Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2010, 08:23   #1
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Klimatronik - jak sprawdzić?

Panowie (i może Panie) w jaki sposób można sprawdzić klimatyzację (Climatronic dwustrefowy)?
Jestem nowym użytkownikiem galaxiaka.
VAG nie wykazuje żadnych błędów i klima się załącza ale nie chłodzi - czy można w warunkach domowych to jakoś sprawdzić.
W jaki sposób sygnalizowane jest załączenie klimy (nie chodzi mi o załączenie wentylatora)?
Podejrzewam, że klima jest pusta ale nie wiem jak to sprawdzić a jak podjadę do mechanika to z pewnością skasuje mnie za napełnienie (a może niekoniecznie).

Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 13:32   #2
nowac
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2008
Skąd: Chodzież
Model: Galaxy
Silnik: ASZ
Rocznik: 2004
Postów: 87
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Jak z wątpliwościami przy moim poprzednim galaxiaku (ll z 2000 1,9tdi 90ps)pojechałem do klimiarzy to przed sprawdzeniem parametrów gazu chwycił za aluminiowy przewód od klimy (po otwarciu maski na wysokości góry chłodnicy - z charakterystycznym mnałym zaworkiem/korkiem) przy załączonej (u Ciebie lo najlepiej z nadmuchem na szybę przy temp. zewnętrznej powyżej 5stC) powinna się robić mocno zimna.
Co do klimiarzy za to sprawdzenie parametrów gazu nie płaciłem nic - tylko przy kolejnej wizycie na którą się umówiłem za odgrzybianie!
Co do tylnej klimy to ciężej - w każdym razie odznaką że działa jest podczas używania kapanie z nadkola lewy tył (skropliny)
nowac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 13:42   #3
korbla
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2008
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Jeżeli klima jest popsuta to po uruchomieniu pojazdu wyświetlacz klimy zamruga 5 razy i to będzie świadczyło o popsutej klimie.
Żeby klima w ogóle ruszyła to temperatura na zewnątrz musi wynosić +5 st C, musi być włączony tryb auto.
Można to sprawdzić tak jak napisał przedmówca, różnicą tem. na rurkach
korbla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 13:53   #4
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Dzięki Panowie -jest to jakaś myśl.
Sam climatronic nie jest popsuty i nic nie mruga - w przypadku awarii miałbym błedy a takich nie mam.
Chodziło mi raczej o to w jaki sposób (np. wykozystując VAG'a) stwierdzić, że klima się załączyła - w przypadku klimatronica nie ma manualnego włącznika klimy.
Czy sam fakt, że temp zewnętrzna jest np 11st. powoduje, że klima ma się załączyć?
Czy można to stwierdzić słuchem, VAG'iem czy czymś tam jeszcze?
Mam w tej chwili dwa podejrzenia - albo jest pusto albo jakiś czujnik źle podaje temperaturę wewnątrz samochodu.

Sam climatronic nie pokazuje, że w danej chwili chłodzi.

Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 30-03-2010 o 13:56
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 13:53   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Cytat:
Napisał korbla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli klima jest popsuta to po uruchomieniu pojazdu wyświetlacz klimy zamruga 5 razy ....
musi być włączony tryb auto.
Można to sprawdzić tak jak napisał przedmówca, różnicą tem. na rurkach
Nie 5 tylko 15 razy i nie popsuta bo wystarczy że nie ma czynnika i już mruga,a po 2-ie nie AUTO a wyłączenie ECON włącza klime jak jest powyżej +5 stopni.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 14:41   #6
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Kolego jak się klima załączy to powinieneś to usłyszeć a zużycie paliwa na wolnych obrotach też się zmienia.
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 14:42   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Na bank i usłyszy - na zew. i poczuje wyraźny chłód.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 17:33   #8
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Cytat:
Napisał janbra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego jak się klima załączy to powinieneś to usłyszeć a zużycie paliwa na wolnych obrotach też się zmienia.
Właśnie nie słyszę włączania się klimy (oczywiście wiatraki chodzą przy AUTO same się regulują) a chłodu oczywiście nie czuję.
Zużycia paliwa nie widze ponieważ nie mam "pełnego komputera".

Podpowiedźcie jeszcze - czy klima załącza się bez silnika czy dopiero w momencie odpalenia autka?

Zakładając temat miałem nadzieję, ze ktoś mi podpowie na którym bloku, parametrze, itp mogę w VAG'u zauważyć, że sprężarka zaczęła działać (że klima się załączyła).
Niestety nie miałe nigdy wcześniej do czynienia z climatronikiem i nie moge go przetrawić (w zimie przy ustawionych 18st. grzeje jak szalona - jak się okazało ponieważ miałem właczone nawiew na szybę teraz przy wyższych temperaturach znów nie chłodzi a dodam jeszcze, że autko mam od miesiąca (mioże dwóch).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2010, 17:36   #9
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

Jeśli sprężarka jest uszkodzona to panel nie będzie mrugał ani na VAG żaden błąd nie wyskoczy. Klimatolog podłączy manometry po niskiej i wysokiej stronie i będzie wszystko jasne czy sprężarka pracuje czy nie. U mnie cyknięcie było słychać czyli sprężarka się załączała jednak co z tego jak nie wytwarzała ciśnienia. A w ramach samej sprężarki możliwości jest wiele, najtańsza to niekontaktująca wtyczka, troszkę drożej sprzęgło, drogo gdy sprężarka uszkodzona. Nie ma co jednak gdybać, do klimatologa i wszystko będzie jasne.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2010, 09:02   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Climatronik - jak sprawdzić

No właśnie: nie gdybaj,jedź do klimiarza a co do pyt to klima załącza sie TYLKO jak chodzi silnik...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.