Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2006, 06:51   #1
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie Gadżety OR

Jeżdżę od pewnego czasu na OR bez żadnej dodatkowej instalacji leję 1(ON):3(OR). Zacząłem się zastanawiać nad sensem montowania jakichkolwiek gadżetów. Wszystko, co jest proponowane na allegro to jakaś lipa. Bo jeśli się dłużej nad tym zastanowić to nawet jak zainstalujemy jakiś elektryczny podgrzewacz to przecież nie podgrzeje on nam tego, co się znajduje w pompie a trochę tego jest.
Natomiast po około 3 minutach silnik zdąży się nagrzać na, tyle że temperatura będzie wystarczająca. Przecież zanim nasz napęd zdąży dotrzeć do komory spalania to już zostanie podgrzany przez same wtryskiwacze, które są już gorące po krótkiej pracy silnika. A jeśli nasz silnik pracuje już jakieś 15 minut to napęd jest już podgrzewany nawet w pompie.

Moje przemyślenia dotyczą jazdy na OR bez dodatkowych zbiorników.
Co o tym myślicie? Może ktoś kupił jakieś gadżety i może się trochę na ten temat wypowiedzieć?

__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2006, 10:13   #2
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

z tego co piszą na stronach o jeździe na OR to normalne że TERAZ(czyli jak jest ciepło) nie potrzeba zadnych instalacji, ale zimą możesz mieć już problemy z jazdą na takiej mieszance. Pozatym kupując tą leprzą instalke możesz jeździć na 100%OR a nie mieszance(czyli taniej). Wydaje mi się że ON roźcieńcza zimny OR i dlatego teraz jeździsz normalnie, ale spróbuj jeździć na samym OR i ciekawe jak będzie wyglądało odpalanie w chłodne poranki.

a co do pozostałości paliwa w pompie to w tej leprzej instalacji wygląda to jak jazda na LPG, zapalasz i gasisz na ON.. dopiero jak silnik ciepły(czy olej ciepłyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) przełączasz sie na OR(sam OR juz bez domieszki ON )

tysiące wątków na różnych forach było o jeździe na OR a ja ciągle się bojeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czemu wcześniej na tym nie jeździli, przecierz te diesle mają naście lat - może kiedyś były zbyt drogie żeby eksperymentować.. nie wiem..
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2006, 21:10   #3
Jarcio
ford::advanced
 
Avatar Jarcio
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 28-10-2005
Skąd: mazowieckie
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 232
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kajteknr1
może kiedyś były zbyt drogie żeby eksperymentować
Jeszcze lat temu 6-7 olej napędowy kosztował mniej niż 2/3 ceny benzyny a cena benzyny wtedy to coś koło 2,...zł za litr (legalnie, na CPN-ie). OR był po prostu za drogi i się nie opłacało jeździć na nim więc szedł na frytki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam Jarek

| Black MoonDeo '12 - obecnie | Silver Ssss-max '07 - odjechał w dobre ręce |
Jarcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2006, 10:58   #4
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

aaa tu mnie maszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. racja... pamiętam ten LPG po 70gr... , ale wracajac do tematu ja osobiście poczekam jeszcze troche.. zobacze co się bedzie działo.. na LPG też tak odrazu sie wszyscy nie rzucili..na początku było że silniki niszczy itd.. a jak PB poszło w góre to nagle gaz dobryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieje że z OR też tak będzie
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2006, 04:34   #5
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kajteknr1
a co do pozostałości paliwa w pompie to w tej leprzej instalacji wygląda to jak jazda na LPG, zapalasz i gasisz na ON.. dopiero jak silnik ciepły(czy olej ciepłyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) przełączasz sie na OR(sam OR juz bez domieszki ON )
Ja to wszystko wiem tylko koszt takiej instalacji to jakieś 1600 zł. A na przeglądzie wątpię, aby ktokolwiek dowód mi podbił. Nie chciałbym też, aby zatrzymali mnie inspektorki i kazali otworzyć bagażnik czy maskę. Bo już 2 razy w tym roku mnie kontrolowali. Generalnie sprawdzają kolor ON.

Cytat:
Napisał Kajteknr1
Wydaje mi się że ON roźcieńcza zimny OR i dlatego teraz jeździsz normalnie, ale spróbuj jeździć na samym OR i ciekawe jak będzie wyglądało odpalanie w chłodne poranki.
Robiłem już test. Podłączyłam przewód do butelki z olejem i pompa zaciągnęła jakieś 2 litry zgasiłem motor i rankiem kolejnego dnia 6 stopni i bez problemu.

A ja odwołuję się do tych, co jeżdżą na OR czy montaż nagrzewnic przynosi efekty?

[ Dodano: 2006-08-16, 03:41 ]
Przejechałem na OR prawie 30 tys. (głównie trasy). Jak zacząłem na tym jeździć to miałem takie założenie że na jesieni wymienię końcówki wtryskiwaczy. Ku mojemu zdziwieniu czym dłużej na tym jeździłem tym autko coraz mniej paliło zszedłem nawet poniżej 4l. Jednak samochód tak jakby się przestawił na ten rodzaj napędu i teraz na ropie nie chce iść jak dawniej wymienię końcówki i się zobaczy jak auto będzie się sprawowało.
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.