Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-11-2006, 13:16   #1
Michał P
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2005
Skąd: Łódź
Postów: 51
Domyślnie TDDI - czy może być ciszej ?

Witam,
niestety focus TDDI nie należy do cichych samochodów. Czy może ktos próbował wyciszyć to auto stosując dodatkowe elementy wygłuszajace. Interesuje mnie jakich materiałów używał (producent, rodzaj), które elementy karoseri wykłuszyć oraz oczewiście efekt końcowy.
Zastanawiam się czy poprostu warto wykonać taki zabieg.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam, Michał

Michał P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2006, 15:13   #2
piksiak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-10-2006
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 41
Domyślnie

Ja kupiłem nowe opony GY UG7. Teraz słychać tylko piękny terkot silniczka i nic więcej. Jak włącze radyjko (wcale nie głośno) to jest po prostu bajeczka. A wcześniej myślałem, że ogłuchne od tego huku!
__________________
Piksiak
piksiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2006, 16:44   #3
Michał P
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2005
Skąd: Łódź
Postów: 51
Domyślnie

Zgadzam się, że ciche opony to połowa sukcesu. Ale interesuje mnie ta druga połowa zwiazana z dodatkowym wygłuszeniem. Również u mnie po zmianie opon na nowe nie Pirelli P6000 zrobiło się o niebo ciszej.
Dzięki, Michał
Michał P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2006, 18:10   #4
zezor88
ford::average
 
Avatar zezor88
 
Zarejestrowany: 13-07-2006
Skąd: Hannover
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie

Maty w bagaznik bo ponizej masz tłumik i cały tunel którym biegnie rura napewno dzwi dobrze wygłuszyc jest no i mozna sie pokusic o podłoge szczegulnie w tylnej czesci , gwarantuje ci ze spadnie hałas. Kiedys miłem jette z 80r. i była głosna jak cholera. Na podłoge zuciłem maty bitumiczne i filc miejsca w krórych sie trzyma nogi dodatkowo wyłozyłem folią by woda mi w filc czasem nie wsiąkała i powiem ci ze było niebo a ziemia. Na wiosne tez sie przymiezam foke wygłuszyc bo własnie koncze robic systemik grajacy tylko mat mi w drzwiach brakuje a jak juz sie bede dłubał to wszystko machne. :fcp4 pozdr.
__________________
pozdrawiam Rafał
zezor88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2006, 19:50   #5
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

W dziale Mondeo poszukaj tematu Pzy, w którym dokładnie, krok po kroku opisuje wygłuszenie, co prawda Mondka TDDI, ale zawsze coś. Opisane materiały, koszty i w ogóle wszystko.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2006, 08:11   #6
sylwek1980
ford::average
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 26-12-2005
Skąd: Bydg-Fordon
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 181
Domyślnie

Witam! Ja wygłuszyłem swojego focusika. Najpierw zacząłem od maski. Na szrocie kupiłem wygłuszenie maski od jakiejś osobówki za 10zł. W Focusie zdjąłem firmowe i między maske a firmowe włożyłem odpowiednio docięte to zakupione ze szrotu. Bardzo delikatnie się wyciszył. Poźniej kupiłem na allegro matę włókninową 1,2x2 m za 34zł z przesyłką. Zamierzyłem się wygłuszyć grodź silnika. Zacząłem od strony kierowcy. Zdjąłem pólkę znajdująca się pod kierownicą (5 wkrętów). Odchyliłem wykładzinę i ukazało się fabryczne wygłuszenie. Na nie położyłem matę włokninową. Wystarczył kawałem 70x60 cm, oczywiście ze względu na przewody, pedały i kolumne kierowniczą konieczne było wycinanie kawałków i mocowanie na "raty". Mate włókninową przystrzeliłem zszywaczem do orginalnego wygłuszenia. Później zająłem się stroną pasażera. Odkęciłem schowek i kawałek owykładziny osłaniającej nawiew na nogi. Tu sprawa prostrza bo tylko klape biegu zamkniętego trzeba ominąć. Obydwie strony wyłożyłem matą prawie do szyby, tyle ile mogłem sięgnąć (troche gimnastyki trzeba). Następnie rozebrałem tunel środkowy. Dociąłem dwa kawałki 30x15cm i wcisnąłem pod plastik znajdujący się pod konsolą z regulatorami nawiewu. Tu trzeba troche się pomęczyć. Później dociąłem koło takie żeby pasowało w dziure pod kołem zapasowym. W bagazniku po bokach są schowki. Otworzyłem je i po lekkim odciągnięciu boczków wcisnąłem tam docięte odpowiednio kawałki maty (od schowka aż do plastiku między tylnymi drzwiami a opraciem tylnego siedzenia). Reszte ścinków poupychałem z przodu we wszystkie możliwe zakamarki. Po tej operacji poskręcałem wszystkie plastiki.
Jak odpaliłem autko to nie mogłem uwierzyć. Dzwięk klepania wtrysków znacznie ucichł. W trasie jest znaczna rożnica. Rezonans przy niskich obrotach bardzo zmalał. Przy przyspieszniu nie słychac klepania diesla (tylko ogólny wzrost obrotów). Nawet mój kumpel który jeździ ze mną do pracy zauważył, że jest ciszej.
Polecam taką operację małe koszty a efekt zadowalający. Jedyny minus to podrapane dłonie. Ale dłonie się wygoją a w autku bedzie ciszej.
Pozdrawiam!
sylwek1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2006, 11:47   #7
Michał P
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-09-2005
Skąd: Łódź
Postów: 51
Domyślnie

Dzięki za informacje. Nie mam garażu więc chyba dopiero na wiosnę zabiorę się roboty. Napiszę o uzyskanych efektach wyciszenia.
Pozdrawiam
Michał P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2006, 14:43   #8
sylwek1980
ford::average
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 26-12-2005
Skąd: Bydg-Fordon
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 181
Domyślnie

Ja to robiłem pod blokiem bo tez garazu nie mam. Przyjechałem z pracy po 15 i od razu sie zabrałem do roboty. Mozna na raty raz jedną strone innego dznia drugą i tył.
sylwek1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 19:30   #9
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Focus TDDI - czy może być ciszej ?

odswierze temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam takie pytanie zostalo mi sporo pianki ktora sie stosuje pod panele nawet 3 rodzaje czy warto to wkladac do auta czy da to jakis efekt ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 22:17   #10
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Focus TDDI - czy może być ciszej ?

daje..a taka pianka jest bardzo dobra bo nie wciaga w siebie wilgoci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sam sie chyab kiedys wezme za to jak tylko czas znadjde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.