Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2024, 21:45   #1
k_rafal
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2024
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie 2.0 ecoboost remont?

Cześć.

2 miesiące temu zakupiłem Forda Fusion 2.0 ecoboost 177kw, produkcja koniec 2018r. Przebieg 106 tys km.
Dzisiaj rano odpalając auto, poczułem lekkie falowanie obrotów (nierówna praca), która ustąpiła po kilku sekundach, oraz pojawił się "check engine". Po podniesieniu maski okazało się, iż poziom płynu chłodzącego jest minimalny (równo z kreską minimum).
Przeglądając tematy na forum, od razu natchnąłem się na temat związany z usterkami silnika...
Nie licząc kopcenia po odpaleniu, mam dosłownie te same objawy co ludzie opisujący problem z pękniętym blokiem silnika (zaznaczam iż nie mam modułu OBD2 aby odczytać błędy z komputera - jestem obecnie w Sztokholmie i jest ot tym bardziej problematyczne).
Reasumując, pogodziłem się już w faktem, iż najprawdopodobniej czeka mnie ściągniecie samochodu do Polski i remont silnika.
Czy jestem w stanie w jakiś sposób sam ustalić powód/typ usterki?
Czy może mi ktoś polecić jakiś warsztat na opolszczyźnie, dolnym śląsku lub śląsku, gdzie spokojnie można oddać auto celem kompleksowej naprawy (włącznie z poprawą tego co fabryka popsuła - o ile się da)?
Zdaję sobie sprawę, iż cena naprawy mała nie będzie, ale szkoda mi tak dobrze utrzymanego i zadbanego samochodu.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za konstruktywne odpowiedzi.

k_rafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 05:52   #2
Zbijar
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 06-11-2022
Skąd: okolice Wieliczki
Model: Ford Kuga MK2, Titanium Plus, 163KM, Ford Focus MK3 1.0 Ecobost
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 94
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Cześć,
wysłałem Ci prywatną wiadomość.
Zbijar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 07:29   #3
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Kolega ma 1.5 i też właśnie zaczął remont silnika na Śląsku. Jakbyś chciał to spytam gdzie dokładnie oddał. Współczuję!
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 09:26   #4
k_rafal
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2024
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
k_rafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 12:13   #5
menen2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 kaszlak 180 ogierów
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Ale dlaczego diagnostykę zacząłeś od diagnozy „padnięty silnik”? Przecież trzeba sprawdzić najpierw takie rzeczy jak świece czy cewki. Jesli są ok, to najlepiej zrobić próbę dymową. Powodować falowanie silnika może bardzo dużo rzeczy, ja osobiście zacząłbym od szukania wypadania zapłonu.
menen2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 13:32   #6
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Profi car Katowice

Rafał a zgłosiłeś to temu od kogo kupiłeś auto?

Ostatnio edytowane przez HUGOBERG ; 03-05-2024 o 13:45
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 14:32   #7
k_rafal
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2024
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Cytat:
Napisał menen2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale dlaczego diagnostykę zacząłeś od diagnozy „padnięty silnik”? Przecież trzeba sprawdzić najpierw takie rzeczy jak świece czy cewki. Jesli są ok, to najlepiej zrobić próbę dymową. Powodować falowanie silnika może bardzo dużo rzeczy, ja osobiście zacząłbym od szukania wypadania zapłonu.
Może gdybym nie był ingorantem w temacie związanym z mechaniką samochodową, to kto wie. Przed wyjazdem do Szwecji oddalem auto na serwis, sprawdzono wszystko co można było, wymieniono świece i cewki.


@ HUGOBERG
Tak zgłosiłem. Oczywiście nie miał wcześniej żadnych problemów. Z resztą kto Ci sie przyzna, że sprzedał Ci auto z wadą...

Ostatnio edytowane przez k_rafal ; 03-05-2024 o 14:43
k_rafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 15:33   #8
menen2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 kaszlak 180 ogierów
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Ale wiesz, że nowe części mogą być również wadliwe? Serio, podstawą tutaj powinna być diagnostyka, zakładanie od początku padniętego silnika, nawet jeśli tak rzeczywiście jest w tym przypadku, to najgorsza możliwa droga. O wadliwości nowych części, nawet kupowanych w ASO, sam się przekonałem kilkukrotnie. O zamiennikach szkoda gadać, bo one są zazwyczaj poziom poniżej badziewia. Odnośnie wady ukrytej. Pierwsze co-rzeczoznawca. Na wszystkie naprawy faktury. W międzyczasie kontakt ze sprzedającym-ustalenia na gębę się nie liczą.
menen2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2024, 18:01   #9
k_rafal
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 13-02-2024
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 EB
Rocznik: 2018
Postów: 0
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Ok to już wiem trochę więcej.
Rano odpaliłem samochód, płynu chłodniczego było równo z minimum. Musiałem auto przestawić z 800m na inny parking. Przy parkowaniu zobaczyłem delikatny dym lub parę wodną z wydechu. Ciężko stwierdzić, było 7 stopni rano.
Teraz sprawdziłem jak to pod maską wygląda. Płynu sporo mniej niż minimum.
Korek olejowy czysty, ale cholernie śmierdzi benzyną.
Na bagnecie poziom duuużo ponad stan MAX. Płyn który był na bagnecie na pewno nie był samym olejem. Nie dość że śmierdział cholernie benzyną, to jeszcze był niesamowicie rzadki.
Reasumując nie ma odpalać i jeździć... No chyba że wjechać na lawetę.
Bez względu na to czy to uszczelka pod głowicą czy blok...Nie ma znaczenia. Sam tego nie naprawię. Trzeba auto pchać do Polski. Tutaj koszty mnie zjedzą żywcem pewnie.

Poszukiwania zakładu który zajmie się wszystko, trwają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli macie jakieś sprawdzone firmy, bez względu gdzie czy to Gdańsk, Szczecin Poznań czy Kraków, dajcie proszę znać.
k_rafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2024, 11:34   #10
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost remont?

Cytat:
Napisał k_rafal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok to już wiem trochę więcej.
Rano odpaliłem samochód, płynu chłodniczego było równo z minimum. Musiałem auto przestawić z 800m na inny parking. Przy parkowaniu zobaczyłem delikatny dym lub parę wodną z wydechu. Ciężko stwierdzić, było 7 stopni rano.
Teraz sprawdziłem jak to pod maską wygląda. Płynu sporo mniej niż minimum.
Korek olejowy czysty, ale cholernie śmierdzi benzyną.
Na bagnecie poziom duuużo ponad stan MAX. Płyn który był na bagnecie na pewno nie był samym olejem. Nie dość że śmierdział cholernie benzyną, to jeszcze był niesamowicie rzadki.
Reasumując nie ma odpalać i jeździć... No chyba że wjechać na lawetę.
Bez względu na to czy to uszczelka pod głowicą czy blok...Nie ma znaczenia. Sam tego nie naprawię. Trzeba auto pchać do Polski. Tutaj koszty mnie zjedzą żywcem pewnie.

Poszukiwania zakładu który zajmie się wszystko, trwają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli macie jakieś sprawdzone firmy, bez względu gdzie czy to Gdańsk, Szczecin Poznań czy Kraków, dajcie proszę znać.
Kolego hamuj trochę z tym remontem. posprawdzaj dobrze wszystko, zacznij od ciśnieniowego sprawdzenia układu chłodzeni. pęknięte bloki inny typ silnika
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.