Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2011, 19:25   #1
wiko1304
ford::beginner
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 14-05-2011
Skąd: Choszczno
Model: Fiesta VII
Silnik: 1,6 TDCI 95 KM Eco Netic
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Zacina się wspomaganie.

Witam Wszystkich serdecznie. To mój pierwszy temat więc proszę o wyrozumiałość.
Na forum bywam od dawna wiele razy skorzystałem z mądrości forumowiczów.
Tym razem nie potrafię znaleźć podpowiedzi.Jak w temacie wspomaganie chodzi ciężko momentami jakby w ogóle nie działało, zwłaszcza na wolnych obrotach.Przy kręceniu kołem kierownicy w lewo lub prawo czuje się wyraźny opór następnie jakby przeskok i następuje ruch kierownicy dzieje się tak zarówno na postoju jak i w czasie jazdy. Dodatkowo kręcąc kierownicą na postoju z pod maski słyszę "buczenie " ( objaw zapowietrzenia ?).
Do tej pory (korzystając z podpowiedzi na forum ) zrobiłem:
-Wymieniłem płyn w układzie dwukrotnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ierwszy raz odpinając węże opróżniłem zbiornik i węże weszło ok 0,8 litra świeżego następnie odpowietrzenie , brak rezultatów.
-Ponownie (po lekturze forum) wymiana płynu dynamiczna opróżnienie zbiorniczka dolewanie płynu przy pracującym silniku i ciągłym obracaniu kołem kierownicy przepuściłem ok 2,5 litra płynu odpowietrzanie bardzo długie nie widać już było żadnych bąbelków w płynie , brak rezultatów.?
-Wcześniej wymieniłem pasek ok 4tk temu, teraz sprawdziłem naciąg i użyłem preparatu " polepszającego przyczepność" rezultatów brak.
-Zarówno pompa , zbiorniczek , przewody , maglownica suche brak wycieków.

Proszę o jakieś sugestie . Dziękuję .

Problem się rozwiązał. Okazało się ze pompa padała w końcu olej srebrny od opiłków , wymiana pompy i nowy olej wszystko wróciło do normy wspomaganie działa.


Ostatnio edytowane przez wiko1304 ; 17-06-2011 o 12:31 Powód: Rozwiązano problem
wiko1304 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.