Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-04-2011, 10:44   #41
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Czerwone diody podświetlające kabinę - czy można dorobić?

Najlepiej dać potencjometr i regulować do woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miernik w teście wskaźników pokazuje 12,7V

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2011, 23:50   #42
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Czerwone diody podświetlające kabinę - czy można dorobić?

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmm, troche za duz ten prad.
- Po pierwsze to 4zl za LEDa to okropnie duzo.
- Po drugie to przy pradzie 20mA w samochodzie nie bedzie "poświaty" ale mocne światlo. Sprawdzcie sobie jak swiecie zwykle led juz przy 10mA !
- Po trzecie to w czasie jazdy w instalacji samochodu jest nie 12V tylko przynajmniej 13,5 V
Ja bym raczej policzyl to tak: (13,5 - 2)/10 = 1,15k.
Wiec lepiej dac R = 1 ~1,2 k
Jak 4 zlote za diode pomaranczowa super jasna to duzo to ja juz nie wiem ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oczywiscie ze trzeba liczyc sie z maksymalnym napieciem w samochodzie czyli ok 13,8V (przy sprawnym regulatorze napiecia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) no i liczymy dwie diody w szeregu, a nie dwie rownolegle. Wychodzi 490 om ... R = (13,8V-(2x2V))/0,020A=490om
__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 14-04-2011 o 23:53
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2011, 07:54   #43
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Czerwone diody podświetlające kabinę - czy można dorobić?

Jeśli chodzi o diody to polecam sklep PH_Amber na Alledrogo.
Biorę od niego diody do modeli, zawsze przez tel służy pomocą i doradzi, towar szybko przesyła, dobrze opisany i rezystory gratis dodaje.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Pozdro
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 21:56   #44
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie

Wiec moje swiatelka juz zamontowane. Wyglada to bardzo fajnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tymbardziej ze podlaczylem to pod napiecie stale, a nie do tego schowanego kabelka (ktorego z tego punktu widzenia na szczescie u mnie nigdzie nie znalazlem), ktory podawal napiecie zalezne od nastawy potencjometru sciemnienia podswietlenia. Tymbardziej sie z tego ciesze, bo mam convers+, a co za tym idzie koniecznym jest sciemnienie jego jasnosci, a przez to podswietlenia deski rozdzielczej i wszystkiego co swieci na czerwono. U mnie diody z posufitki swieca caly czas tak samo (mocno) wiec jest fajnie. Podlaczylem sie poprostu do zasilania lampek do czytania i juz. W sumie zajelo mi to ok godzinki. Polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w S-Maxie mam to samo co Tom303 - przednia lampka ma czujniki od alarmu i małe prostokątne szczeliny na ledy, ... ja nie chce kupować następnej lampki, więc mam zamiar kupić same diody i rezystorki a potem umocować na klej w obudowie lampki
...
Nic nie trzeba kombinowac na zaden klej czy inne patenty. W te prostokatne prowadnice oryginalnych opraw LEDow pasuja idealnie te metalowe okragle oprawki od LEDow, o ktorych pisalem w poprzednich postach. Wciska sie je z lekkim oporem, po czym siedza mocno osaczone, ze sam bylem pelen podziwu. Takze numery dokladnych czesci ze sklepu conrad (podane na niemieckim forum) byly na wage zlota, a koszty niegodne nadmienienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 28-06-2011 o 21:59 Powód: REGULAMIN PKT 21
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.