Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2012, 18:57   #1
dlugi1973
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: W-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: duratec he
Rocznik: 2008
Postów: 7
Unhappy duratec he 2.0 zatarł się

Witam
Jakiś czas temu stałem się "szczęśliwym" posiadaczem Mondeo 2.0 He duratec. Auto z potwierdzonym przebiegiem 177000km. Ogólnie bardzo fajne, mój pierwszy ford, ale...Jadąc sobie pewnego wieczoru niezbyt gnając (mgła jak cholera) usłyszałem dobiegające z komory silnika dziwne stukanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Awaryjne, laweta i do warsztatu. I tu dopiero się zaczęłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po wymontowaniu i rozebraniu silnika okazuje się, że ten oto się wziął i zatarłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wspomnę już, że olej w silniku się znajdował w ilości odpowiedniej. Okazało się, że w sobie tylko wiadomy (cudowny) sposób panewka główna zaczęła przesuwać sięGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wzdłuż osi wału i wycinać w nim rowek, aż do momentu gdy odsłonił się kanał olejowy w tymże wale, skutek wiadomy.
Słyszał może ktoś o takim przypadku? Bo ja nie, a jak mi mechanik o tym oznajmił to zasugerowałem mu zmianę dealeraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W silniku brak oznak jakiegoś grzebania, auto cały czas serwisowane...


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 16-12-2012 o 20:19 Powód: prośba od Moderatora
dlugi1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2012, 19:21   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Prosze poprawić tytuł tematu na bardziej konkretny.
Przeczytaj ponownie ten temat : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , wiele Ci wyjaśni.

Pozdrawiam
Wojtek
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 08:14   #3
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Co ma zmiana dilera do tej awarii? przy 177000 km moze sie wszystko zdarzyc,nie wiadomo jak się z tym samochodem obchodzonom,moze przy skladaniu silnika popełniono błąd,zdarza się nawet w innych tych ponoć,,niezniszczalnych"markach.To ze serwisowane nie ma nic do faktycznego stanu samochodu,znaczy w momencie serwisu i jazdy próbnej było wszystko ok,serwisowanie nie daje gwarancji na następne 20 tys.km,po prostu błąd materiału,poluzowanie panewki itp.Każdy mechanik ci powie ze przy tym przebiegu moze się coś takiego zdarzyć-wiem ze nie powinno

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 27-11-2012 o 08:19
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 11:32   #4
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Cytat:
Napisał dlugi1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak mi mechanik o tym oznajmił to zasugerowałem mu zmianę dealera
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ma zmiana dilera do tej awarii?
dlugi1973 tak żartował do mechanika, żeby tyle "leków" nie zażywał, bo głupoty opowiada, że mu silnik z olejem się zatarł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do samej awarii to na forum chyba nikt nie miał takiego przypadku jeśli olej był w normie. Może poprzedni właściciel polatał trochę bez oleju, a teraz Ty odczuwasz skutki tego. Chyba najrozsądniejsze wyjście to wymiana silnika.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 13:16   #5
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Można sprawdzić po rozebraniu silnika, czy to wina jazdy bez oleju, czy wina mechaniki, lub materiału.Mechanik powinien znać objawy .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 17:00   #6
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Paskudna sprawa, ale prawda zdarza się to.
Co dalej to trudno coś doradzić bez oglądania tego na żywo. Ja bym postarał sie, pomierzyć w miarę możliwości co się da (położenie łożysk, czy wał nie jest krzywy i inne..) jak wygląda dobrze to zaryzykowałbym wymianę tylko panewek. Zwłaszcza że te silniki nie są zbyt popularne na rynku używanych (znacie jakieś dobre źródło ?), jako ciekawostkę dodam że taki słupek w Aso kosztuje lekko ponad 20kpln Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: Czy w tym modelu można się dobrać do łożysk wału i korbowodów, bez wyciągania silnika ?

Ostatnio edytowane przez Markoo ; 27-11-2012 o 17:45
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 09:20   #7
dlugi1973
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: W-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: duratec he
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Witam

Mondeo żyje ponownie, po długich poszukiwaniach, bardzo długich udało się znaleźć "nowe" ( no prawie ) serce do Mondka :-). Nie jest to prosta sprawa jeśli chcemy kupić silnik wyglądający na taki który będzie żył.

Jeśli chodzi o wymianę silnika to:
-pasuje słupek od mondeo MK3, ale taki mnie nie interesował (nawet niektórzy sprzedawcy oferują silniki od Mk3 jako silnik od MK4, za oczywiście odpowiednio wyższą cenę.
-kupiłem silnik od C-Maxa, symbol AODA (u mnie AOBA-był),który był jeszcze w aucie i można było go odpalić, auto z relatywnie małym przebiegiem 32000.
-są drobne różnice, ale nie przeszkadzają one w montarzu tego ( wchodzi więcej oleju, ale to wg. mnie lepiej)

Póki co wszystko działa bez zarzutu i oby tak zostało.

Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dlugi1973 tak żartował do mechanika, żeby tyle "leków" nie zażywał, bo głupoty opowiada, że mu silnik z olejem się zatarł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do samej awarii to na forum chyba nikt nie miał takiego przypadku jeśli olej był w normie. Może poprzedni właściciel polatał trochę bez oleju, a teraz Ty odczuwasz skutki tego. Chyba najrozsądniejsze wyjście to wymiana silnika.
Po rozebraniu okazało się, że był to "długotrwały" proces wrzynania się panewki w wał korbowy. Więc albo był to błąd montarzu, albo wada fabryczna, ale to już "po herbacie"
dlugi1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2012, 10:49   #8
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

To graty, niech lata bezawaryjnie.

A co dolegało dawcy ?? Auto po dzwonie, anglik...
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 18:52   #9
dlugi1973
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: W-wa
Model: mondeo mk4
Silnik: duratec he
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Dawcą był C-Max z utrąconym tyłem.

Zrobiłem już 1500km i wygląda nadal, że nowe serce jest OK.

Wkrótce pójdzie "do gazu"

Pozdrawiam
dlugi1973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2012, 19:12   #10
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: duratec 2.0 he padł

Tylko zakładaj u gazownika co ma o tym pojęcie i nie oszczędzaj na instalce, a będziesz się cieszył długą i tanią jazdą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam Nowotczyńskiego, z Wawy do Mławy to "rzut beretem".
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.