Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-05-2010, 21:53   #51
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Mój EGR jest jeszcze nie grzebany a rano od czasu do czasu też dymi,[w instrukcji jest napisane że może dymić jak jest zimny]wcale się tym nie przejmuję a mam już 267tyś przejechane.Wczoraj dopiero końcówki drążka kierowniczego wymienione,silnik kręci się tylko do 3tyś.Trzy lata temu wyskoczyły błedy EGR i pedału gazu a ja do dzisiaj jeżdzę i nic się nie dzieje.Radzę nie kręcić Diesla powyżej 3tyś bo obroty zabijają wszystko co się kręci.Alternator i rozrusznik,turbina,wtryski też jest orginał,sterownik naprawiany przy 130tyś.

Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 15:22   #52
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

witam wszystkich.właśnie dzwoniłem do mechanika który naprawia mi foczkę i okazało się że padł sterownik.sama pompa jest pod względem mechanicznym oki.
w warsztacie któremu mój mechanik zlecił diagnozę i ewentualną naprawe zawołali 1500zł.widziałem w necie firmy które robią to od 300zł i powiedziałem, że trochę drogo.odpowiedzieli, że koszta te są związane głównie z wymianą jakiś uszczelniaczy itp. które muszą wymienić na nowe bo jak rozkręcali pompe to tak sie robi.ble ble....jestem ciekaw czy faktycznie aby zdiagnozowac ta usterke to musieli wszystko rozwalac na czynniki pierwsze itp. i czy faktycznie to powinno tyle kosztowac?
czy znacie moze jakas firme która robi to taniej, bo moge zabrac od nich pompe (oczywiscie musze zaplacic 150zł za diagnoze ;p)
z góry dzięki za pomoc
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 15:34   #53
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał meron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawołali 1500zł.
Ja 5 lat temu robiłem tylko sterownik w Boschu koszt to 1800zł ale wtedy były inne czasy.Też jakieś uszczelnienia [części] kosztowały 800zł + sterownik+naprawa+programowanie.Teraz mam 137tyś przejechane i silnik nawet się nie zająknął przez ten czas,pompa nie była robiona.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 22:50   #54
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Kompletnie NOWY sterownik z serwisu Boscha w UK, razem z montazem kosztuje 300 Funtow. Cena detaliczna, bez upustow. Z tego co wiem, sam sterownik kosztuje ok 500-600zl.
Zapytaj sie ich ile kosztuje nowy sterownik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub ile jego naprawa.
Na allegro jest lutowanie nowego tranzystora. Jak ktos wie co i jak robi to sterownik bedzie mocniejszy.
Uszczelki o ktorych pisza to pewnie uszczelnienie z tasma czujnika walka, ale wcale nie trzeba tego wyjmowac.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2010, 17:05   #55
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kompletnie NOWY sterownik z serwisu Boscha w UK, razem z montazem kosztuje 300 Funtow. Cena detaliczna, bez upustow. Z tego co wiem, sam sterownik kosztuje ok 500-600zl.
Zapytaj sie ich ile kosztuje nowy sterownik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub ile jego naprawa.
Na allegro jest lutowanie nowego tranzystora. Jak ktos wie co i jak robi to sterownik bedzie mocniejszy.
Uszczelki o ktorych pisza to pewnie uszczelnienie z tasma czujnika walka, ale wcale nie trzeba tego wyjmowac.
no pewnie i nie trzeba było wyjmować ale wyjęli i teraz każą płacić.
ciekawi mnie dlaczego to zrobili.czy nie dało się tego inaczej zdiagnozować?
i dlaczego aż tyle wołają skoro uszkodzony jest tylko sterownik który w tych czasach sie łatwo naprawia?
zrozumiałbym gdyby zawołali 600-700 a nawet 800zl ale 1500 to chyba przesada
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2010, 18:02   #56
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Im chodzi o uszczelke pod sterownikiem, ktora sie wyciaga razem ze sterownikiem. Na niej jest tasma do czujnika walka pompy
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 17:38   #57
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Im chodzi o uszczelke pod sterownikiem, ktora sie wyciaga razem ze sterownikiem. Na niej jest tasma do czujnika walka pompy
no i tyle kosztuje taka uszczelka?
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 22:37   #58
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał meron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i tyle kosztuje taka uszczelka?
Bo w tym kawalku gumy zatopiona jest tasma z czujnikiem walka pompy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 20:16   #59
meron
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: opole lubelskie
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 1999
Postów: 15
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

aha.no to dzieki
meron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.