Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2013, 11:30   #41
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Nie wiem jak "wy", ale ja swoje "super pewne auto" po paru miesięcznym poszukiwaniu w komisach, allegro, otomoto, oraz na niemieckich portalach, w końcu kupiłem prywatnie od Polaka (właściciela). Serwisowanego, potwierdzonego przez ASO.
To ja też mogę Ci napisać że znam takie krajówki z pełnym serwisem które raz w roku jadą na przegląd do ASO, ale najpierw wizyta u lokalnego magika i korekta licznika za 100 zł bo rocznie robią 60 tys.km. Przy sprzedaży będzie auto użytkowane tylko po mieście z pełną historią, serwisowane z oryginalną książką i co najważniejsze z oryginalnymi pieczątkami tylko co z tego...

Bump:
Cytat:
No to Panowie policjanci źle postapili. Nie można poruszać się po drodze publicznej niezarejestrowanym samochodem i tym stwierdzeniem można zakończyć ten wątek.
No ale pojechałem dalej, tak samo jak tysiące aut jeździ na przeglądy na dorabianych tablicach.

nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:35   #42
martinez07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Skąd: Szczecin
Model: Sprzedany
Silnik: Duratec 1.8 HE 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 252
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja też mogę Ci napisać że znam takie krajówki z pełnym serwisem które raz w roku jadą na przegląd do ASO, ale najpierw wizyta u lokalnego magika i korekta licznika za 100 zł bo rocznie robią 60 tys.km. Przy sprzedaży będzie auto użytkowane tylko po mieście z pełną historią, serwisowane z oryginalną książką i co najważniejsze z oryginalnymi pieczątkami tylko co z tego...
Ja takich krajówek nie znam, ale oczywiście jest to jak najbardziej możliwe.
Tak samo jak niespłacony kredyt za auto, czy inne kanty.
Ale i tak ich będzie mniej, niż w przypadku kupna od "handlarza".

A zwłaszcza jak się kupuje ze świadomością, że nie wszystko się zgadza.
martinez07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:40   #43
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Zdziwił byś się ile osób które chcą za jakieś rozsądne pieniądze za parę lat sprzedać swoje auto tak robi. Bo przecież w Polsce wstyd kupić auto które ma powyżej 200 tys.km więc wszystkie mają mniej.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 11:42   #44
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

temat jest na tyle wyjaśniony że nie trzeba nic więcej pisać
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 12:24   #45
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

jako autor czytam i oczom nie wierzę. Czy Wy nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Wmawiacie mi już że samochód jest kradziony, kupiony od fikcyjnej firmy itd??? ludzie!

Na jakiej podstawie twierdzicie że w Briefie jest kto inny niż na umowie-kupna sprzedaży?

Historia auta, potwierdzona w firmie leasingowej, jest taka, i jest to w Briefie, że w 2008 - 2010 roku auto bylo w leasingu, w 2010 roku zostalo kupione przez prywatnego Niemca, a on - mi - sprzedal ten samochod i z nim mam umowe kupna sprzedazy.

Na jakiej podstawie twierdzicie że ktoś mnie oszukał i kupiłem "lalę" za małe pieniądze???
Kupiłem Focusa 1,6 tdci w kombi z 2008 roku za 23 000zł + 2000zł opłaty + 1200zł opony = prawie 28 000zł z przeglądami olejowymi. To jest tanio i okazja? To jest normalna cena z mobile.de + prowizja handlarza w Polsce.

Jako że autem przed zakupem zrobiłem z handlarzem ok 100km (między miejscowościami gdzie jest stacja diagnostyczna), porozmawiałem z nim, i na przykład powiedział, że on zarabia na autach z mobile.de. Wyszukuje je, dzwoni, gada po niemiecku, jedzie i 1000km, ogląda auto, mówił że często auta stoją na placu i nie ma możliwości nawet przejechać się, jedynie odpalić i obejrzeć. Auta te nie mają OC i są wymeldowane. Pod domem miał trzy focusy, megane, i oczywiście lawetę. Mówił że na aucie pojedynczym zarabia ok 1500zł. Ja mu wierzę. Sposób na zarabianie jak każdy inny. Ryzykowny do tego bo przecież musi zainwestować. Mówił że sprzedaje miesięcznie 3-4 samochody. Ogromne kokosy to to nie są a praca ciężka.
Na jakiej podstawie twierdzicie że samochód w ogóle nie został sprzedany, tylko co - ukradziony? W Briefie jest pieczątka i data wymeldowania samochodu w Niemczech. Tablice rejestracyjne niemieckie.

Dajecie dobre rady odnosnie kupna samochodu, tak sie sklada ze dokladnie tak zrobilem! A najezdzacie na mnie ze jestem frajer itp.

- allegro. wojewodztwo dolnoslaskie (zeby nie jechac 500km napalony)
- fordy focus mk2 po lifcie, kombi, diesel
- posortowalem po cenach MALEJACO - ogladalem te najdrozsze!
- bylem w 7 miejscach ogladalem 9 samochodow
- zdecydowalem sie na dziewiaty, jazda probna, ogladanie 1h kazdy szczegol, detal, dokumenty, mocowanie blotnikow, szpary w dzwiach, ogladalem srubki czy nie odkrecane od blacharki, sprawdzalem sprzeglo dwumasowe, wszystkie elementy wnetrza czy nie wyslizgane, jazda probna po kocich łbach.

nastepnego dnia decyzja ze decyduje sie na ten, ale warunek - wizyta w stacji diagnostycznej i ogladanie auta i badanie.

stacja diagnostyczna, ogladalem z diagnosta (stacja wybrana przeze mnie = inna niz polecal handlarz! (specjalnie)) podloge, zadnego sladu ingerencji czy sprawdzania, zero wyciekow, wszystko fabryczne. Wydech pordzewialy, z datami 2008 wiec pokazuje na przebieg 146 000.

samochod jest na tablicach niemieckich, jakbyscie mieli ochote to jest podany link do aukcji. Oczywiscie bez naklejek.

Zgadzam sie z wami - nie mozna sie poruszac tym autem bo nie jest nigdzie zarejestrowane. Wykupilem ubezpieczenie OC na 31 dni na mnie, zeby wrocic do domu, pojechac na przeglad.

Zrobilem juz drugi przeglad tego samochodu na stacji diagnostycznej (tym razem prawdziwy do rejestracji - zrobili go na Briefie). Amorki 84%, hamulce zyletki, po zakupie opon.

Tak sie sklada ze na dwoch stacjach w tym okregowej, nie chcieli zrobic przegladu bo dokumenty nieprzetlumaczone (Brief). Durnie nie znają prawa. Firma rejestrująca podala adres i bez problemu zrobilem przeglad za 98 zł i auto jest gotowe do rejestracji.

Co ciekawe, wcale nie trzeba oddawac tablic rejestracyjnych do WK. Napisalem oswiadczenie ze tablice odeslalem wlascicielowi w Niemczech.

Odstawilem auto do ASO - odczyt kompa, bledy jakies drobne z GPS i nic wiecej, jedno lozysko do wymiany w kole (rzeczywiscie lekko huczy), zrobili geometrie - nie wskazuje na powypadek, ustawili fabrycznie wszystko. Troszke gwizdze turbina - wiem - do zrobienia - po 146 000 ma prawo sie konczyc, oddaje auto do turbiniarza.

Bump:
Cytat:
Napisał nyna1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co wy się tak spinacie, zaraz mu wmówicie że jest wogóle kradziony i Niemiec przyjedzie pod dom i go rozstrzela za Focusa za 30 tys. zł. Ciekawe gdzie wy te swoje super pewne auta kupujecie i jak to wszystko sprawdzacie.

kolego zwróciłeś mi wiarę w ludzi i umiejętność czytania ze zrozumieniem! starałem się napisać do braci Fordziarzy wszystko jak najlepiej umiałem ale tylko Ty zrozumiałeś wszystko tak jak trzeba :-)

Wiem że jestem trochę naiwny, ale nie stać mnie na nowy samochód, na auto mogę dać ok 28-30 tys zł, i wydaje mi się że zrobiłem wszystko co można, żeby mieć Focusa z 2008 roku po lifcie w tej cenie w jak najlepszej jakości.

Jeszcze na koniec informacja od firmy leasingowej:

Sehr geehrter Herr W...,

aus Datenschutzgründen können wir Ihnen keine Daten von unseren Kunden mitteilen.

Die letzte Herstellerwartung wurde am 19.05.2010 bei 92962 Kilometer durchgeführt.


Mit freundlichen Grüßen


i ten przegląd jest w książce. Po prostu książka jest jak najbardziej oryginalna, jedynie są doklejone trzy przeglądy których nie wbili w warsztacie - już pewnie spoza ASO w Niemczech.

Ostatnio edytowane przez wojtas7 ; 07-11-2013 o 12:53
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 12:40   #46
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na jakiej podstawie twierdzicie że w Briefie jest kto inny niż na umowie-kupna sprzedaży?
a na jakiej Ty twierdzisz że masz oryginalną umowę ? Byłeś przy podpisywaniu jej? Wiesz jaką kopią umowy dysponuje sprzedawca, czyli Niemc p. Thomas ? o którym piszesz w korygowanych..
Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem Focusa 1,6 tdci w kombi z 2008 roku za 23 000zł + 2000zł opłaty + 1200zł opony = prawie 28 000zł z przeglądami olejowymi. To jest tanio i okazja?
a nie jest? Sprawdzałeś ile taki odpowiednik kosztuje w D ,stąd wątpliwości co do ceny . Zobacz sam jakie mają ceny w D [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
więc Twoja cena nie bardzo jest normalna. Oczywiści zakładam że nie trafiła Ci się super okazja, bo handlarz musiał ponieść jakieś koszty + zarobek i to już daje kwotę nie mniejszą niż 3000 zł, więc kupił jeszcze o 3 tysiaki tanie, to minimum.
Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Briefie jest pieczątka i data wymeldowania samochodu
to jedyne co masz prawdziwe i pewne że nie kradziony ale nikt nie pisał że jest kradziony, jak tak, to zacytuj to.
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 12:41   #47
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał czeslaw555 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tablice muszą byc ważne aby móc zrobić bad.tech. te nie są. Co do reszty twojej wypowiedzi odniosłem sie w poprzednich postach i nie pisz że nic mu nie będzie , ze zrobił dobrze.
Widzisz kolego, wczoraj na tablicach niemieckich, bez naklejek, z oryginalnym Briefem, zrobiłem normalny przegląd na stacji diagnostycznej (trzeciej z kolei bo poprzedni chcieli tłumaczenia bezpodstawnie) i dostałem normalne dopuszczenie do ruchu. Kupiłem nowe opony, samochód spełnia wszystko co trzeba, hamuje jak trzeba, spaliny są OK itd! To już trzecie badanie było, po ścieżce diagnostycznej ASO (PolMotors Wrocław), oraz stacji diagnostycznej przed zakupem (gdzie amorki 84% potwierdziły że auto prowadzi się genialnie).
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 12:45   #48
nyna1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2013
Skąd: cz-wa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Najważniejsze że ty wiesz co masz i jaki jest jego stan a tym co piszą się zbytnio nie przejmuj. Niektórym się nawet nie chciało całego wątku przeczytać a już wiedzą że bubla kupiłeś. Rejestruj, jeździj i ciesz się autem.
nyna1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 12:58   #49
wojtas7
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-11-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 144
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




17 125
21 464
19 088
22 922
19 930
23 756
24 381
20 943
24 900
20 998
21 009
25 002
21 318
21 993
26 257
22 451
23 460
23 814
28 340
24 339
24 481

to są ceny samochodów z mobile.de z takim modelem jak mój.
Czy cena 21 500, za którą zapłacił handlarz, jest tu jakimś wyjątkiem?
Do tego na bank można targować.
wojtas7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 13:04   #50
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach

Cytat:
Napisał wojtas7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o są ceny samochodów z mobile.de z takim modelem jak mój.
no właśnie że tak nie jest. Jak ma być taki jak Twój ,to wprowadź że ma ksenony i nawigację
i wtedy zobacz ile takie kosztują . Idąc Twoją drogą rozumowani to by było tak że płacisz na Trenda a dostajesz Titanium .
__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.