Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2006, 23:29   #1
piotran
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: szczecin
Postów: 23
Domyślnie Przymiarka do Galaxy - benzyna czy diesel?

Witam wszystkich.Przymierzam się do kupna Galaxy,rocznik 97-98 .Problem polega na decyzji diesel czy benzyna?Bardziej skłaniam się do diesla {podobno ma silnik vw}jednak chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy.
Kupić go zamierzam w rzeszy no i oczywiście nie z jakiegoś turecko-arabskiego komisu,tylko pojechać tam{mam możliwość zatrzymania się u rodziny}i znzleżć coś z gazety.Pozdrowionka.


Ostatnio edytowane przez deku ; 25-09-2014 o 09:23 Powód: prefix, tytuł
piotran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 00:58   #2
lion
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Przymiarka do Galaxy

Niedawno stalem przed tym samym pytaniem Moge podzielic sie SWOJA opinia.

W TDI po przebiegu ok 150 tys. zaczynaja sie problemy z toksycznoscia spalin, co skutkuje problemami z uzyskaniem TUV na kolejny okres. Przyczyna takich niedomagan lezy niestety po stronie zuzywajacych sie wtryskiwaczy. Wiem, ze w PL problemu z przegladem nie bedzie, ale wymiana wtryskow w takim roczniku zbliza sie wielkimi krokami. Koszt jednego, to 2000-2500 zl, a masz 4 szt. Potrzac na rocznik jaki chcesz kupic, wymiana jest malo sensowna - stanowi ok 50% auta.

Osobiscie polecam 2.3 benzyne. Sam dlugo wybieralem. Ropniaki odpadly odrazu. Z posrod silnikow benzynowych masz 2.0, 2.3 i 2.8. Pierwszy nie cieszy sie dobra opinia fachowcow. Wiec zostaja 2.3 i 2.8. Oba sa warte uwagi. Mimo troche wiekszego spalania 2.8 zapewnia BARDZO dobra dynamike (0-100 km/h w 10s). W 2.3 -rozrzad jest na lancuchu :-) Spalanie na przyzwoitym poziomie (8 -trasa, 14 - miasto - dane prawdziwe, nie z instrukcji i to dla wersji z automatem).

Decyzja nalezy do iebie. Poczekaja na opinie innych posiadaczy Galaxy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 07:34   #3
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

uzytkuje 2.8 od wrzesnia zrobilem jakies 6000km auto ma 205000km na liczniku i nie narzekam.gaz sekwa bo tylko taki tu pasuje spisuje sie ok spalanie trasa ok 11 miasto 15 skrzynia manual benzynka 10 miasto ok 14 jezde spokojnie chodz 174KM kusza.
auto wygodne chodz fotele nie trzymaja dobrze pomagaja podlokietniki jak na tak wys auto nie przechyla sie zbytnio komfort ok (wczesniej jezdzilem xantia wiec jest porownanie) jak wejde w punto ojca to czuje sie jak w puszce przestrzen i ladownosc robi swoje w galaxy.przy zakupie chalasowal delikatnie lancuszek rozrzadu ale po wymiane oleju oraz dodaniu ceramizera wszystko ucichlo :fcp1
ogolnie jestem zadowolony jesli nastapi zmiana to tylko na mlodszy
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 08:34   #4
rz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-02-2006
Postów: 364
Domyślnie

mam galaxa z silnikiem 2.3 od nowosci. teraz ma jakies 280000km i zadnych klopotow z silnikiem. osiagi na przyzwoitym poziomie, do miasta i na trase w zupelnosci wystarcza chociaz mysle ze tiry lepiej wyprzedza sie na 2.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak jak juz ktos powiedzial, rozrzad na lancuchu wiec jeden klopot masz z glowy. mysle ze jak kupisz galaxa w dobrym stanie z tym silnikiem to bedziesz zadowolony i dlugo sie bedziesz nim cieszyl

jesli masz jakies pytania to wal smialo

pzdr
rz
__________________
off
rz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 12:09   #5
piotran
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-11-2006
Skąd: szczecin
Postów: 23
Domyślnie

Dzięki za posty.Wychodzi na to tdi nie cieszy się dobrą opinią nawet mimo tego że niby to silnik vw.Na kupno mam jeszcze czas (planuję po nowym roku).Może ktoś z Was posiadaczy Galaxy jeszcze się odezwie.A czy ktos może coś wie o wprowadzeniu norm spalania?Czy jednak należy się spieszyć?Pozdrowionka.
piotran jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2006, 15:25   #6
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie Re: Przymiarka do Galaxy

Cytat:
Napisał lion
Koszt jednego, to 2000-2500 zl, a masz 4 szt.
To chyba ceny z ASO wraz z montażem - choć i w to nie chce mi się uwierzyć.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2006, 06:05   #7
arcisz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-05-2006
Skąd: Bolesławiec
Model: Inny
Silnik: 3.0
Rocznik: ??
Postów: 213
Domyślnie

koszt jednego to 480 zł w Focie.. bez upustów rabatów...
__________________
Pozdrowienia i do zobaczenia na drodze ;-)
arcisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2006, 09:49   #8
canibal
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 19-04-2005
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,3 Pb
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie

witka
jesli chodzi o wtryskiwacze to ja u siebie po zakupie wymieniłem je tak w razieczego ale kpl kosztował mnie 940zł (nówki) , ale z tego co wiem to żeczywiście wtryski sa drogie, co do opinii na temat GALAXY to osobiście jeżdze SEATEM ALHAMBRA 96r. TDi 90km 195000 przejechanei jestem bardzo zadowolony także moge go z czystym sumieniem polecić spalanie jest jak dla mnie super małe około 7l-8l miasto 6-6,5l trasa awaryjnośc też raczej niewielka .
ja jestem bardzo zadowolony no może czasami przeszkadza głosnieszy niz benzynowy silnik ale do tego można się przyzwyczaić.
dzieki i pozdrówka
canibal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2006, 14:50   #9
mateos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-04-2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 37
Domyślnie

toście mnie troszkę zmartwili - właśnie mi pękło 150 tys km

niech ktoś napisze jakie są objawy sypiących się wtrysków i czym to może grozić
na razie silniczek gada mi wzorowo, spalanie bardzo zadowalające, moc i moment obrotowy rewelka jak na niespełna dwulitrowego disla

generalnie osobiście polecałbym disla, chociaż wiadomość o możliwej konieczności wyskoczenia z 2 tysiączków niezbyt mnie raduje

pozdrówka
mateos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2006, 15:34   #10
skorpion23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2006
Skąd: Puławy
Postów: 26
Domyślnie

Ja mam Galaxika 2.3 od jakichs 6 miesiecy i jestem z niego bardzo zadowolony. Zrobilem nim juz jakies 25 tys km i moge powiedziec,ze jest to autko godne polecenia
skorpion23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.