Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2011, 20:17   #11
mysliwy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2010
Skąd: warszawa
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 11
Post Odp: wymiwna wału korbowego

ja zawodowo zajmuje się obróbką silników od 34 lat, a specjalizuje się w silnikach wyścigowych.Z silnikami używanymi jest tak rzadko trafisz na dobry silnik i bardzo często masz dwa silniki do naprawy dlatego warto spróbować naprawić ,oczywiśćie nie za wszelką cenę .Jeżeli okaże się że w twoim motorze do wymiany są tłoki, tuleje ,wał, zawory itp to warto spróbować z używanym silnikiem W moim przypadku zniszczony jest wał i do wymiany rozrząd reszta jak nowe dlatego postanowiłem naprawiać Umyłem wszystko w myjce ultradzwiękowej ,załatwiłem nominalny wał nominalne panewki uszczelki,brakuje tylko rozrządu ,w poniedziałek spróbuje w serwsie forda .Pozdrawiam

mysliwy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 20:20   #12
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: wymiwna wału korbowego

Skoro zajmujesz się tym zawodowo i robociznę zrobisz sam to wszystko jasne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 20:21   #13
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,085
Domyślnie Odp: wymiwna wału korbowego

Cytat:
Napisał mysliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z silnikami używanymi jest tak rzadko trafisz na dobry silnik i bardzo często masz dwa silniki do naprawy dlatego warto spróbować naprawić ,oczywiśćie nie za wszelką cenę .Jeżeli okaże się że w twoim motorze do wymiany są tłoki, tuleje ,wał, zawory itp to warto spróbować z używanym silnikiem
Zgadzam się z tym w 100%.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 21:52   #14
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: wymiwna wału korbowego

Cytat:
Napisał mysliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie kupić kompletny rozrząd
dowiedz się o numery finis części w ASO a potem zamów w sklepach z oryginalnymi częściami od forda. oszczędzisz ok 10-15%
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 19:50   #15
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: wymiwna wału korbowego

Cytat:
Napisał mysliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja zawodowo zajmuje się obróbką silników od 34 lat, a specjalizuje się w silnikach wyścigowych.Z silnikami używanymi jest tak rzadko trafisz na dobry silnik i bardzo często masz dwa silniki do naprawy dlatego warto spróbować naprawić ,oczywiśćie nie za wszelką cenę .Jeżeli okaże się że w twoim motorze do wymiany są tłoki, tuleje ,wał, zawory itp to warto spróbować z używanym silnikiem W moim przypadku zniszczony jest wał i do wymiany rozrząd reszta jak nowe dlatego postanowiłem naprawiać Umyłem wszystko w myjce ultradzwiękowej ,załatwiłem nominalny wał nominalne panewki uszczelki,brakuje tylko rozrządu ,w poniedziałek spróbuje w serwsie forda .Pozdrawiam
Witam !
No to jak masz czas i kasę to powinieneś wybebeszyć silnik do cna. Średnicówka w dłoń i pomierzyć cylindry. "Przestrzelić" czopy główne. Wyważ tłoki i korbowody. O kole zamachowym nie wspomnę. Strzałki ugięcia sprężyn zaworowych. Usztywnij blok. Optymalizacja głowicy. Jakaś metalowa uszczelka pod głowicę i będziesz miał silnik długi czas.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 17:26   #16
mysliwy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-12-2010
Skąd: warszawa
Model: ford mondeo
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 11
Post Odp: wymiwna wału korbowego

witam Wszystko zrobiłem i wydawało się że tylko składać i problem ,śruby przykręcajace pokrywy panewek głównych są praktycznie jednorazowe.Gwintowane są po całośći po to żeby jak najbardziej móc się rozciągnąć . Przy ponownym dokręcaniu ciągną się i nie możesz uzyskać właściwego momentu.Takie rozwiązania stosuje się czasami w blokach aluminiowych .Niestety nie ma zamienników ani orginalnych. Spróbuje ze śrubami od głowicy fiat 132 ,nie są gwintowane po całośći i trochę dłuższe ale myślę że będzie dobrze pozdrawiam
mysliwy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.