Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Administracja forum > Wasze propozycje
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-03-2010, 12:04   #11
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

przepraszam ale rozumujac po Twojemu Slawko nie powinno byc dzialow poswieconych konkretnym modelom a jedynie:
diesel
benzyna
lpg
audio
blacharsko-lakierniczy
tunning
itp

kazdego posta bedacego w dzialach modelowych da sie podpiac pod garage wiec po czorta robic podzial na modele? nie tedy droga i zostaje i przy swoim (wiem uparty jestem...)

__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 12:15   #12
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Tezę wysnułem na podstawie obserwacji,
no własnie.
Cytat:
Dlaczego nie założyłem tamtego wątku w dziale focusa?
przeciez napisałem, ze wszystkie tematy które załozyłeś są tam gdzie powinny być. Zrobiłes to bardzo dobrze, nawet jakby ktoś chciał sie przyczepić, to nie miałby do czego.
Cytat:
.........................Bo to nie prawda, że lepsze jest wrogiem dobrego
oczywiście, ze nie. Obecna struktura była wypracowywana przez lata, były testowane rózne warianty i ten pozostał od dawna. nikt przez bardzo długi czas nie kwestionował tego az do "dziś".
Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przepraszam ale rozumujac po Twojemu Slawko nie powinno byc dzialow poswieconych konkretnym modelom a jedynie:......
na samym początku od momentu powstania tego forum jeszcze zanim przekształcił sie w fordclubpolska.org a istniał jako fordcenter.dat.com.pl, to był rok 2003 były tylko działy poswiecone konkretnym modelom. nic wiecej, dopiero w późniejszym okresie dochodziły nowe działy wynikajace z zapotrzebowania i z próśb forumowiczów.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 27-03-2010 o 12:20
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 12:49   #13
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na samym początku od momentu powstania tego forum jeszcze zanim przekształcił sie w fordclubpolska.org a istniał jako fordcenter.dat.com.pl, to był rok 2003 były tylko działy poswiecone konkretnym modelom. nic wiecej, dopiero w późniejszym okresie dochodziły nowe działy wynikajace z zapotrzebowania i z próśb forumowiczów.
Hola! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bo zaraz uciekniemy od tematu! Nikt nie proponuje usunięcia działu Garage! Chodzi tylko o wrzucanie do niego niektórych wątków.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeciez napisałem, ze wszystkie tematy które załozyłeś są tam gdzie powinny być. Zrobiłes to bardzo dobrze, nawet jakby ktoś chciał sie przyczepić, to nie miałby do czego.
Odpowiedziałem tylko na zadane pytanie "dlaczego?" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no własnie.
Miałem na myśli, że większość jednak zachowuje się odmiennie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2010, 13:50   #14
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Odpowiedziałem tylko na zadane pytanie "dlaczego?"
to było pytanie retoryczne.
Cytat:
Miałem na myśli, że większość jednak zachowuje się odmiennie
Cytat:
Slawko; to przykre co napiszę, ale z socjologicznego punktu widzenia, społeczenstwa nie można traktować inaczej niż "bandy debili". Niestety. (i tutaj też proszę o dystans)
ja bym wolał jednak traktować normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. wiem, ze sie nie da ze wszystkimi, ale przynajmniej próbować.

Cytat:
Nikt nie proponuje usunięcia działu Garage!
alez nikt nie zamierza go likwidować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałem tylko wyjaśnić po co powstały te działy i jaka była idea umieszczania w nich tematów.
No ale kończę, bo w pewnym sensie zaśmiecam ten watek.

edit:
na przekór Waszym twierdzeniom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał takitam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
posta wkleiłem w tym dziale ponieważ tutaj zagląda więcej speców i mechaników od forda i proszę administratora o nie przenoszenie do innego działo
temat ewidentnie powinien byc w dziale Kuga, ale autor umieścił w dziale "Tuning". Wiem, powiecie, ze w dziale "Kuga" jest mało użytkowników, owszem, ale od czegoś trzeba zacząć.
W każdym razie prośba autora jest zupełnie odwrotna niż Wasza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak tu dogodzić wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 27-03-2010 o 18:00
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2010, 11:43   #15
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

A ja bym wolał wygrać w totka. I choć wiem, że to mało prawdopodobne, to...

Cytat:
jeśli już ktoś jest na tyle zorientowany w strukturze forum aby przeszukać nie tylko dział swojego modelu, ale również garage, szukając takiego wątku, będzie przypuszczał, że rozwiązanie takie, w ramach marki, najprawdopodobniej zastosowane było w kilku modelach. Wówczas wpisze sobie w wyszukiwarkę odpowiednią frazę i ten wątek i tak znajdzie.
...próbuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Temat z Kugą to idywidualna, jednostkowa prośba autora, do której mozna się przychylić lub nie.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 00:20   #16
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Nie będę się powtarzał moje zdanie co do umieszczania postów powiedziałem w poprzednim wątku ... a teraz chciałbym tylko powtórzyć jedną rzecz ...

Jeżeli ma być tak jak Modowie i Admini sugerują (choć prywatnie mam inne zdanie) ... to może zastanowić trzeba by się było nad usprawnieniami w działach ogólnych, ponieważ bez obrazy ale jest tam zsyp wszystkiego i tematy tak naprawdę nie odzwierciedlają w jakim aucie ktoś ma problem, a z dobrym nazewnictwem w tematach wiemy jak jest.

Proponuję wprowadzenie tam prefixów ... jeżeli były by prefixy to po pierwsze łatwiej było by filtrować, po drugie były by ciągle dostępne dla użytkowników innych modeli, po trzecie powodowały by chwilę zastanowienia czy na 100% w moim modelu jest identycznie.

Autor nowego tematu musiał by umieścić odpowiedni prefix przy zakładaniu tematu.

Całe rozumowanie i metodologia umieszczania tematów została by bez zmian jakie wg Adminów i Modów funkcjonują.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 05:48   #17
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję wprowadzenie tam prefixów
i to jest bardzo cenna wskazówka. Nie ukrywam, że mnie tez tego brakuje. Co prawda dużo byłoby tych prefiksów, ale za to duzo bardziej przejrzyste i ujednolicone.
Popieram w 100%.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 08:07   #18
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Pomysł niezły, z tym że w istocie dokładający roboty moderatorom. Ludzie i tak intuicyjnie będą zakładac takie tematy w działach modeli, a moderator przenosząc taki temat będzie go musiał zaopatrzyc w odpowiedni prefiks, mówiacy nie tylko o wersji modelowej ale i o samym modelu.
Dalej uważam, że zamiast zamieszczania w tytule odwołania do działu modelu, lepiej taki temat w tym dziale pozostawiac. I zero komplikacji.

EDIT: a jak już jesteśmy przy rozwiązaniach wymagających pewnej dodatkowej pracy od moderatorów to chyba mam złoty środek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moderatoraznajdujac taki temat, mógłby zamieszczac link do niego w dziale garage. Chocby przez przeniesienie go na chwile i przywrócenie spowrotem do działu macierzystego...
I tym sposobem wszyscy byliby zadowoleni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
G - Car solution

Ostatnio edytowane przez TiM ; 29-03-2010 o 09:54
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 09:55   #19
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
EDIT: a jak już jesteśmy przy rozwiązaniach wymagających pewnej dodatkowej pracy od moderatorów to chyba mam złoty środek Moderatora znajdujac taki temat, mógłby zamieszczac link do niego w dziale garage. Chocby przez przeniesienie go na chwile i przywrócenie spowrotem do działu maciezystego...
albo w druga stronę, mniej roboty, bo tylko jedna, a nie dwie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Pomysł niezły, z tym że w istocie dokładający roboty moderatorom.
i tak trzeba sie naklikać, więc te dwa klikniecia wiecej, to juz pikuś. O przepraszam Pan Pikuś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tak odbywa sie to na tej samej stronie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2010, 10:00   #20
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Odp: Postulat dotyczący zmiany sposobu klasyfikacji tematów.

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo w druga stronę, mniej roboty, bo tylko jedna, a nie dwie
A właśnie że nie, bo w przy nowych postach link nie wraca na pierwszą stronę. O ile w dzialach garage jest po kilka podstron to w działach modeli już po kilkadziesiąt conajmniej. A tam głownie temat się ożywia - każdy, który co jakiś czas nie wraca do na pierwszą stronę w dziale modelu, stopniowo zamiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
G - Car solution
TiM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klasyfikacja tematów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.