Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2012, 00:07   #1
-Markos-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Galaxy 1,9 TDI Focus 1,6 Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 1,9 TDI , 1,6 , 2,0 TDCI
Rocznik: 2000 , 2000 , 2003
Postów: 46
Domyślnie Wysoka temperatura silnika i odpowietrzenie

Witam wiem że temat pojawiał się na forum spędziłem dwa wieczory i nie znalazłem odpowiedzi dla tego otwieram temat na nowo i proszę o konkretne spostrzeżenia bez przepychanek.

Mianowicie temat znany wysoka temperatura silnika 100 -120 stopni w Focusach 1,6 16V.

Nowa pompa wody, termostat, czujnik temperatury i wszystko po staremu.
Problem pojawił się po remoncie ale jak pewnie wiecie nie to miało znaczenie jak wymiana płynu, po mimo że zalałem stary płyn na którym wszystko wcześniej było ok.

Spostrzeżenia:

Na postoju temperatura 110st po dłuższym czasie otwiera się termostat i bardzo po woli nagrzewa się chłodnica (sądzę że bardziej grawitacyjnie jak przez wymuszony obieg)

Próby odpowietrzenia nie przyniosły rozwiązania zalewanie od tyłu przez nagrzewnicę , przez przelewy nic nie pomogło

Sądzę że układ jest zapowietrzony i teraz proszę forumowiczów o własne spostrzeżenia a może rozwiążemy ten problem

Po 1- u mnie jak silnik pracuje przelewa się tylko jednym przelewem do zbiorniczka tym co idzie z tyłu głowicy za cewką zapłonową ale to tak że widać tylko że ścieka po ściance i to tylko jak się nagrzeje

2- nawet jak zblokowałem przepływ na małym obiegu wlot i wylot do nagrzewnicy to nie szło ciepło na duży obieg a płyn zaczynał się gotować i podnosić stan w zbiorniczku

3- przewody przelewowe drożne a nie udało mi się doprowadzić aby się przelewało przez przewód przelewowy od chłodnicy

4- po przejechaniu nawet nie dużej odległości wentylator schładza chłodnicę, która jest zimna przewód zasilający gorący do chłodnicy przewód powrotny zimny nawet jeśli udało się go wcześniej zagrzać na postoju

5- sądzę że najprawdopodobniej wytwarza się poduszka powietrzna w głowicy i woda miesza się jedynie w silniku nie mając cyrkulacji przez chłodnicę

Pytania:

1 jak jest w waszych Fokach z przelewami?? czy na zimnym przelewa się tylko przez ten z głowicy czy przez obydwa i jak wygląda to na ciepłym po otwarciu termostatu

2 jeżeli wszystko jest ok to na jakim płynie jeździcie bo wyczytałem że to też może być przyczyną

3 jeżeli masz 1.6 16V to jaką masz temperaturę na postoju i jaką w czasie jazdy

4 jeszcze jedno właśnie przyszło mi na myślicie jak sądzicie może trzeba odpowietrzyć go przez odkręcenie tych korków na imbus w głowicy między 1-2 i 3-4 świecą???? bo po coś je tam zrobili.... (hmmm nieraz człowiek może o pierwszej w nocy wpaść na coś czego jeszcze nikt nie napisał )

Piszcie swoje uwagi i propozycje jak odpowietrzyć ten silnik w sobotę podejmę próbę z tymi korkami w głowicy a może ktoś to już przerabiał...

-Markos- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 07:36   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura silnika i odpowietrzenie

Markos, korków nie ruszaj, to są tzw BROKI , w niektórych silnikach są wciskane , są po to jakby zamroziło silnik to brok wypadnie a blok silnika nie p eknie. Wymień chłodnicę i bóle przeminą.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2012, 11:15   #3
-Markos-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Galaxy 1,9 TDI Focus 1,6 Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 1,9 TDI , 1,6 , 2,0 TDCI
Rocznik: 2000 , 2000 , 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura silnika i odpowietrzenie

Wiem co to jest brok a poza tym jak bym nie wiedział o czym pisze to zadał pytanie co to za korki ... jak słusznie zauważyłeś brok jest wciskany i zazwyczaj jest z boku a po drugie to jest centralnie od góry na dodatek jak napisałem na imbus wkręcane między świecami, jeżeli ktoś ma wodę na świecach to właśnie przez te korki cieknie woda, wiem bo już takie coś robiłem znajomemu, mam gdzieś zapasowe na warsztacie jak znajdę to podeślę Ci foto a że są wkręcane to na pewno nie pełnia funkcji broka. W 1,8 są większe a w 1,6 są mniejsze i na pewno coś w tym jest że je tam zamontowano...

Ale i tak dzięki za propozycje, chłodnica sprawna więc nie będę pchał się w koszta...

http:// http://img222.imageshack.us/img222/7291/img2683zw2.jpg

fotka znaleziona w necie, tu właśnie skorodował ten korek i stoi woda między świecami...

Ostatnio edytowane przez -Markos- ; 07-06-2012 o 11:24
-Markos- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 22:37   #4
-Markos-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Galaxy 1,9 TDI Focus 1,6 Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 1,9 TDI , 1,6 , 2,0 TDCI
Rocznik: 2000 , 2000 , 2003
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura silnika i odpowietrzenie

Odpowietrzenie przez korki w głowicy nic nie dało...
Następny będzie termostat ale tym razem oryginał.
-Markos- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2012, 23:10   #5
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura silnika i odpowietrzenie

uklad powinien sie sam odpowietrzyc moze nie od razu ale powinien. Z Twojego opisu wynika ze goracy plyn idzie na nagrzewnice a nie idze do chlodnicy. Wentylator sie zalacza czyli tu jest w porzadku bo "widzi" wysoka temperature i zalacza wiatrak. Przewody drozne wiec zostaje po kolei termostat i chlodnica ale jezeli mowisz ze ona jest w porzadku nie zapchana to widocznie winny jest termostat ktory sie za salbo otwiera i tylko malutka czesc plynu idze do chlodnicy i jak to opisujesz grawitacyjnie ja wypelnia a reszta krazy po silniku i nagrzewnicy.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.