Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2008, 06:42   #31
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Cytat:
Napisał pawelkaz
korek007, A jak się tam dostać w miarę wygodnie? Trzeba też ściągnąć podszybie od strony kierowcy?
Pozdrawiam,
Paweł
Witam
Podszybie trzeba sciągnąć. Nie wiem, czy w foce po lifcie jest tak samo jak w mojej przed liftem, gdzie trzeba wykrecić wkręt łączący dwie części podszybia, wyjąć plastikowy kołek, w który jest wkręcany ten wkręt, odczepić zaczepy w przedniej części podszybia i wyciągnąć podszybie z dwóch spinek od strony szyby. W mojej foce podszybie odstaje cały czas od szyby (teraz trochę mniej po wymianie tych spinek), ale nawet podczas najwiekszej ulewy nic nie przecieka do wnetrza.
Niedawno (może na początku lipca) któryś z forumowiczów pisał waśnie o wymianie tej uszczelki. Spróbuj poszukać na forum.
Pozdrawiam :fcp29

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2008, 07:45   #32
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Pawelkaz,

U mnie wystarczy podszybie od strony pasazera zdjac, a trzyma sie tylko na na jakichs dwoch plastykowych zatrzaskach ktore mozna jednym palcem odpiac jak sie podniesie maske. Tylko nie zapomnij wycieraczek pionowo ustawic :fcp27
I oczywiscie dobrze wyczyscic i zasilikonowac :fcp26
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2008, 10:13   #33
pawelkaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2008
Postów: 11
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Dzięki. Spróbuję powalczyć jak skończy padać. Leje już od dwóch dni :fcp5
Pozdrawiam,
Paweł
pawelkaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2008, 16:28   #34
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Czytam tak sobie te posty i nie będę ukrywał ,że to równiez mnie dotyczyło (mam nadzieje). tezlała mi sie woda od strony pasazera - posiłkowałem się Waszymi opisami i podjąłem wszelkie możłiwe działania. Wymontowanie foteli , całej wykładziny - odkręciłem wszystko co było mozliwe, łącznie z wentylatorem nadmuchu, podszybiem.A swoją droga ile miejsca we Foczce bez siedzeń :fcp2 . Po zmontowaniu kilka prób i do tej pory sucho. Wydaje mi sie ,ze woda dostawała się przez nieszczelne mocowanie filtra pyłkowego. Po okręceniu dało się zauwazyć, że uszczelka przepuszca wode. Wyczysciłem wszystko, wysuszyłem suszarką blache , odtłuściłem rozpuszczalnikiem i połozyłem silikon (akurat miałem taki do uszczelniania na wysoką temperaturę) ale pewnie taki jest nie potrezbny. W kazdym razie zdał egzamin. Patrząc na rozebrane autko to wydaje mi sie ,że nie powinno w innym miejscu cieknąć. Może komuś z podobnym probleme to pomoże. Pozdrawiam
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 10:00   #35
pawelkaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2008
Postów: 11
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Dzięki. A jak wyjąłeś podszybie? U mnie jest mocowane na dwa kołki (Focus X100, 2003), zaczepy od strony komory silnika plus uszczelnienie złączenia z szybą. Obluzowałem wszystko i nie mogę dalej tego podszybia wyciągnąć, jakby coś tam jeszcze trzymało. Boję się mocniej szarpać żeby czegoś nie urwać. Może trzeba dodać jakiś sprytny ruch?
pawelkaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 10:09   #36
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Cytat:
Napisał pawelkaz
Dzięki. A jak wyjąłeś podszybie? U mnie jest mocowane na dwa kołki (Focus X100, 2003), zaczepy od strony komory silnika plus uszczelnienie złączenia z szybą. Obluzowałem wszystko i nie mogę dalej tego podszybia wyciągnąć, jakby coś tam jeszcze trzymało. Boję się mocniej szarpać żeby czegoś nie urwać. Może trzeba dodać jakiś sprytny ruch?
A zobacz, czy dwie części podszybia nie są polączone wkrętem (na środku). Najpierw postaw wycieraczki w pion, bo bez tego nie widać. Jeżeli będzie tam wkręt, to go wykręć i wyciągnij plastikowy kolek.
Powodzenia :fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 11:38   #37
pawelkaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2008
Postów: 11
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Patrzyłem, nie ma żadnego wkręta. Po prostu podszybia zachodzą na siebie. Swoją drogą - przy nieszczelności obudowy filtra on sam też zamaka? Byłem w stanie dotknąć dłonią filtra - jest suchy.
pawelkaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2008, 19:04   #38
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Cytat:
Napisał pawelkaz
Patrzyłem, nie ma żadnego wkręta. Po prostu podszybia zachodzą na siebie. ......
Widocznie po liftingu jest inaczej. Ja mam foke sprzed liftu.
Pozdrawiam :fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2008, 12:41   #39
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Witam
Problem z cieknięciem na podłogę zniknął po wymianie filtra kabinowego, podszybie w dalszym ciągu stare nie przylegające do szyby. Jednak zauważyłem inną rzecz: Po ulewnym deszczu zbiera się woda ( chyba w progu ) i
przy manewrach słyszy się jej chlupotanie, przy ostrym hamowaniu wylewa się w przedniej części progu.
Skąd tam woda ???
Pozdrawiam
przemal00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2008, 13:26   #40
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Ja mam dokladnie ten sam rocznik i w czwartek walczylem z tym uszczelnianiem. Jest zaslepka pomiedzy jedna a druga czescia podszybia i pod nia jest wkret, ktorego trzeba sie pozbyc. Nawet jesli nie ma wkreta, to i tak trzeba druga czesc podszybia podwazyc, bo od drugiej strony tej dziurki na wkret jest cos a la kolek rozporowy, ktory przechodzi rowniez przez zaczep w tej czesci podszybia, ktora chcemy usunac, zeby wymienic filtr i uszczelnic. Bez tego to faktycznie bedzie 'cos trzymalo' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.