Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2017, 12:02   #3131
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ew 205/55/16 ale nie są homologowane do tego silnika. Mimo że na naklejce na słupku są. Kiedyś na to nie zwracałem uwagi ale może być to istotne przy Auto casco.

235 nosi w koleinach

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 19:20   #3132
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Pb55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich,
podepnę się pod temat opon.
Jestem od tygodnia posiadaczem Mondeo 2.0 benzyna 2009 i mam założone letnie 215/55/R16 93V.
Chcę kupić zimówki czy muszę taki sam rozmiar czy może być inny ? i ew. jaki ?
Czym się sugerować ? Głównie jazda w mieście i stanie w korkach.

Od razu napisze że nie mam kompletnie pojęcia jak dobrać opony do mojego Mondeo. Trochę czytałem na ten temat i doczytałem że im węższa opona tym mniejsze spalanie i odwrotnie. Ale znów przyczepność mniejsza a w zimie to ważne.
Na zimę możesz założyć następujące rozmiary:
1. 215/55 R16
2. 235/45 R17 - musiałbyś dokupić felgi 17" (na takich jeżdżę zimą)
3. 235/40 R18 - musiałbyś dokupić felgi 18" (na takich jeżdżę latem)

Ale każda z powyższych z następującymi indeksami:
Indeks nośności >= 93 (czyli min. 93 i wyższy)
Indeks prędkości: H, V, W, Y, ZR
Oczywiście może być również z indeksem XL, który oznacza że opona go posiadająca jest dodatkowo wzmocniona, ale również twardsza przez to.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
235 nosi w koleinach
Urban legend... nigdy tego nie odczułem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2017, 21:11   #3133
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek)
235 nosi w koleinach
Urban legend... nigdy tego nie odczułem
Może po nich nie jeździłeś a może zależy od miękkości opony i profilu. Ja na 235/40/18 odczułem. Specjalnie założyłem potestowac jak się będzie jeździć.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 08:08   #3134
Pb55
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-05-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: Benzyna 2.0 145KM
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zimę możesz założyć następujące rozmiary:
1. 215/55 R16
2. 235/45 R17 - musiałbyś dokupić felgi 17" (na takich jeżdżę zimą)
3. 235/40 R18 - musiałbyś dokupić felgi 18" (na takich jeżdżę latem)

Ale każda z powyższych z następującymi indeksami:
Indeks nośności >= 93 (czyli min. 93 i wyższy)
Indeks prędkości: H, V, W, Y, ZR
Oczywiście może być również z indeksem XL, który oznacza że opona go posiadająca jest dodatkowo wzmocniona, ale również twardsza przez to.
Dzięki za podpowiedzi.

A więc na te 16" felgi założę zimówki 215/55 R16 i już tak zostawię. A na wiosnę nowe opony letnie i nowe felgi.

Pytanie ma odnośnie firmy opon. Jest ich tyle że nie ogarniam która jest warta uwagi ?
Człowiek gdzieś tam usłyszał o tych najbardziej znanych ( Pirelli, Michelin, Goodyear, Continental) ale może są inne też godne a może bardziej opłacalne.
Pb55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 08:17   #3135
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Ja ostatnio musiałem wymienic oponki (po kupnie auta było jeszcze na tych z salonu) GoodYear 235/45/17 nosiło strasznie po koleinach ale nie uginał się w szybkich zakrętach.
Kupiłem Uniroyal Rain Sport 235/45/17 ZR z racji ceny i klasy przyczepności A(indeksy podobne jak w GY) i powiem że na koleinach nie nosi go tak jak przed tem za to w szybkich zakrętach czuć że opony sa miękkie. Ale cóż takie wybrałem z przeznaczeniem na zimę więc muszą być miękkieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym cena (1100zł za nówkę z 17roku) Wiem wiem pewnie będzie oburzenie ale każdy jeździ na tym czym chce a jak ktoś myśli że na zimówce będzie mógł jeździć jak na slickach po torze to powodzenia. Z doświadczenia o zimówkach powiem że kierunkowe letnie miękkie gumy z klasą A na mokrym będą się sprawdzać podobnie jak zimówki. Chyba że mieszkasz w górzystych terenach no to porządna kostka na zimę tylko i wyłacznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do Uniroyali zobaczymy jak spadnie temperatura.

Ostatnio nawet w ulewie aquaplaning słaby raczej bo przy 120 wbiłem się w kałuże taką koło 10cm gł. 2m dł i było ok ale może dla tego że znam ją na wylot bo co dzień przez ten odołek przejeżdżam od lat.

Standardowo powiem że na miękkich gumach nie nosi w koleinach tak bardzo jak na twardych bez względu na profil opony

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 10-09-2017 o 20:36
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 09:24   #3136
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ew 205/55/16 ale nie są homologowane do tego silnika. Mimo że na naklejce na słupku są. Kiedyś na to nie zwracałem uwagi ale może być to istotne przy Auto casco.

235 nosi w koleinach
Jeżdżę na Continental'ach 235/45/R17 i samochód zachowuje się stabilnie w kolejkach nawet przy szybkiej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 12:43   #3137
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Szukam opon letnich 215/55R16 i pytanie do użytkowników opon Nexen, jak wam się sprawują? Wiem że swojego czasu była na forum mocno polecana jak teraz jest?
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....

Ostatnio edytowane przez jarowo ; 07-09-2017 o 12:49
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 13:01   #3138
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał pitz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A jaką masz szerokość felgi na ten rozmiar? Do18-tek raczej 8J, do 17-tek chyba 7,5J.
Tak - R17 7.5J Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał dlugi91 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę na Continental'ach 235/45/R17 i samochód zachowuje się stabilnie w kolejkach nawet przy szybkiej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kiedyś jeździłem na Hankook 235/45 R17 XL (całoroczne) czyli sporo twardszych i woziło mocno w koleinach.
Teraz są Fulda SportControl2, które "na oko" nawet są inne (boczki bardziej się uginają i robią wypukłe) no i komfort jest zdecydowanie lepszy, a w koleinach tak wcale nie wozi jak kiedyś. Także to na pewno zależy też od twardości opony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 13:01   #3139
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał Aludan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jakoś do Dębicy zraziłem się wiele lat temu, ale teraz pewnie to już zupełnie inna jakość.
No nie wiem. Ale Polsce kupić dębicę z Dębicy to chyba się nie da, bo wszystko idzie na eksport do... mniej ucywilizowanych krajów.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2017, 13:06   #3140
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: Rozmiar i opony co polecacie?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie wiem. Ale Polsce kupić dębicę z Dębicy to chyba się nie da, bo wszystko idzie na eksport do... mniej ucywilizowanych krajów.
Hehe no możliwe - daaawno nie miałem z nią styczności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał pitz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja właśnie takie mam i chętnie bym zmienił na szersze, bo przy tym momencie obrotowym jaki jest w tym aucie konsumuje je w tempie przyspieszonym
To, że zjada to jedno, ale ty masz 2.2, a ja w 2.0 163/340 Nm na 235 jak lekko popada to na 2-ce zrywam przyczepność bez problemu przy mocnym depnięciu, to co dopiero u ciebie ;D

Ogólnie 215/55 R16 są spoko na zimę, czy do spokojnej jazdy, albo słabszych wersji silnikowych, ale jak chce się trochę "pobawić" to szybko okazuję się, że niestety chciało by się szersze premium Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , mk4 , mondeo mk4 , opony , rozmiar , zima



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.