Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2017, 06:33   #1031
Visterio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2017
Skąd: Łódź
Model: 90 T350
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dzięki wielkie za odpowiedź. Mniej więcej to co mi ładnie podsumowałeś powyżej doczytałem wcześniej na forum (ale nie wszystko).

Ostatecznie stanęło jednak na tym pierwszym, niebieskim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przebieg okazał się prawdziwy i odpukać auto jest w niezłym stanie. Jest kilka drobiazgów do zrobienia ale niedługo zmajstruję jakieś posta i przedstawię mojego "Transa" i uzasadnię mój wybór Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Visterio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 16:07   #1032
canmanski
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Nie mam
Silnik: Nie mam
Rocznik: Nie mam
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cześć,

Chciałbym kupić minibusa, najchętniej Transit 2000-2006 2,0, 9 osobowego, długiego z podwyższonym dachem. Chciałbym przerobić go sobie na kampera we własnym zakresie.

Znalazłem coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wygląda OK i w sumie bardzo mi odpowiada pod względem wyposażenia. Pytanie tylko na co mam zwrócić szczególną uwagę przy oglądaniu i czy jest coś co widać gołym okiem co dyskwalifikuje ten samochód?

VIN: WF0PXXGBFP2P89054

Z góry dziękuję za jakiekolwiek pomoc.

Pozdrawiam,
Bartek
canmanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 17:35   #1033
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Swoje przeszedł, zmęczony jest. Ale jakichś dyskwalifikujących rzeczy nie widać.
Tylne drzwi na dole już korodują, to dziwne, bo w Transitach drzwi korodują na końcu. Lecą wpierw nadkola, błotniki, spód na podciągach. No i przede wszystkim przednie stopnie pod plastikami i uszczelką drzwi, oraz podłoga z przodu pod dywanikiem kierowcy i pasażera. Tam zajrzyj.
Korozja spodu - podłogi, podłużnic i poprzecznic zdecyduje o sensie zakupu. Bo zewnętrzne blachy łatwo zrobić, a używek części mechanicznych na rynku jest zatrzęsienie. Nawet wymiana całego silnika to nie jest tragedia, takie same były w Mondeo, więc są tanie używki...
Silnik 100KM 2,0 tddi na rotacyjnym Boschu, uchodzi za w miarę niezawodny. Ale przy przebiegu 450 kkm trzeba się liczyć z wymianą łańcucha, napinacza i ślizgaczy. Nie wiadomo też, ile jeszcze wytrzyma dwumasa.
Z taką mocą szału nie będzie, ale w trasie 120-130 km można jechać...

Nie ma tylnej nagrzewnicy i klimy, ale przy przeróbce na kampera i tak chyba dołożysz powietrzne webasto, więc to nie problem. Klimę ma, ale tylko z przodu.
Auto to wg VIN-u to model Kombi 300L, czyli DMC ma 3.000 kg - nie wiem więc, skąd ta podana ładowność 600 kg i DMC 3.500kg?

Obejrzyj go dokładnie od spodu i tę podłogę z przodu pod dywanikami oraz stopień pod uszczelką drzwi (nakładki plastikowej na stopniu nie zdejmiesz na szybko).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-04-2017 o 17:43
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 12:46   #1034
zbiszku
ford::amateur
 
Imię: Ed
Zarejestrowany: 24-03-2005
Skąd: okolice rzeszowa
Model: Transit 80 Kombi
Silnik: 2.0 66kW
Rocznik: 1994
Postów: 2
Domyślnie Jaki transit najlepszy z 7-9 osób plus hak mk5,mk6

Witam,

lata lecą i mój sztrucel też, jeszcze może nie w tej chwili ale zacznę poszukiwania czegoś w miejsce mojego busa bo blachy już nie najzdrowsze i przydałoby się więcej na haku uciągnąć.
W obecnym 2.0 90KM mam całkowitą 2240 i o1. 1500 o2. 750.
Prawo jazdy B+E - od czasu do czasu coś uciągnę.

Benzyna jak najbardziej mi do tej koncepcji pasowała ze względu na gaz i 9 miejsc ale ciężko złapać kolejnego benzyniaka w polskich warunkach.

Nie leży mi zbytnio VW wolałbym pozostać na najwspanialszym i najlepszym fordziaku.
Co dobrego można by było poszukać ?? Sam najpierw szukałem 2.0 TDDI jako że to wg opinii nie do zakatowania maszyna i w miarę tani w użytkowaniu. Tyle że lawetę chciałbym mieć z zapasem czyli 2.200.

Czytałem posty PiotrHF, wojtekjanus może coś by była szansa doradzić bo mi już pomału głowa puchnie ......
zbiszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2017, 16:14   #1035
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Jaki transit najlepszy z 7-9 osób plus hak mk5,mk6

Mój Mk6 125T300 9-cio osobowy Tourneo H1L1 ma fabrycznie na haku 1.800 kg.
Większe modele mają większą obciążalność haka, ale żeby mieć 2.200 kg w Mk6, to musiałby być chyba Jumbo. Niestety nie ma już parametrów Mk6 w necie, musiałbyś zaczepić paru kierowców większych Mk6 i zerknąć na ich tabliczkę znamionową... Lub może koledzy z Forum pomogą.

Silnik 2,0 tddi uchodzi za najtańszy w serwisowaniu, ale naprawa sterownika pompy lub pompy też nie jest tania. To czasem kilka tys. zł. Ja mam 2,0 tdci Delphi i uważam, że chociaż koszty serwisowania są wyższe, to wyższe osiągi warte są tej ceny. Zresztą przy zakupie Mk6 problemem jest raczej korozja, a nie silnik...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-04-2017 o 17:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-04-2017, 18:42   #1036
canmanski
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Nie mam
Silnik: Nie mam
Rocznik: Nie mam
Postów: 0
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoje przeszedł, zmęczony jest. Ale jakichś dyskwalifikujących rzeczy nie widać.
Tylne drzwi na dole już korodują, to dziwne, bo w Transitach drzwi korodują na końcu. Lecą wpierw nadkola, błotniki, spód na podciągach. No i przede wszystkim przednie stopnie pod plastikami i uszczelką drzwi, oraz podłoga z przodu pod dywanikiem kierowcy i pasażera. Tam zajrzyj.
Korozja spodu - podłogi, podłużnic i poprzecznic zdecyduje o sensie zakupu. Bo zewnętrzne blachy łatwo zrobić, a używek części mechanicznych na rynku jest zatrzęsienie. Nawet wymiana całego silnika to nie jest tragedia, takie same były w Mondeo, więc są tanie używki...
Silnik 100KM 2,0 tddi na rotacyjnym Boschu, uchodzi za w miarę niezawodny. Ale przy przebiegu 450 kkm trzeba się liczyć z wymianą łańcucha, napinacza i ślizgaczy. Nie wiadomo też, ile jeszcze wytrzyma dwumasa.
Z taką mocą szału nie będzie, ale w trasie 120-130 km można jechać...

Nie ma tylnej nagrzewnicy i klimy, ale przy przeróbce na kampera i tak chyba dołożysz powietrzne webasto, więc to nie problem. Klimę ma, ale tylko z przodu.
Auto to wg VIN-u to model Kombi 300L, czyli DMC ma 3.000 kg - nie wiem więc, skąd ta podana ładowność 600 kg i DMC 3.500kg?

Obejrzyj go dokładnie od spodu i tę podłogę z przodu pod dywanikami oraz stopień pod uszczelką drzwi (nakładki plastikowej na stopniu nie zdejmiesz na szybko).
Hej,

Dzięki za podpowiedzi. Popatrzyłem na progi, popatrzyłem od spodu.
Nawet nie prosiłem o odpalenie silnika, tylko podziękowałem i wróciłem do domu. Nawet podstawa fotela kierowcy była już dookoła zardzewiała.
Oczywiście przed telefon to samochód był w stanie bardzo dobrym...

Bartek
canmanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 19:07   #1037
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Poszukiwań Transita ciąg dalszy i mam do Was pytanie, czy Custom L2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ma dużo mniejszą pakę od Transita L1H1 2009r.?
Ten w Gdyni stoi już jakiś czas i tani nie jest, choć wygląda przyzwoicie. Mam jednak 600 km. do pokonania, może ktoś zna sprzedawcę, a może samochód.
Przy okazji pytanie odnośnie drugiego Transita który się dziś pojawił, możecie coś odczytać po VIN-ie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN TMBJJ7NE9F0116207
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2017, 21:19   #1038
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Co do pierwszego - zadziwiająca jest informacja "Serwisowany w ASO VW" - chyba ciężko będzie sprawdzić przebieg i fordowskie akcje serwisowe...
Custom ma prawie identyczne rozmiary jak Tramsit MK7, tylko optycznie wydaje się mniejszy. Nawet rozstaw osi (L1) jest identyczny. Szerokość paki na poziomie podłogi jest taka sama, ale otwór drzwiowy z tyłu jest trochę węższy. Custom nieco bardziej zwęża się ku górze. W sumie Custom L2 jest jednak pakowniejszy od Mk7 L1.
Ten z linka wygląda dobrze, wszystkie linie pasowań są idealne, nic złego nie widać...

Drugi, Transit Mk7, opis chyba walnięty z innego egzemplarza, bo piszą: " Lewy panel boczny ze stałym oknem" - a tu nic takiego nie ma... Więc to wymienione wyposażenie też jest wątpliwe...
Podany nr VIN generuje tekst: "Przepraszamy, dla wprowadzonego numeru VIN / rejestracyjnego nie znaleziono żadnych danych - TMBJJ7NE9F0116207"

Pomieszanie z poplątaniem.

Ale wygląda nieźle, koniecznie trzeba sprawdzić przebieg serwisowania, zwłaszcza czy przeszedł oficjalne akcje serwisowe.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-04-2017 o 21:26
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 08:05   #1039
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Dzięki Wojtek za pomoc (który to już raz...), też mnie dziwi ten wpis o serwisowaniu w VW.
Mam też wrażenie, że siedzenie kierowcy na jednym ze zdjęć jest wygniecione bardziej niż na 53tys. km. (Jak pewnie widać po moich wpisach, Transita szukam już dłuższy czas i nic ciekawego nie znalazłem w moim budżecie czyli okolice 50tys.PLN.) Jest za daleko żeby jechać, poproszę o VIN ale co można sprawdzić jak nie jeździł do Forda nawet na gwarancji, dla mnie trochę podejrzane? Pocieszeniem są wymiary, jak piszesz, bardzo podobne do MK7. Zastanawiałem się już poważnie, bo czas goni i wymienić mojego 2009r muszę (wymagania zleceniodawcy), nad salonowym Customem i z uwagi na budżet kredytem lub leasingiem. Niestety chyba już wszystkie nowe chodzą na ad blue i nie ma już silnika 2,2 czy tak jest czy się mylę? A może nowy silnik i ad blue będzie lepszy?

Co do drugiego samochodu, to dziś zadzwonię i dopytam o ten VIN, dla mnie wygląda jak z Japończyka... idealny jeżeli chodzi o budżet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s.
Oglądałem wiele samochodów i nie ma się co czarować, że ktoś kupuje Transita dla wożenia 4 liter i stąd w używkach niewielki wybór jeśli chodzi o moje założenia rocznikowe. Niemniej do tej pory wszystkie swoje poprzednie Transity kupowałem jako 2-3 latki i śmigałem jeszcze 4-5 lat bez problemu.
Poszukiwania trwają już długo, a może jednak nówka lub demo jak niżej?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jest jednak ponad 36tys. PLN różnicy w stosunku do drugiego. Warto?

Bump: VIN drugiego WF0XXXTTFXDU74780 sprzedają samochód po wynajmie długoterminowym, korzystała jedna firma i twierdzą, że mają papiery na wszystkie przeglądy i naprawy.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 10:20   #1040
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

VIN Customa WF0YXXTTGYEA25967 podobno błąd w ogłoszeniu z tym VW, a serwisowany w ASO Forda.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.