Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2015, 16:20   #1
lbn12
ford::amateur
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: lublin
Model: fokus mk1
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Zapowietrzony układ chłodzenia przy zmianie płynu

Witam kolegów , jestem nowym użytkownikiem forum więc chcę się przywitać i mam problem z moim fokusem . Chciałem prosić was o pomoc bo nie wiem jak sobie sam poradzić z problemem odpowietrzenia układu chłodzenia . Dodam że moja foczka jest z 1999 roku silnik jest to 1,8 TDDI 55kw .
Czytając opis znajdujący się na forum o odpowietrzaniu tzn. że spuszczamy stary płyn nowy lejemy przez 2 rurkę od zbiorniczka dolewamy do pozycji max w zbiorniku wyrownaczym zakręcamy zbiornik i odpalamy samochod grzejemy go do załączenia się wentylatora też tak zrobiłem , odczekałem by ostygł i ponownie go rozgrzałem silnik dostaję temperature ale chłodnica i węże chłodne . wymieniłem już termostat i dalej ta sama sytuacja ,do auta wlałem około 3 litrów nowego płynu i nie wiem co zrobic dalej bo dmucha tylko i wyłącznie zimnym powietrzem robiąc sobię przejażdzkę temperatura dochodziła do czerwonej kreski wiec gasiłem go by ostygł trochę , dziwi mnie fakt że termostat nie otwiera się bo chyba przy temperaturze 95 c. powinien otworzyć się ? proszę o pomoc może są odpowietrzniki w tym modelu bo ja nie znalazłem pozdrawiam

Tak byl czysty a przsd wymiana byl grzanie kabiny i nie było żadnych objawów by coś było nie tak

sprawdziłem o godz.23.00 i faktycznie ubyło płynu w zbiorniku wyrownawczym co prawda nie wiele ale około 2 szklanek moze 1/5 szklanki płynu dolałem z tym ze nie wiem bo korek nie był dokrecony mocno jak stygł silnik


Może ktoś pomoc mi w lokalizacji tych węży od nagrzewnicy ? oraz który to zasilający a który to powrotny . Czy w trakcie napełniania nagrzewnicy muszę tez odpiąć powrotny wąż z kąt ma się przelewać płyn?? nie rozumie tej instrukcji

SUGESTIA- Koledzy zastanawiam się bo może poprzedni właściciel odwrotnie zamontował termostat a ja powieliłem jego montaż tzn . termostat składa się z przedniej części z kołnierza na który zakładamy uszczelkę i część tylną na której to są 2 sprężyny oraz mały talerzyk i właśnie tą tylną część umieściłem w komorze silnika a ta przednia część z uszczelką jest po stronie węża od chłodnicy , zastanawiam się bo właśnie tak był i jest zamontowany nowy termostat . Dodam że właśnie przejechałem samochodem jakieś 10 km i temp. na zegarach w trybie testowym w czasie jazdy doszła do 105 .c na wolnych obrotach spadła do 85 .c wąż od strony termostatu ciepły zaś od strony zbiornika wyrównawczego zimny no chłodny co przekłada się dalej na żimne powietrze z nagrzewnicy .

Koledzy temat już zamykam foczka się faktycznie odpowietrzyła sama wystarczyło 2 razy nagrzać autko i zostawić by ostygło kabina super się nagrzewa pozdrawiam i wielkie dzieki za zainteresowanie postem i chęcią pomocy pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez lbn12 ; 01-01-2016 o 18:04
lbn12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2015, 20:04   #2
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Przy 95 powinien być dawno otwarty. Jak zlewałeś płyn, to był on czysty, bez żadnych paprochów?

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 06:44   #3
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Zapowietrzony układ chłodzenia przy zmianie płynu

czekałeś do załączenia wentylatorów ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 07:02   #4
fordfocus2
ford::advanced
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: warmińsko-mazurskie
Model: focus
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2005
Postów: 206
Domyślnie Odp: Zapowietrzony układ chłodzenia przy zmianie płynu

na necie znalazłem taki opis

Odłącz przewód zasilający nagrzewnicy od silnika.
Za pomocą lejka napełniaj układ chłodzenia przez przewód zasilania, aż płyn chłodzący zacznie wyciekać z silnika.
fordfocus2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.