Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2010, 11:39   #191
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
..... ale jest różnica w śrubach mocujących , te z s-maxa są większe , wiec faktycznie jest ryzyko że otwór na śruby w feldze z s-maxa będzie większy niż z mondeo, poza tym w katalogu alcara (niemiecki producent felg) felgi do mondeo i s-maxa są pod dwoma różnymi numerami katalogowymi a parametry mają identyczne i tyle samo też kosztują. Dlatego moje zdanie jest takie że felgi stalowe nie z bardzo pasują z mk4 do s-maxa, natomiast bez problemu pasują takie same felgi ,ale aluminiowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak pisalem wczesniej, w S-maksie (i Galaxy) sa sruby z gwintem M14. A we wszystkch "mniejszych" fordach jest M12.

Tylko, ze ja dalej nie wiem czym roznia sie sroby do alusow od srub do stalowek

greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 13:18   #192
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Generalnie kupując felgi aluminiowe dostajesz do nich też śruby z odpowiednim gwintem i stożkiem ,więc muszą pasować do otworów w feldze (które przypuszczam że są mniejsze niż w stalówkach), w stalówce z mondeo może okazać się że śruba od s-maxa jest zbyt gruba i niby wejść wejdzie i się dokręci tylko pewnie nikt nie da gwarancji że takie koło nie będzie na przykład się obluzowywać przez to że stożek śruby nie do końca dobrze wchodzi w felgę
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 13:29   #193
kingsage
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: Opole
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Gregi- ta felga bedzie pasowac do s-maxa. Ma co prawda ofset większy o 2,5 mm od oryginalu, ale to nie powinno miec znaczenia. Po prostu kolo bedzie badziej wystawac w stosunku do plaszczyzny krawedzi zewnetrznej pojazdu wzgledem plaszczyzny srodka szerokosci felgi, ale nie powinna wystawac poza obrys pojazdu. Pomysl jednak czy nie warto dac 400 zl wiecej i kupic alusy.

Co do dylematu, czy alusy beda pasowac. Panowie, sa wymiary i trzeba wiedziec co sie kupuje. Jezeli ma sie niestandardowo duze tarcze i zaciski, to jedzie sie do serwisu i tam na miejscu cos dobieramy. Felga 16`` ma tylko o 2,5 cm mniejsza srednice, wiec od razu widac co bedzie pasowac, a co nie. Zatem nie siejcie paniki wsrod kolegow.

Dylemat: 16`` czy17`` w zasadzie nie powinien istniec. Mam forse i nie licze sie z wydatkami, kupuje opony 17stki i juz. A jak chce miec oszczednosci i planuje jezdzic autem z 5 lat, to 16`` jest lepszym rozwiazaniem. Opona 17stka to wydatek jak za 16stke z felga, chyba, ze kupujemy cos nieznanego. A przez 5 lat napewno bedziemy zmieniac opony i wtedy zamiast 3k zl wydamy 2k zl.
kingsage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 17:58   #194
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Właśnie kupiłem do s-maxa felgi oryginalne katalogowane do mondeo. Kupiłem w aso razem z oponami, zmontowali, założyli, mam spokój. Jakby coś się działo to zrzucam na serwis i jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Felgi z oferty specjalnej nr 1624415 (6,5x16") po 425 zł brutto, opony Continental ContiWinterContact TS830 215/60R16 99H XL po 453 zł brutto.
__________________
Piotr

Ostatnio edytowane przez basil ; 17-10-2010 o 17:58 Powód: .
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 19:37   #195
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
Napisał basil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Felgi z oferty specjalnej nr 1624415 (6,5x16") po 425 zł brutto, opony Continental ContiWinterContact TS830 215/60R16 99H XL po 453 zł brutto.
Tyle zapłaciłeś za stalówki ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli tak to przecież za tą cenę można kupić już ładne alusy
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 20:35   #196
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
Tyle zapłaciłeś za stalówki ?
To alusy są

Cytat:
Napisał kingsage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do dylematu, czy alusy beda pasowac. Panowie, sa wymiary i trzeba wiedziec co sie kupuje. Jezeli ma sie niestandardowo duze tarcze i zaciski, to jedzie sie do serwisu i tam na miejscu cos dobieramy. Felga 16`` ma tylko o 2,5 cm mniejsza srednice, wiec od razu widac co bedzie pasowac, a co nie. Zatem nie siejcie paniki wsrod kolegow.
Wymiary niewiele dadzą bo mając średnicę, szerokość, rozstaw śrub i ET masz tylko wskazanie, że może pasować. Ale jak w moim przypadku - wcale nie musi. Zacisków nie mam niestandardowych, bo skąd? Dopóki nie będzie wymiarowana wewnętrzna średnica felgi to pewności nie będziesz miał w 100%.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest kupno alusów w aso (np od mondka) jak zrobił basil. Nie są to jednak najtańsze fele i nie każdemu mogą się podobać.
Moje alusy dobierane były wg katalogu aplikacyjnego producenta. I de facto wchodzą na tył. Z przodu zaciski są jednak większe i tam zostaje niewiele - ok 1mm.

Dlatego ostrzegłem wszystkich chętnych na 16" alusy i zrobię to jeszcze raz:
1. Najlepiej (choć pewnie nie najtaniej) kupić w ASO, bo pełna odpowiedzialność spada na nich
2. Jeśli kupujecie alu poza ASO lub nie są to felgi fordowskie, to:
a) koniecznie ustalcie ze sprzedawcą, że będziecie mogli oddać/wymienić na inne - jeśli nie spasują
b) dopilnujcie przed założeniem, by mechanik najpierw wyłącznie sprawdził czy pasuje JEDNA felga BEZ zakładania gum!

Jak nie spasuje - oddajecie/wymieniacie.
W moim przypadku w aso podeszli do tematu całkowicie lajtowo, najpierw założyli gumy na wszystkie fele, potem wszystkie wyważyli i dopiero na końcu pasowali...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 21:00   #197
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

To są aluski, może nie najtańsze, ale oryginalne forda - więc odpowiedzialność spada na aso. Kiedyś do nissana almery kupiłem aluski enzo poza aso - szarpałem się dwa lata z wyważeniem i zawsze było źle (łącznie z wyważaniem w aso). W końcu znalazłem zawalisty serwis opon w jastkowie pod lublinem, gdzie podeszli do sprawy profesjonalnie, posprawdzali pierścienie centrujące, wyważyli z pierścieniami i w końcu było ok. Myślę*że na wulkanizację wydałem przez dwa lata tyle, ile bym musiał dopłacić do oryginalnych alusków. Dlatego również przestrzegam przez nierozważnym kupowaniem alusków poza aso - to musi być przemyślana decyzja i dobrze dokonany wybór...
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 21:07   #198
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Ja już nie będę zgadywał, czy 16", czy 17". Zatrzymuję swoje felgi 17" na zimę, a opony 16" niniejszym sprzedaję (Pirelli SottoZero II, nówki).
W dziale "Sprzedam" więcej szczegółów.

Ostatnio edytowane przez Kristoforos ; 18-10-2010 o 10:47 Powód: Usunąłem link, który po sprzedaniu opon prowadził donikąd
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 07:41   #199
fumfel
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-04-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0 T EcoBoost 203 KM
Rocznik: 2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


...Dopóki nie będzie wymiarowana wewnętrzna średnica felgi to pewności nie będziesz miał w 100%.
Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest kupno alusów w aso (np od mondka) jak zrobił basil. Nie są to jednak najtańsze fele i nie każdemu mogą się podobać.
Moje alusy dobierane były wg katalogu aplikacyjnego producenta. I de facto wchodzą na tył. Z przodu zaciski są jednak większe i tam zostaje niewiele - ok 1mm.

Dlatego ostrzegłem wszystkich chętnych na 16" alusy i zrobię to jeszcze raz:
1. Najlepiej (choć pewnie nie najtaniej) kupić w ASO, bo pełna odpowiedzialność spada na nich
2. Jeśli kupujecie alu poza ASO lub nie są to felgi fordowskie, to:
a) koniecznie ustalcie ze sprzedawcą, że będziecie mogli oddać/wymienić na inne - jeśli nie spasują
b) dopilnujcie przed założeniem, by mechanik najpierw wyłącznie sprawdził czy pasuje JEDNA felga BEZ zakładania gum!

...
Nie widzę różnicy czy kupuję felgi w serwisie czy w innym warsztacie (sklepię).

Podchodzę do sprzedawcy podaje markę samochodu i mówię " poproszę do nie go felgi", resztę robi sprzedawca jak zamówi złe to je sobie zatrzyma i już, więc nie przesadzajmy że jak kupię i nie będą pasować to będę musiał je zatrzymać.
Tak się składa że pracuję w handlu i są pewne prawa konsumenta więc wyluzujcie.
Nawet jeżeli uparł bym się na 16 calowe a mechanik (powtarzam mechanik a nie sprzedawca) powiedział by że 16 nie wejdą i muszą być 17, a ja i tak bym się uparł na 16 cali to w razie sporu prawnego również bym wygrał - ponieważ jestem tylko konsumentem, bez wiedzy i mechanik nie powinien zamawiać czegoś co nie pasuję do mojego samochodu mimo że moja opinia była inna. Takie jest prawo, dziwne ale niestety prawdziwe. Klient może być idiotą, a mechanik nie ma prawa gdyż jest "specjalistą"
Co innego że kłopot jest

a wracając do tematu to moje 17 wyglądają całkiem rzeczowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zamawiajcie 17 calowe
fumfel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 08:29   #200
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki na zimę ?

Jakby co, to moje opony już nieaktualne, sprzedałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz będę kupował 17" i pewnie pójdę w Conti, skoro tak je tu rozreklamowaliście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.