Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2011, 19:10   #1
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Czy ktoś jeździ nową Fiestą z automatyczną skrzynią? Jestem ciekawy ile Wam spala - jeździmy zamiennie z moją żoną, przy jeździe w 100% miejskiej spala do 12 litrów na 100km... Mimo starań nie udaje mi się*zejść*poniżej 11/100km...

__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2011, 21:16   #2
Zuuczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 A4
Rocznik: 2009
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Cytat:
Napisał basil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś jeździ nową Fiestą z automatyczną skrzynią? Jestem ciekawy ile Wam spala - jeździmy zamiennie z moją żoną, przy jeździe w 100% miejskiej spala do 12 litrów na 100km... Mimo starań nie udaje mi się*zejść*poniżej 11/100km...
Mam fieste z automatem z 2009. Chyba w 2010 montuja nadal te same, czyli 4F27E, prawdziwy 4-biegowy automat. Pali duzo - ok 12l, ae ja mam ciezka stope, wiec nic dziwnego. Poza tym jazda od swiatel do swiatel, w korkach i jedynie kika km. Musi palic. Na dluzszych dystansach mejskich, juz ladnie potrafi zejsc ciut ponizej 10l i to nawet przy dynamicznej jezdzie.
Kiedys probowalem roznych stylow jazdy po miesice, ale dalem sobie spokoj. Producent mierzy w zupelne innych warunkach i nie da sie zejsc pnizej 9.8l, a przynajmniej mnie sie to nie udalo.

Poza miastem natomiast bylo milusio... cos pomiedzy 6, a 7 ale juz nie pamietam dokladnie i duzo zalezy od predkosci (rosnie po przekroczeniu 120km/h).
Zre ile zle, ale warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowionka
Zuuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 07:22   #3
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Niestety spalanie ma makabryczne... Kolega ma Renault Espace 3,5 litra turbo diesel automat i pali mu na mieście 8 litrów... Między samochodami przepaść, a spalanie o 40% niższe...
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 09:12   #4
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Diesle z natury mniej palą. Ale w te 8 litrów po mieście z 3,5 litrowym silnikiem i automatem w tak dużym samochodzie jakim jest Espace to...nie bardzo wierzę.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 12:27   #5
Jerry_PL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 Aut.
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Cześć Wszystkim!
To jest mój pierwszy post na forum, a trafiłem tu właśnie z powodu poruszanego w tym wątku - Fiesta 1.4 automat pali makabrycznie dużo i szukam wyjaśnienia dla tego stanu rzeczy.
Średnie przy normalnej jeździe miejskiej 11l/100km, jak mocniej się depnie to do 12l, super delikatnie min. 10,5l, ale nigdy mniej! I tak od 25000 km, nie tylko z kompa, ale mierzone przy dystrybutorze, bo nie mogłem uwierzyć.
Przykład 8l w 3,5 V6 diesel może nie jest do końca obrazowy, ale ja mam lepsze (wszystkie w benzynie) :
Kangoo 1.6 aut. 4-biegowy - 10l/100
Citroen C2 1.6 aut. CVT - 9l/100
Punto2 1.2 16v aut. 6-biegowy - 8,5l/100
Ford Sierra 2.0 '92 aut. 4-biegowy - 10l/100 !
Ten sam kierowca, to samo miasto (no może przez lata większy ruch się zrobił, ale drogi też szersze).

Na podstawie moich doświadczeń stwierdzam, że Ford zatrzymał się ze swoją automatyczną skrzynią w roku '92.
Gwarancja mi się niedługo kończy i szukam czegokolwiek co by mi pomogło zdiagnozować ewentualny problem.
Na niemieckiej stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest całkiem sporo Fiest MK7 z automatem które palą koło 8-9l w mieście, więc może jest to wina auta :\
Wszelka pomoc w tej sprawie mile widziana.
Pozdrawiam wszystkich!
Jerry_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 12:37   #6
Zuuczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 A4
Rocznik: 2009
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Cytat:
Napisał Szeryf455 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesle z natury mniej palą. Ale w te 8 litrów po mieście z 3,5 litrowym silnikiem i automatem w tak dużym samochodzie jakim jest Espace to...nie bardzo wierzę.
Chyba, ze ten automat, to... zautomatyzowany manual, a nie automat z hydrokinetycznym konwerterem momentu obrotowego...
Zuuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 12:48   #7
Zuuczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 A4
Rocznik: 2009
Postów: 56
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Cytat:
Napisał Jerry_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć Wszystkim!
To jest mój pierwszy post na forum, a trafiłem tu właśnie z powodu poruszanego w tym wątku - Fiesta 1.4 automat pali makabrycznie dużo i szukam wyjaśnienia dla tego stanu rzeczy.
Średnie przy normalnej jeździe miejskiej 11l/100km, jak mocniej się depnie to do 12l, super delikatnie min. 10,5l, ale nigdy mniej! I tak od 25000 km, nie tylko z kompa, ale mierzone przy dystrybutorze, bo nie mogłem uwierzyć.
Przykład 8l w 3,5 V6 diesel może nie jest do końca obrazowy, ale ja mam lepsze (wszystkie w benzynie) :
Kangoo 1.6 aut. 4-biegowy - 10l/100
Citroen C2 1.6 aut. CVT - 9l/100
Punto2 1.2 16v aut. 6-biegowy - 8,5l/100
Ford Sierra 2.0 '92 aut. 4-biegowy - 10l/100 !
Ten sam kierowca, to samo miasto (no może przez lata większy ruch się zrobił, ale drogi też szersze).

Na podstawie moich doświadczeń stwierdzam, że Ford zatrzymał się ze swoją automatyczną skrzynią w roku '92.
Gwarancja mi się niedługo kończy i szukam czegokolwiek co by mi pomogło zdiagnozować ewentualny problem.
Na niemieckiej stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest całkiem sporo Fiest MK7 z automatem które palą koło 8-9l w mieście, więc może jest to wina auta :\
Wszelka pomoc w tej sprawie mile widziana.
Pozdrawiam wszystkich!
No nie wiem... Fiesta ma nieco maly silnik, jak na automat, a sama oprogramowanie ma zapewnic "odpowiednia reakcje" na intencje kierowcy. Sama skrzynka dziala ladnie i jest nowoczesna, ale silnik slaby (moglby byc 1.6). To moze byc jedna z przyczyn wiekszego spalania, gdy porownac z silnikami o wiekszej pojemnosci. Inna kwestia, ze w ciagu ostatnich kilku lat jest wiecej samochodow, co pociaga za soba wieksza ilosc korkow i testy spalania robione 5 lat temu (i dawniej) nie sa miarodajne, nalezalo by je pewnie powtorzyc...
Zuuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 13:16   #8
Jerry_PL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 Aut.
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Mimo większej ilości aut do pracy jeżdżę tyle samo plus w mojej dzielnicy korków nigdy nie było, a tu też sporo auto jeździ.
Fiat 10 lat temu potrafił zrobić 6-biegową, płynnie zmieniającą biegi skrzynkę, która z 1.2 16v 86km robiła zwinne autko, które mało pali (pełna opcja wyposażeniowa, więc prawie ta sama klasa wagowa co moja aktualna Fiesta).

Można by długo dyskutować, czy to kwestia auta i skrzyni, czy zmiany warunków w jakich się porusza, ale ja nie mam zamiaru pogodzić się z faktem, że to auto tyle pali.

No i dochodzi kwestia raportów z spiritmonitor.de - wg. nich te auta powinny palić mniej w ruchu miejskim.
Jerry_PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 14:16   #9
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Ile pali 1.4 automat rocznik 2010

Miło by było usłyszeć opinię kogoś z firm zajmujących się*chipowaniem samochodów - czy zmiana softu może wpłynąć na zużycie paliwa? I nie myślę o ograniczaniu mocy samochodu. Powiem szczerze - kupiliśmy to autko żonie w listopadzie 2010. Jeździ się super, bardzo wygodnie, samochodzik bardzo ładny, ale liczyłem na spalanie bliżej cyfr podawanych przez producenta (8,9l w cyklu miejskim). W tym wypadku mamy ewidentny przykład oszukiwania potencjalnego klienta, bo nikt z Was nie schodzi poniżej 10l/100km... Sorki, ale 9l a 11-12l to jest różnica, nie sądzicie?

Dane ze spritmonitor.de - jedyny użytkownik jeżdzący również tylko po mieście: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No i zgadza się*z naszymi spostrzeżeniami. Spalania rzędu 12l/100km jak najbardziej do uzyskania...
__________________
Piotr

Ostatnio edytowane przez basil ; 05-04-2011 o 14:21
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2011, 21:44   #10
Zuuczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 A4
Rocznik: 2009
Postów: 56
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jerry_PL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fiat 10 lat temu potrafił zrobić 6-biegową, płynnie zmieniającą biegi skrzynkę, która z 1.2 16v 86km robiła zwinne autko, które mało pali (pełna opcja wyposażeniowa, więc prawie ta sama klasa wagowa co moja aktualna Fiesta).
Tylko czy to byl automat, czy zautomatyzowany manual? Roznica jest kluczowa.

Cytat:
Napisał basil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeździ się super, bardzo wygodnie, samochodzik bardzo ładny, ale liczyłem na spalanie bliżej cyfr podawanych przez producenta (8,9l w cyklu miejskim). W tym wypadku mamy ewidentny przykład oszukiwania potencjalnego klienta
Tez bylem zawiedziony spalaniem, ale wygoda, jaka daje automat jednak mi to rekompensuje, choc nie ukrywam chetnie bym uslyszal, ze to np. kwestia jakiegos wadliwego czujnika w calej serii...
Mysle, ze producent mierzy wg normy ENxxxxx gdzie sa okreslone warunki jazdy miejskiej, jak kat zakrzywienia banana w EU, a dane sa podawane w odniesieniu do normy, a nie faktycznych warunkow miejskich... no i styl jazdy, pewnie wiedza jaki jest optymalny ekonomicznie, ale nigdzie sie tym nie chwala...

Ostatnio edytowane przez Marek ; 06-04-2011 o 07:08 Powód: Regulamin pkt.21!!
Zuuczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.