Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2014, 11:31   #1391
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Nie ukrywam, że przeczytanie 139 postów z dokładnościa graniczy z cudem, ale starałem.

Wynikało w większości, że albo nic nie pomagało i pieniądze szły w błoto, albo ewentualnie pomagalo jakieś przerabianie...
A inni jeszcze pisali o klimatyzacji...

Szerze jakbym wiedział, że nic się nie urwie itd, to bym to zostawił jak jest... sam nie wiem, co zrobić.

U mnie na pewno na stuki ma wpływ obciazenie elektryki, światła długie + halogeny i mocno ustawiony nawiew powoduje to, ze jest caly czas.


Ostatnio edytowane przez kpkp1985 ; 13-03-2014 o 11:57
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2014, 12:16   #1392
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... U mnie na pewno na stuki ma wpływ obciazenie elektryki, światła długie + halogeny i mocno ustawiony nawiew powoduje to, ze jest caly czas.
I to jest norma.
Na początek proponuję założyć sprzęgiełko na altka - na pewno zauważysz różnicę na plus.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2014, 04:10   #1393
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

To wymienić napinacz? Czy założyć sprzegielko? I czy mechanikowi cos sugerować jak będę oddawał samochód w poniedziałek?
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2014, 09:09   #1394
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wymienić napinacz? Czy założyć sprzegielko?
Ocenić (mechanik) co dokładnie stuka, czy napinacz, czy koło pasowe wału korbowego. Jeśli koło pasowe jest w stanie agonalnym, to zaczyna sypać drobinami gumy (sproszkowana, czarna guma).
Sprzęgiełko na altku dokładasz poza konkursem, dla lepszej/cichszej kultury pracy osprzętu.
A po co sprzęgiełko na altku?
Obejrzyj sobie te filmiki, zwłaszcza część nr 4:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 14-03-2014 o 09:24
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 07:55   #1395
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

dobrze a jak poproszę o takie sprzęgiełko u mechanika założy mi takie coś? będzie wiedział o co chodzi?, czy bedzie na mnie spoglądał dziwnie?

i jeszcze przyjmijmy, że samochód jest sprawny nic nie puka i nie stuka, rozumiem, że dołożenie takiego sprzęgiełka spowoduje, że bedzie ciszej chodziło pod maską TAK?
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 08:35   #1396
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak poproszę o takie sprzęgiełko u mechanika założy mi takie coś?
jak dasz instrukcję to będzie wiedział bo kołnierz na altku trzeba spiłować i przypasować sprzegiełko żeby rowki były w tym samym miejscu co na sztywnym kole
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 09:40   #1397
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Ale instrukcje jaką? podpowiedz o spiłowaniu kołnierza ? czy jakiś masz namiar do instrukcji

I odpowiecie czy mimo dobrej pracy silnika taki zabieg wycisza jeszcze dodatkowo - znacząco prace silnika?

Jest to w ogóle konieczne zakładanie tego sprzęgiełka, czy jak hałasuje sam napinacz czy koło pasowe wymienić tylko to.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 10:03   #1398
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale instrukcje jaką? podpowiedz o spiłowaniu kołnierza ? czy jakiś masz namiar do instrukcji
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I odpowiecie czy mimo dobrej pracy silnika taki zabieg wycisza jeszcze dodatkowo - znacząco prace silnika?
Nie na tyle znacząco wycisza byś nie słyszał klekotu diesla. Obejrzałeś filmik podany we wcześniejszym poście?
Widziałeś o co w tym wszystkim chodzi?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to w ogóle konieczne zakładanie tego sprzęgiełka
Nie jest, Twoja wola.

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobrze a jak poproszę o takie sprzęgiełko u mechanika założy mi takie coś?
Jak odpowiednio ładnie poprosisz, to nie śmie Ci na pewno odmówić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 15-03-2014 o 11:04
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 11:37   #1399
kpkp1985
ford::advanced
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 25-05-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003.09
Postów: 370
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

tak tak widziałem filmik lepiej pokazać, o co chodzi nie można było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dziękuję.

Ale chcę w takim razie jedną rzecz się dowiedzieć.
Czemu, gdy był zaczynany temat wszyscy pisali, że wymieniali napinacze, kółka pasowe i inne cuda montowali, a po paru tys KM, lub już zaraz po tygodniu problem powracał.

O co w tym wszystkim w takim razie chodzi.
Czy to są po prostu bzdury? i dobrze wykonana praca wymienionego np kółka czy napinacza bedzie wtedy GIT.

Bo człowiek się już w tym wszystkim gubi.

I kupywać oryginalne napinacze i kółka? czy części zamienne jak tak to napinacz jaki i jakie kółko pasowe firmy? czy nie ryzykować

Ja rozumiem, że diesel klekocze, ale w 100% procentach do sprawnego silnika montowanie sprzęgiełka wyciszy ile jeszcze pracę silnika o ile %, i czy ja dobrze rozumiem, to montowanie sprzęgiełka wycisza tylko pracę , czy POWODUJE, że właśnie po wszystkich wymianach problem NIE POWRACA -dzięki temu.
kpkp1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2014, 12:17   #1400
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał kpkp1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale chcę w takim razie jedną rzecz się dowiedzieć.
Czemu, gdy był zaczynany temat wszyscy pisali, że wymieniali napinacze, kółka pasowe i inne cuda montowali, a po paru tys KM, lub już zaraz po tygodniu problem powracał.
wszystko zależy od jakości części. jeśli są dobre to układ paska nawet bez sprzęgiełka jest bezawaryjny przez 100 tys. km (u mnie było dwukrotnie ponad 100 tys. bez awarii więc wiem co piszę) ale jakość części jest coraz gorsza i często problem powraca bardzo szybko. druga sprawa to odpowiedni dobór paska rozrzut jest od 1635 do 1645 a właściwy to tylko i wyłącznie 6PK1642 aby napinacz pracował w odpowiedniej pozycji i wytrzymał w miarę długo (głównie chodzi o tłumik drgań). oczywiście przy wymianie koła na alternatorze na sprzęgiełko trzeba zmierzyć średnicę obu podzespołów i jeśli są różnice to należy skorygować na + lub - długość paska. przy wymianie u mnie wyszło na + i muszę używać paska 6PK1650

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 15-03-2014 o 12:27
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.