Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-05-2011, 14:39   #11
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Prędzej dostaniesz mandat za brak świateł lub jazdę na pozycyjnych. Po minięciu zatrzymującego cię policjanta możesz jeszcze spróbować włączyć mijania na wciśniętym stopie + lewy kierunkowskaz. Mnogość świateł z tyłu samochodu skutecznie powinna zdezorientować każdego.
Proponuję również montaż dodatkowego wyłącznika,wycinającego regulator. Przyda sie przy przeglądach technicznych i w razie kontroli na drodze.
pzdr.

zbyso42200 jest offline  
Stary 02-08-2011, 20:51   #12
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

I ja się pochwalę. Dziś zamontowałem w moim mondeo również taki regulator. Zrobiłem to troszkę inaczej, tzn. część pomysłów zaczerpnąłem od forumowicza GaBB a część od jendrekmak.
Chodziło mi aby spełniało swoją funkcję czyli włączały się światła drogowe w momencie wykrycia ładowania ale też chciałem to umieścić w kabinie w pobliżu centralnej skrzynki bezpieczników. a więc tak:
1. Przewody wychodzące z regulatora zostały przedłużone o ok. 0,75m (tak dla bezpieczeństwa, później je przycinałem na odpowiednią długość).

2. Na przewodzie koloru czerwonego zastosowałem bezpiecznik aby w razie konieczności można było cały układ wyłączyć (narazie jest założony bezpiecznik 30A, bo innego akurat nie posiadałem ale zmienię go na 7,5A - chyba wystarczy).

3. Regulator zamocowałem na stalowej belce nad skrzynką bezpieczników przy użyciu opasek zaciskowych.

4. A teraz część elektryczna (moim zamiarem było aby światła dzienne wyłączały się już w momencie włączenia świateł postojowych a nie mijania):

a) czarny przewód regulatora podłączyłem do kabla koloru czarnego (BK) w złączu C506 pin 5,

b) brązowy przewód regulatora podłączyłem do kabla koloru czerwono-niebieskiego (RD/BU) w złączu C501 pin 3 (sygnał włączenia świateł postojowych wyłączający światła dzienne),

c) niebieski przewód "1" regulatora podłączyłem do kabla koloru zielono-czarnego (GN/BK) w złączu C509 pin 16,

d) niebieski przewód "2" regulatora podłączyłem do kabla koloru zielono-pomarańczowego (GN/OG) w złączu C509 pin 12,

e) na koniec podłączyłem przewód zasilający czyli czerwony. podłączyłem go do kabla koloru zółtego (YE) złącza C400 (wyłącznik zapłonu) pin 6, który daje sygnał o ładowaniu co powoduje włączenie świateł dziennych.

Na koniec włożyłem bezpiecznik i odpaliłem samochód. Po kilku chwilach jak regulator otrzymał sygnał o ładowaniu zapaliły się światła dzienne w światłach drogowych z mocą 30%.

Było trochę nurkowania przy podłączaniu przewodów, gdyż większość wychodzi w złączkach w tylnej części skrzynki bezpieczników, ale najważniejsze że warto byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez romekcz ; 02-08-2011 o 20:54
romekcz jest offline  
Stary 26-11-2011, 19:42   #13
dartom26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 16V 125kM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Witaj kolego, od niedawna mam mondziaka i zainteresował mnie pomysł na światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2.1, niestety przejżałem neta (Allegro) i nie znalazłem tego modułu. Może masz pomysł gdzie mogę szukać lub czym można go zastąpić.
A tak na marginesie mam pytanie: Z jaką mocą świecą wykorzystując światła drogowe i czy policja się nie czepia? Pozdrowionka.
dartom26 jest offline  
Stary 27-11-2011, 13:29   #14
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wejdź do sklepu
jendrekmak jest offline  
Stary 27-11-2011, 14:57   #15
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał dartom26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj kolego, od niedawna mam mondziaka i zainteresował mnie pomysł na światła dzienne z wykorzystaniem modułu SD-2.1, niestety przejżałem neta (Allegro) i nie znalazłem tego modułu. Może masz pomysł gdzie mogę szukać lub czym można go zastąpić.
A tak na marginesie mam pytanie: Z jaką mocą świecą wykorzystując światła drogowe i czy policja się nie czepia? Pozdrowionka.
Standardowo są ustawione na 30% mocy świecenia. Policja się nie czepiała choć już zatrzymywali mnie do kontroli. Tym bardziej jadący z naprzeciwka jak do tej pory nie sygnalizowali że ich oślepiam. Zdarzyło się tylko kilka razy że jadący z tyłu świecili mi długimi żebym włączył światła.
__________________
Dołożone: komputer ze spalaniem chwilowym, PTC, oświetlenie nóg kierowcy i pasażera, lampy Black (malowane), tempomat, ESP, moduł świateł dziennych, podgrzewane fotele
romekcz jest offline  
Stary 21-12-2011, 12:14   #16
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Złącza c506, c501 i c509 to rozumiem, że to wiązka kabli która jest podłączona do włącznika świateł? a złącze c400 to jest co?
djremo jest offline  
Stary 27-12-2011, 09:29   #17
romekcz
ford::average
 
Avatar romekcz
 
Imię: Romek
Zarejestrowany: 23-10-2009
Skąd: Staniszcze Wielkie
Model: Mondeo seria 40 (TREND)
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 166
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Cytat:
Napisał djremo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Złącza c506, c501 i c509 to rozumiem, że to wiązka kabli która jest podłączona do włącznika świateł? a złącze c400 to jest co?
Złącze c400 znajduje się przy wyłączniku zapłonu a wiązka kabli idzie po kolumnie kierownicy, aż do właśnie wyłącznika zapłonu. W niej znajdziesz przewód koloru żółtego z którego otrzymasz sygnał o ładowaniu.
__________________
Dołożone: komputer ze spalaniem chwilowym, PTC, oświetlenie nóg kierowcy i pasażera, lampy Black (malowane), tempomat, ESP, moduł świateł dziennych, podgrzewane fotele

Ostatnio edytowane przez romekcz ; 27-12-2011 o 09:34
romekcz jest offline  
Stary 29-12-2011, 21:01   #18
dartom26
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 16V 125kM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Zamontowałem moduł SD-2 wg wskazówek, działa super. Od siebie dołożyłem bezp na przewodzie zasilającym (po stacyjce) i mam zamiar zamontować jakiś element optyczny (może LED) sygnalizujący sprawność tego bezp a tym samym działanie świateł. Fotorelacja jest extra, dzięki i pozdrawiam.
dartom26 jest offline  
Stary 10-02-2012, 21:55   #19
Mamut009
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Witam da się jeszcze dostać ten moduł?? Chętnie bym sobie coś takiego zamontował.
Mam jeszcze pytanie co do świateł ksenonowych nie będzie problemu z montażem ??
Mamut009 jest offline  
Stary 12-02-2012, 11:57   #20
DeeJay_krk
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 28-11-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo mk3 denso+xenon
Silnik: tdci 130km
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż modułu świateł dziennych SD-2.1 w Mondeo MK3

Bez problemu zamontujesz jak masz ksenony. Jak masz też czujnik zmierzchu to wtedy włącznik w pozycje auto i nie musisz myslec o światłach, jak się ściemni to dzienne same się przełączą na ksenony.
DeeJay_krk jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.