Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2008, 16:31   #1
Biniasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

No to może tym razem uda sie zapytać. Mam Mondeo z 1997 roku 2.0 autko jest wyposażone w sekwencyjna instalację gazową. Około miesiąca temu był w nim wymieniany silnik. Kilka dni temu silnik zaczął nierówno pracować stało sie to podczas jazdy. Od tej chwili silnik nie równo pracuje na zimnym silniku obroty są na poziomie 1100 i po długim okresie schodzą w dół do 900 natomiast po rozgrzaniu silnik na gazie pracuje co by powiedzieć strasznie, obroty spadają poniżej 900 i niżej i w konsekwencji silnik gaśnie. W autku / jeśli chodzi o układ zapłonowy/ wymieniłem jedynie świece na platynowe NGK - bez żadnych zmian Kontrola i przegląd instalacji gazowej przeprowadzona na ładnych kilka miesięcy przed wymianą silnika nie wykazała żadnej usterki tak samo przegląd techniczny . Zamierzam oddać autko do warsztatu ale może da się to naprawić we własnym zakresie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi Pozdrawiam Biniasz

Biniasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 16:44   #2
mechanix
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 176
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

Podnieś maske i zobacz czy nie łapie nigdzie lewego powietrza objawia sie to syczeniem w okolicach kol ssącego lub pod cewką zapłonową. a jak jedziesz pod góre to przerywa ? jak tak to przewody lub cewka .
mechanix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 17:18   #3
Biniasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

sprawdzę dzięki a co przerywania to w sumie przerywa także jadąc na wprost nie tylko pod górkę w sumie na benzynie przed wymiana świec było zdecydowanie lepiej natomiast po jest zdecydowanie gorzej tak sądziłem że usterka może być związana z układem zapłonowym autka dzięki za odpowiedź pozdrawiam
Biniasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 17:35   #4
potek2
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Kęty/Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 2000
Postów: 160
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

A ja tak spytam, czy jesteś pewny tego "nowego" silnika? Spotkałem się z przypadkiem, że właśnie brak lub słaba kompresja powodowała takie objawy. I czy autko nie jest słabsze?
Może warto jeszcze podjechać do gazownika i niech sprawdzi instalacje, jeżeli tak jak piszesz była sprawdzana przed wymianą silnika.
potek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 17:44   #5
Biniasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

Wiesz co silnik podobno jest ok / wyciągnięty był z anglika / kompresji nie sprawdzałem lecz kupiłem go z dobrego źródła tak przynajmniej mnie się wydaje /osoba która poleciła to miejsce kupowała tam już od dłuższego czasu używki były bez zastrzeżeń/ W sumie gdyby coś było z nim nie tak to krótko po jego montażu by szwankował. Dodam, że przez ten miesiąc od montażu silnika z autka korzystałem prawie codziennie i było ok do w sumie przed przedwczoraj a co do wizyty u gazownika to się wybieram tylko chciałbym ewentualnie wiedzieć co może być uszkodzone zanim się dowiem że najlepszym rozwiązaniem była by wymiana połowy instalacji i połowy układa zapłonowego
Biniasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 17:57   #6
potek2
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Kęty/Oświęcim
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 2000
Postów: 160
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

Piszesz, że wymieniłeś świece a co z przewodami? Może na początek we własnym zakresie sprawdz sondę, wyczyść przepływkę, no i zrób reset kompa. Na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Opisy co i jak znajdziesz na forum.
potek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 18:12   #7
Biniasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

tak zrobię dzięki za pomoc zapewne nie dziś natomiast o efektach powiadomię aby inni mogli ewentualnie skorzystać a co do wymiany zamierzam wymienić na raty tj. najpierw świece później przewody i na końcu cewkę po kolei eliminując możliwe usterki
Biniasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2008, 19:57   #8
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

Najpierw doprowadz do stanu zeby na benzynie chodzil ok, potem zajmij sie gazem. Na poczatek nowe przewody skoro swiece juz wymieniles.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2008, 18:38   #9
Biniasz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Model: Mk3
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 11
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

jestem po wizycie w warsztacie i tak po pierwsze był problem z jedną świecą miała przebicie a myślałem że firma NGK jest ok no cóż ten problem wyeliminowany aha kable i cewka są w porzo. A świece zostały bardzo dobrze dobrane
to po pierwsze po drugie instalacja LPG sprawdzona silnik chodził na trzech garach bo padła listwa wtrysku tzw matrix dokładnie padła jedna z czterech cewek. po zmierzeniu oporu okazało się że jedna ma opór 2 ohmy a pozostałe po 6, więc wymiana i teraz okazało się że nie produkują już takich listew / moja instalacja jest z 2005 roku/ koszt nowej listwy około 400-500 zł Ale podzwoniłem i jest taki zestaw naprawczy właśnie same cewki w to wchodzą okazało się że kosztuje 120 zł i po konsultacji z gazownikiem okazało się że mogę to kupować i tak tez zrobiłem i kupiłem. W decyzji o kupnie utwierdził mnie specjalista z firmy która produkuje taki zestaw Auto AG Centrum który po opisaniu ujawnieniu w warsztacie problemu z oporem na cewkach stwierdził iż w 99 % jest to listwa. W poniedziałek mam jej wymianę. Aha ciśnienie w silniku sprawdzone wyniki 4x 11,5 atm. także silnik raczej jest ok. Po wymianie odezwę się i powiem czy pomogłoteraz dzięki serdeczne za wszystkie rady w tej sprawie Pozdrawiam Biniasz
Biniasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2008, 10:00   #10
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Re: [mk2] problem z nierówną pracą silnika na benzynie i gazie

Cytat:
Napisał Biniasz
jestem po wizycie w warsztacie i tak po pierwsze był problem z jedną świecą miała przebicie a myślałem że firma NGK jest ok no cóż ten problem wyeliminowany aha kable i cewka są w porzo. A świece zostały bardzo dobrze dobrane
to po pierwsze po drugie instalacja LPG sprawdzona silnik chodził na trzech garach bo padła listwa wtrysku tzw matrix dokładnie padła jedna z czterech cewek. po zmierzeniu oporu okazało się że jedna ma opór 2 ohmy a pozostałe po 6, więc wymiana i teraz okazało się że nie produkują już takich listew / moja instalacja jest z 2005 roku/ koszt nowej listwy około 400-500 zł Ale podzwoniłem i jest taki zestaw naprawczy właśnie same cewki w to wchodzą okazało się że kosztuje 120 zł i po konsultacji z gazownikiem okazało się że mogę to kupować i tak tez zrobiłem i kupiłem. W decyzji o kupnie utwierdził mnie specjalista z firmy która produkuje taki zestaw Auto AG Centrum który po opisaniu ujawnieniu w warsztacie problemu z oporem na cewkach stwierdził iż w 99 % jest to listwa. W poniedziałek mam jej wymianę. Aha ciśnienie w silniku sprawdzone wyniki 4x 11,5 atm. także silnik raczej jest ok. Po wymianie odezwę się i powiem czy pomogłoteraz dzięki serdeczne za wszystkie rady w tej sprawie Pozdrawiam Biniasz
NGK moze i dobre,ale sa bardzo delikatne.Mnie juz te niby platynowe wytrzymaly po 20 tys.Teraz mam jakies za 7 zeta fordowskie i prawie 30 tys. ,bez zadnych roblemow.Wyleczylem sie z NGK.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.