Czas zmieniony na 1ms, kombinowałem też z prędkościami, bez zmian. Nadal mogę wykonać tylko jeden odczyt po włączeniu programu a potem klops i za kazdym razem wyskakuje ten komunikat. To samo z MS CAN - da się odczytać raz konfigurację, kolejnego odczytu już nie mogę wykonać.

Czy trzeba coś zmieniać w konfiguracji samego elmconfiga przed pierwszym użyciem? Z tego co czytałem to nie?

Ostatnio edytowane przez Dom1n ; 02-03-2016 o 20:43
Dom1n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.