Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2008, 06:32   #31
dziurol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-02-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 140
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej

witam!poszukuje jakiegos zufanego mechanika z trojmiasta, zna ktos takiego?

dziurol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2008, 06:33   #32
masza78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej

W weekend napisze. Na razie nie mam zbytnio czasu.
masza78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2008, 07:16   #33
masza78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej

Przede wszystkim kanał oraz praska.
Wykreciłem 4 sruby belki + 2 od gumy stabilizatora+odlaczylem wahacze od koła. Belka wychodzi wraz z wahaczami. Przy okazji wymienilem gumy stabilizatora. Trzeba odkrecic stabilizator od łącznikow. Belka wychodzi
sama z wahaczami. Po wyjeciu mala konserwacja , wycisnalem tuleje na prasce oraz wcisnalem oryginaly. Wciskalem bez kleju bo w Aso Torun mowili ze zawsze wymieniaja bez i nie ma zadnych problemow. Belke wlozylem i nie dokrecalem do konca. Trzeba dokrecic jak samochod bedzie na kolach zeby nie pourywac gum. Cala filozofia. W aso mowili ze problem jak nie wiem co. A ja w dwie osoby 1,5h dosłownie sie uwinąlem.
masza78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 17:18   #34
marko1986
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: WOT
Model: Mondeo Mk4 kombi/ Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 DURATEC HE (145KM)
Rocznik: 2008
Postów: 95
Talking Odp: Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej

Cytat:
Napisał masza78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim kanał oraz praska.
Wykreciłem 4 sruby belki + 2 od gumy stabilizatora+odlaczylem wahacze od koła. Belka wychodzi wraz z wahaczami. Przy okazji wymienilem gumy stabilizatora. Trzeba odkrecic stabilizator od łącznikow. Belka wychodzi
sama z wahaczami. Po wyjeciu mala konserwacja , wycisnalem tuleje na prasce oraz wcisnalem oryginaly. Wciskalem bez kleju bo w Aso Torun mowili ze zawsze wymieniaja bez i nie ma zadnych problemow. Belke wlozylem i nie dokrecalem do konca. Trzeba dokrecic jak samochod bedzie na kolach zeby nie pourywac gum. Cala filozofia. W aso mowili ze problem jak nie wiem co. A ja w dwie osoby 1,5h dosłownie sie uwinąlem.
A mogłbyś powiedzieć o jakiej prasce mowa???
A może wrzucisz zdjęcie to sobie taką dorobię...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Stado baranów dowodzone przez wilka może wygrać bitwę...
Odwrotność nie jest możliwa
marko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 18:49   #35
puniu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 463
Domyślnie Odp: Re: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej

Cytat:
Napisał masza78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim kanał oraz praska.
Wykreciłem 4 sruby belki + 2 od gumy stabilizatora+odlaczylem wahacze od koła. Belka wychodzi wraz z wahaczami. Przy okazji wymienilem gumy stabilizatora. Trzeba odkrecic stabilizator od łącznikow. Belka wychodzi
sama z wahaczami. Po wyjeciu mala konserwacja , wycisnalem tuleje na prasce oraz wcisnalem oryginaly. Wciskalem bez kleju bo w Aso Torun mowili ze zawsze wymieniaja bez i nie ma zadnych problemow. Belke wlozylem i nie dokrecalem do konca. Trzeba dokrecic jak samochod bedzie na kolach zeby nie pourywac gum. Cala filozofia. W aso mowili ze problem jak nie wiem co. A ja w dwie osoby 1,5h dosłownie sie uwinąlem.
a ktore gumy mialbys pourywac ?? tylko przy wahaczach i lacznikach drazka - sama rame mozesz smialo na podnosniku dowalic na maxa przeciez

a jesli chodzi o praske to mowa o prasie hydraulicznej
mozna zrobic z podnosnika a jakimis sprezynami mocnymi ktore bede cofac tloczek
a sam podnosnik zamocowany do gory nogami
__________________
mam i ja
puniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 09:10   #36
rosak
ford::beginner
 
Imię: aa
Zarejestrowany: 02-11-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDDi
Rocznik: 06.2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: [Mk3] Wymiana tulei belki tylnej

Witam, mam pilną sprawę. Własnie zabieram się za demontaż tylnej ramy, muszę zrobić to na najazdach bo nie mam kanału i tu mam pytanie, czy mogę odkręcić wachacze poprzeczne stojąc na kołach? czy koła się wtedy wykrzywią? Z góry dzięki za pomoc.
rosak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.