Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2012, 16:01   #991
venom191
ford::average
 
Avatar venom191
 
Zarejestrowany: 10-12-2010
Skąd: Nysa
Model: MKIII FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 04.2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

a ja zalazylem INA-e rok temu i w tym roku zajechalem alternator,okazalo sie ze sprzeglo nie doszlo do konca bo jakis opilek zablokowal sie w gwincie...zabraklo jakies 3mm i pasek doslownie wyrzezbil lozysko w alternatorze...uwaga przed dokrecaniem upewnijcie sie,ze os altka i gwint w sprzegielku sa idealnie czyste

venom191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2012, 22:20   #992
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Panowie, nie dam rady przeczytać 100 stron tego wątku. Z tego co przejrzałem pobieżnie najbardziej pomaga wymiana sprzęgiełka na alternator?

Ostatnio edytowane przez peterpz ; 20-06-2012 o 18:03
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 16:45   #993
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

pytanie dla starych wyjadaczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy można wymienić sam pasek osprzętu bez odkręcania napinacza,inaczej mówiąc czy zmieści się pomiędzy rolką napinacza a obudową rozrządu?
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2012, 00:54   #994
tommym
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2012
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

dzisiaj walczyłem z napędem paska, wymienione zostały: pasek, rolki prowadzące, napinacz oraz założone kółko ze sprzęgiełkiem na alternator (po modyfikacji - elegancko weszło)
kanał oraz podniesiony przód na lewarku, odkręcone koło i część nadkola, zdjęta osłona turbiny oraz wzmocnienie kielicha amortyzatora i filtr paliwa (co skończyło sie zapowietrzeniem naszczęście uzupełnienie ropy w filtrze i przewodzie pomogło), w praniu wyszło że poduchę silnika tez trzeba było odkręcić żeby przesunąć lekko silnik i zdjąć kółko gładkie (za mało miejsca), na kole korbowodu poległem - brak blokady i klucza udarowego uniemożliwił jego odkręcenie...efekt końcowy taki że pasek już nie lata i ustał klekot napędu ale auto i tak klekocze , wiec to już pewnie nie napęd, chyba że to koło główne ale nie wygląda na zmęczone, poza napinaczem i kołem alternatora, pozostałe wyglądały dobrze, klekot dobiega chyba raczej z bloku silnika...pojeździmy zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba że dizle mają tak klekotać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
części = 670zł, satysfakcja i robocizna = bezcenne, za wszystko inne zapłaciłem kartami z rękawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdr!

Ostatnio edytowane przez tommym ; 28-06-2012 o 00:57
tommym jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2012, 14:34   #995
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie

Panowie, czy ktoś mógłby polecić jakieś koło ze sprzęgłem wysokiej jakości? Raczej nie to BRAZIL... Chcę coś takiego założyć bo po ściągnięciu paska okazało się, że wszystkie rolki są w stanie idealnym, więc pozostaje tylko założenie sprzęgła. Chcę to zrobić raz na jak najdłużej więc wśród Was doświadczonych szukam elementu trwałego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Albo spytam inaczej, które byście polecili z alledrogo:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - dedykowane dla benzyny, INA

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - może od citroena hdi będzie lepsze (ktoś pisał, że pasuje)?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - LUK-INA, ale tutaj sprzedawca pisze jasno, że pasuje pod TDCI w MK3.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 06-07-2012 o 18:54 Powód: Nie piszemy dwóch postów pod rząd. Proszę stosować EDYCJĘ.
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 23:39   #996
KrisJ80
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Bojszowy Nowe
Model: Ford Mondeo Kombi MK III
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - LUK-INA, ale tutaj sprzedawca pisze jasno, że pasuje pod TDCI w MK3.
Witam
Dzisiaj zadałem pytanie dla tego sprzedawcy o ewentualne przeróbki na alternatorze oraz o nr tego kółka.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam na odpowiedź.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdro
KrisJ80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 08:15   #997
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Kupiłem i założyłem kółko ze sprzęgiełkiem właśnie od tego gościa z allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pasuje idealnie. Trzeba jednak delikatnie zebrać kołnierz altka ok.3-4mm (ten wystający), bo kółko nie dochodzi do końca (opiera się na obudowie altka. Zauważcie jednak, że nie jest to kółko z tłumikiem drgań, a ze sprzęgłem. Co to znaczy? Ano to, że nie tłumi ono de fakto drgań, a powoduje kręcenie się kółka w przypadku zatarcia łożyska/łożysk na altku. Czyli nie jest tak jak w przypadku koła pasowego wału korbowego (metal/guma/metal). Zaciera się łożysko=następuje zerwanie sprzęgła i koło kręci się dalej, nie uszkadzając paska. Wszystko założone zostało wg wszelkich prawideł (osiowość z innymi elementami na tym pasku). Po dwumiesięcznej jeździe z tym kółkiem zaczęło coś rzęzić na napędzie osprzętu, wcześniej był spokój w tej kwestii. Mechanik zdjął pasek i ku naszemu zdziwieniu luz poprzeczny na wałku altka ok. 2mm, tak 2mm. Łożysko i wałek wirnika altka wyrobione jak osełka po żniwach. Łożysko od strony kółka zeskosowało w obudowie altka tak, że nie szło rozpołowić go, trzeba było wyłamać żeberka obudowy.Czy to totalny zbieg okoliczności? Nie mam pojęcia! Wymiana altka, czyli kupno używki za 200zł, z dwóch sklecono jeden altek, wymiana łożysk na nowe i założenie starego kółka (bałem się ryzykować z tym ze sprzęgłem).
Poniżej zamieszczam fotki co się stało z moim altkiem:

http://zapodaj.net/b019deefed3d1.jpg.html
http://zapodaj.net/664420c257db1.jpg.html
http://zapodaj.net/4291a5cb1dbaa.jpg.html
http://zapodaj.net/4d7444807dc6f.jpg.html
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 05-07-2012 o 12:57 Powód: dodanie fotek
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 12:52   #998
KrisJ80
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-06-2012
Skąd: Bojszowy Nowe
Model: Ford Mondeo Kombi MK III
Silnik: 2.0 TDci
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem i założyłem kółko ze sprzęgiełkiem właśnie od tego gościa z allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Możesz podać numer tego kółka ??
Z góry dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KrisJ80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 12:56   #999
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

No widać przecież na fotce nr4.
INA F-229603.14
61. G. 0924. 03
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 18:50   #1000
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Hałasujący napinacz paska klinowego - wymienić cały napinacz czy tylko te kółko?

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem i założyłem kółko ze sprzęgiełkiem właśnie od tego gościa z allegro:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pasuje idealnie. Trzeba jednak delikatnie zebrać kołnierz altka ok.3-4mm (ten wystający), bo kółko nie dochodzi do końca (opiera się na obudowie altka. Zauważcie jednak, że nie jest to kółko z tłumikiem drgań, a ze sprzęgłem. Co to znaczy? Ano to, że nie tłumi ono de fakto drgań, a powoduje kręcenie się kółka w przypadku zatarcia łożyska/łożysk na altku. Czyli nie jest tak jak w przypadku koła pasowego wału korbowego (metal/guma/metal). Zaciera się łożysko=następuje zerwanie sprzęgła i koło kręci się dalej, nie uszkadzając paska. Wszystko założone zostało wg wszelkich prawideł (osiowość z innymi elementami na tym pasku). Po dwumiesięcznej jeździe z tym kółkiem zaczęło coś rzęzić na napędzie osprzętu, wcześniej był spokój w tej kwestii. Mechanik zdjął pasek i ku naszemu zdziwieniu luz poprzeczny na wałku altka ok. 2mm, tak 2mm. Łożysko i wałek wirnika altka wyrobione jak osełka po żniwach. Łożysko od strony kółka zeskosowało w obudowie altka tak, że nie szło rozpołowić go, trzeba było wyłamać żeberka obudowy.Czy to totalny zbieg okoliczności? Nie mam pojęcia! Wymiana altka, czyli kupno używki za 200zł, z dwóch sklecono jeden altek, wymiana łożysk na nowe i założenie starego kółka (bałem się ryzykować z tym ze sprzęgłem).
Poniżej zamieszczam fotki co się stało z moim altkiem:

http://zapodaj.net/b019deefed3d1.jpg.html
http://zapodaj.net/664420c257db1.jpg.html
http://zapodaj.net/4291a5cb1dbaa.jpg.html
http://zapodaj.net/4d7444807dc6f.jpg.html
Że hę? Jak się zatrze alternator to się kręci? Jak dla mnie to totalna bzdura, po co byłoby coś takiego komuś. Skoro tam jest sprzęgło, a bez niego pasek strasznie szarpie to spodziewam się, że ten alternator ma takie uzwojenie, że po prostu daje dość mocne skoki siły (lub nawet przez chwilę siłę wsteczną) na pasek. Dzięki sprzęgłu, które w jedną stronę pozwala ośce kręcić się swobodnie efekt ten jest minimalizowany, nie ma siły wstecznej i paskiem nie szarpie. Ot tyle. Ale to nie pierwszy przypadek w tym wątku, gdzie narzekacie, że koło ze sprzęgłem załatwia altek. Ile osób jeździ z takim kołem kilka lat i nie ma problemów?
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.