Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2014, 09:33   #1
TomaszB.Piła
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2014
Model: Jeszcze
Silnik: nie
Rocznik: mam
Postów: 3
Domyślnie Fiesta 1,4 TDCI co to za automat

Witam

Proszę o wyrozumiałość, jestem tu "nowicjuszem" a sprawa pilna i nie jestem w stanie przejrzeć całego forum.

Sprawa dotyczy Fiesty 1,4 TDCI prawdopodobnie 2006 rok z "automatyczną" skrzynia biegów.
Nigdy wcześniej nie spotkałem tego "automatu", miałem okazję (przyjemność ? ) przejechać tym autem kilkadziesiąt kilometrów, właściciel kobieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ma na ten temat żadnego pojęcia.
Kiedyś miałem do czynienia z kilkoma samochodami z automatem, tradycyjne skrzynie jak w latach 80-90, CVT w Micrze, DSG VW, zautomatyzowana w LUPO.

Ta Fiesta ma 5 biegową skrzynie, wg mnie jest to skrzynia "tradycyjna" zautomatyzowana coś ala LUPO. Czy mam rację?
Gdzie znajdę informację na temat tej skrzyni, jej wad, trwałości, kosztów napraw itd.

Pozdrawiam
Tomasz

TomaszB.Piła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 17:58   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat

Witam

We fiestach 2001-2008, montowana była 4-biegowa przekładnia automatyczna AW 81-40.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 12:30   #3
TomaszB.Piła
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2014
Model: Jeszcze
Silnik: nie
Rocznik: mam
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

We fiestach 2001-2008, montowana była 4-biegowa przekładnia automatyczna AW 81-40.

pozdrawiam
Sorry, ale chyba niedokładnie przeczytałeś moje pytanie
Jak napisałem jest to PIĘCIO biegowa skrzynia na 100% jakiś półautomat a najprawdopodobniej skrzynia mechaniczna zautomatyzowana.
Nikt nic nie wie ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TomaszB.Piła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 12:43   #4
zeenn
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ZMY / PO
Model: Mondeo GHIA
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat

Najlepiej gdybyś zdobył nr vin, wtedy będziesz miał więcej informacji, w vinie będzie dokładna nazwa skrzyni i wtedy można szukać.
zeenn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2014, 09:56   #5
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat

Cytat:
Napisał TomaszB.Piła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest to PIĘCIO biegowa skrzynia na 100%
Jak ustaliłeś, że to skrzynia 5B? Auto wyświetlało załączony bieg? Czy na podstawie obserwacji pracy układu napędowego?
Pytam, bo u siebie też mam skrzynię 4-biegową, która pracuje jak 5-biegowa - Przyspieszając na 4-tym biegu następuje sztywne połączenie wałka sprzęgłowego z wyjściowym w przekładni hydrokinetycznej, co daje efekt jakby został załączony kolejny bieg. Może u Ciebie było podobnie?
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 17:57   #6
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat

Witam

Myślę, że na swoim silniku masz zamontowaną przekładnie mechaniczną z układem automatycznej zmiany biegów ( AGS ).Jest to przekładnia 5 biegowa iB5.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2014, 13:48   #7
TomaszB.Piła
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2014
Model: Jeszcze
Silnik: nie
Rocznik: mam
Postów: 3
Domyślnie Odp: Fiesta 1,4 TDCI co to za automat

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Myślę, że na swoim silniku masz zamontowaną przekładnie mechaniczną z układem automatycznej zmiany biegów ( AGS ).Jest to przekładnia 5 biegowa iB5.
pozdrawiam
No cóż, jedynie kolega Basra napisał coś konkretnego i zgodnego z prawdą.

Dla "wszystkowiedzących ignorantów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. " polecam jeszcze raz powoli i dokładnie przeczytać mój pierwszy post, a potem zapoznać się z informacjami np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].

Trochę to przykre, bo jeszcze kilka lat temu na takie zadane na szybko pytanie dostałbym w krótkim czasie kompetentną odpowiedź. Teraz można co najwyżej otrzymać bajkę z 1000 i 1 nocy.

Pozdrawiam
Temat do zamknięcia
TomaszB.Piła jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.