Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2010, 09:17   #31
keisim
ford::professional
 
Avatar keisim
 
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Śląsk
Model: BMW X3 F25 xDrive
Silnik: 2.0D 184KM
Rocznik: 2012.03
Postów: 1,018
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał docento Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...uszkodzeniu uległ czujnik temperatury powietrza znajdujący sie na kolektorze ssącym obok czujnika ciśnienia doładowania...
docento, czym odczytywaliście pomiary z w/w czujnika? IDS/WDS czy czymś innym? Mam prosty interfejs ElmCanII-U (ELM327), do tego ScanMaster i PCMSCAN. Niestety dostępny jest tylko odczyt z czujnika temperatury przed turbo/ic. Chciałbym zmierzyć temp. na dolocie - podejrzewam, że intercooler chwilami nie daje rady (po chipie).

__________________
BMW X3 xDrive20d F25 2012
Jaguar XJ Sovereign X300 4.0 1997
Ford Mondeo TitaniumX MK4 2.0 TDCi kombi 2007 - w 2012 zmienił właściciela

Ostatnio edytowane przez keisim ; 20-04-2010 o 09:19
keisim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 10:02   #32
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

U nas w Galakach objawy jak wyżej to - przeładowanie turbiny,turbo do czyszczenia - rozruszania.Pomaga czasem takie przegonienie ale nie zawsze....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 18:14   #33
Aro_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Też miałem coś takiego - 3. lub wyższy bieg, przekroczone 3000 obrotów - i "usterka silnika" i też po ponownym uruchomieniu wszystko wracało do normy.
Okazało się, że walnięty był czujnik temperatury powietrza w układzie dolotowym - pokazywał 180°C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aro_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2010, 21:01   #34
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

U mnie zaczął pojawiać się ostatnio taki objaw - na 2 lub 3 biegu pedał w podłogę, i co ileśset obrotów wyraźnie odczuwam spadek ciągu, na 4 i 5 biegu nie jest to już wyczuwalne. Przebieg 27 kkm, bez DPF. Jak w tym tygodniu się to jeszcze raz pojawi to zgłaszam w ramach gwarancji...
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 10:12   #35
sproket
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Olsztyn
Model: S-max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Panowie docento i Aro, mam prośbę. Moglibyście mi podać,jeżeli znacie, nr katalogowy tego czujnika? Ewentualnie może ktoś ma dojście do takowego z pominięciem ASO? Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sproket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 07:38   #36
lociec
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Wygląda na to, że mam podobny problem, co autor tego postu. U mnie początkowo brakowało mocy powyżej 1700-1800 obrotów i żadna kontrolka się nie paliła. Ledwo kręcił do 2000-2100, mulił strasznie, na 6 biegu dawało to max 110-120 km/h. Zatankowałem i wszystko znowu było ok. Pojeździłem trochę, miasto plus trasa (ok. 300 km) i znowu problem wrócił. Tym razem zapaliła się kontrolka silnika. Zatankowałem, ale tym razem nic to nie dało. Odstawiłem auto do mechanika w Bełchatowie, bo akurat tam byłem. Okazało się, że były 3 błędy na kompie (EGR, DPF i coś jeszcze). Wykasował je, przeczyścił zawór EGR, przygazował, żeby wyczyścić DPF i było wszystko ok przez jakieś 250 km i problem znowu wrócił, ale tym razem zapaliła się kontrolka ESP.

Z tego, co tu wyczytałem stawiam na wgranie nowego oprogramowania albo na ten czujnik tempertaury, o którym pisał docento.

Znacie jakiegoś dobrego mechanika w Poznaniu lub okolicach, który mógłby mi to zdiagnozować i naprawić?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 09:29   #37
Majkel_
ford::average
 
Avatar Majkel_
 
Zarejestrowany: 07-03-2010
Skąd: Poznań
Model: s-max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał lociec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znacie jakiegoś dobrego mechanika w Poznaniu lub okolicach, który mógłby mi to zdiagnozować i naprawić?
Ja naprawiam u mechanika w okolicach Przeźmierowa. Co prawda specjalizuje się w Toyocie - 15 lat pracował w ASO, ale robi wszystkie marki. Ma kompa i jest dobry w mechanicznych naprawach i elektryce. Za diagnostykę bierze 130pln - ale nie taką że powie jaki jest błąd tylko później sam sprawdza po kolei wszystko co może być nie tak przy konkretnym komunikacie. Czyściłem u niego EGR tydzień temu. Nie jest super tani - tańszy o 40% od ASO ale robi wysmienicie. Jak jesteś zainteresowany to dam Ci namiar na PW.

Michał
Majkel_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2010, 18:09   #38
MarekS
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

U mnie się też robiło coś takiego, ale przyczyną była dziura w gumowym wężu kolektora dolotowego powietrza, tracił moc i wyskakiwał komunikat "Usterka silnika". Przewód został uszkodzony przez ASO podczas wymiany turbiny.
MarekS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 10:35   #39
lociec
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

U mnie już po problemie. Byłem u mechanika w Luboniu (Nowicki, Kościuszki 12). Okazało się, że do wymiany był czujnik, o którym pisał Docento. Zapłaciłem 360 PLN (240 za czujnik i 120 za robociznę). Czujnik nowy podobno kosztuje 480 PLN, czy ktoś z Was mógłby to zweryfikować?

PS. Może lepiej przenieść ten cały wątek do działu diesel?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2010, 13:10   #40
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witajcie . Podkleję sie pod temat
A wiec dzisiaj rano podjechaliśmy z żoną do sklepu i wyskoczył komunikat "usterka silnika" lecz bez żadnych dodatkowy kontrolek po wyłączeniu , włączeniu auta błąd sie utrzymywał , po 3-cim odpaleniem błędu nie było . Auto mocy nie traciło po prostu był tylko komunikat . Po tzw wypaleniu PDF-u 10 minut na 3000 obrotach , oraz następnym mocniejszym przejechaniu sie często po 3500 obrotów usterka sie nie pokazuje , jak myślicie wybrać sie do warsztatu i podpiąć pod kompa ? Czy błędy sie zapisują w pamięci ? Dodam ze autko to Galaxy jak w opisie profilu . Dziękuje za rade a przyda sie bo w czwartek czeka mnie trasa do kraju i będzie to około 1500 km .
Wiec jak uważacie ?

Edycja wiecej informacji...

Witajcie ponownie a wiec komunikat powrócił a co jeszcze zaobserwowałem w momencie wyskoczenia komunikatu silnik dostał muła strasznego po tym jedzie normalnie tak mi sie wydaje ale za to nie działa klimatyzacja tzn wieje nadmuch jest ale leci takie normalne powietrze nie zimne . W momencie gdy zgaszę silnik i odpalę jeszcze raz i błędu nie ma klima chodzi znowu normalnie , sytuacja sie powtarza po chwili gdy po przejechaniu około 100,200 metrów komunikat "silnik usterka " znowu wskakuje POMOCY ...

Ostatnio edytowane przez Lukasz26C ; 11-07-2010 o 15:46
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.