Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2010, 08:42   #11
kingsage
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: Opole
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To stanowi chyba całość z nadkolem z tworzywa. Wydaje mi się, że wystaje celowo, by bród podnoszony przez koła nie właził w podwozie.
I nie trzeba kupować chlapaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć mogliby w fabryce dokładniej je dopasować, tak by nieco mniej wystawały
Nie trzeba chlapaczy? No to szykuj brykę do lakierowania. Chlapacze w s-maxie z przodu to konieczność, bo będziesz miał wypiaskowane progi i być może dolną część tylnych drzwi!

kingsage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 13:39   #12
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Cytat:
Napisał kingsage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chlapacze w s-maxie z przodu to konieczność, bo będziesz miał wypiaskowane progi i być może dolną część tylnych drzwi!
A dlaczego to jest konieczność? W innych nie a u nas tak? I czym to jest spowodowane?
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 14:28   #13
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Nie wiem, czy oglądaliscie na TVN Turbo ostatnio. Gość miał Punto, bez chlapaczy i miał dosłownie wypiaskowane do gołej blachy progi i drzwi, normalnie masakra. Ale tam chyba coś nie tak z lakierem było też. Co do chlapaczy to chyba zależy od konstrukcji samego samochodu, niektóre mają już taki układ nadkola że pełni rolę jakby chlapacza. Co do tych przednich przed kołem to do końca nie wiem, w jednym samochodzie mam, w drugim nie, nie wiem od czego to zależy.
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2010, 16:59   #14
kingsage
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: Opole
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Cytat:
Napisał pbobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dlaczego to jest konieczność? W innych nie a u nas tak? I czym to jest spowodowane?
Kolego, nie wiem jak jest w innych, ale wiem jak jest w s-maxie. Po pierwsze na tym forum już ktoś dzielił się tą informacją, tyle, ze nie pamiętam w którym temacie. Przerobił to na własnej skórze. A ja uzyskałem tą wiadomość dodatkowo od człowieka z serwisu blacharskiego, który zalecił mi założenie chlapaczy, bo s-maxy trafiają do niego na malowanie wypiaskowanych elementów. Widocznie forma bryły samochodu powoduje takie skutki.
kingsage jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 10:55   #15
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Jeżyki - Przyjrzałem się dzisiaj - praktycznie każdy nowy model samochodu jaki widziałem takie cuś ma... Jak ktoś odbiera samochód albo jedzie do ASO niech zapyta asiorów do czego to ma służyć.
Piaskowanie - montował ktoś samodzielnie chlapacze z przodu?
Koszt przednich w salone 250 (z tylnymi 500) a w necie można kupić np. za 105+wysyłka
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 11:34   #16
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżyki - Przyjrzałem się dzisiaj - praktycznie każdy nowy model samochodu jaki widziałem takie cuś ma... Jak ktoś odbiera samochód albo jedzie do ASO niech zapyta asiorów do czego to ma służyć.
Piaskowanie - montował ktoś samodzielnie chlapacze z przodu?
Koszt przednich w salone 250 (z tylnymi 500) a w necie można kupić np. za 105+wysyłka
ja zamontowałem takie chlapacze przednie (kupione za 100coś + wysyłka) - trzeba pamiętać, aby podkleić je przeźroczysta folią, bo inaczej to wytrą lakier!
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2010, 11:47   #17
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podkleić je przeźroczysta folią, bo inaczej to wytrą lakier
Podklejałeś ogonek chlapacza stykający się z blachą nadwozia?
Tylko dlaczego taki mocowany na stałe-nieruchomo element ma o coś trzeć?
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2010, 10:42   #18
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piaskowanie - montował ktoś samodzielnie chlapacze z przodu?
Koszt przednich w salone 250 (z tylnymi 500) a w necie można kupić np. za 105+wysyłka
Montowałem przednie, z tym że w ASO dostałem za 170PLN.

Jeden mi odpadł (po najechaniu na krawężnik cy cóś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zatrzask mocujący przeszedł przez otwór nie wyrządzając żadnych szkód), więc wymieniłem zatrzaski mocujące na takie z szerszym kołnierzem, teraz jest OK. Nie podklejałem.

Pzdr.
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 09:45   #19
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podklejałeś ogonek chlapacza stykający się z blachą nadwozia?
Tylko dlaczego taki mocowany na stałe-nieruchomo element ma o coś trzeć?
podkleiłem całość styku chlapacza z lakierem błotnika (fotka w zał.)
mocowany jest 'na stałe' wewnątrz nadkola, a to co wychodzi na zewnątrz może uginać się i wtedy trze = zciera lakier. Jak masz niepodklejone, to po jakimś czasie na 100% będziesz miał starty lakier niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 25-01-2013 o 09:37
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 20:31   #20
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Do czego służą "jeżyki" na dole przedniego zakola?

najlepiej podlożyc gąbkę.
Linka do artykułu kol @fuel111, z zaprzyjaźnionego forum MKP:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pzdr.
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.