Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-05-2006, 20:38   #1
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie Kilka pytań o 1.8D

Zauważyłem ostatnio, że wibracje, które wytwarza mój silnik są chyba trochę połączone z kontrolką świec. A mianowicie teraz dopiero sobie uświadomiłem, że jak wstrząsy się zaczynały nasilać to po przekręceniu stacyjki kontrolka zaczynała coraz krócej świecić. Teraz świeci ok. 2 sekund, choć przekaźnik rozłącza po około 10. Rozebrałem ten przekaźnik przy filtrze powietrza i kostka była trochę zaśniedziała przeczyściłem, jednak nic to nie dało. W środku przekaźnik jest żółciutko i wszystko gra. Są jeszcze za akumulatorem dwie takie kostki jedna zielona a druga biała, (do czego one są?). Ta zielona byłą cała zielona na stykach, wyczyściłem wszystko i nadal nic. A jesienią ubiegłego roku kontrolka gasła sekundę przed rozłączeniem zasilana na świece. O co chodzi.

Kolejne pytanie to czy w tym silniku jest jakaś elektronika odpowiedzialna za pracę silnika (jakiś komp.)? Oczywiście oprócz „gaszacza”, konta wyprzedzenia.

Czy podczas uruchomienia jakiegokolwiek większego urządzenia (szyby, nawiew na wyższym biegu, światła) powinno się odczuwać dodatkowe obciążenie silnika?

__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2006, 23:14   #2
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewenement39
czy w tym silniku jest jakaś elektronika odpowiedzialna za pracę silnika
zapomnij o niej i bardzo dobrze że jej niema. Jak czytam ile jest z tym problemów to sie włosy jeżą (im więcej elektroniki tym więcej problemów)

Cytat:
Napisał ewenement39
Czy podczas uruchomienia jakiegokolwiek większego urządzenia (szyby, nawiew na wyższym biegu, światła) powinno się odczuwać dodatkowe obciążenie silnika?
nie powinno się odczuwać jeżeli jest w pełni sprawny alternator i nie włączysz wszystkiego. Napewno jeżeli włączysz wiele urzadzeń na raz (światła, nawiew, radio) to wyczujesz obciązenie. Najwieksze obciążenie to ogrzewanie tylnej szyby i świece żarowe. Możesz to zaobserwować jak po uruchomieniu auta po ok. 15 sek. wyłączy się grzanie świec i wzrosną obroty.
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2006, 03:15   #3
ewenement39
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-01-2006
Skąd: Olsztyn
Postów: 345
Domyślnie

Cytat:
Napisał so258
nie powinno się odczuwać jeżeli jest w pełni sprawny alternator i nie włączysz wszystkiego. Napewno jeżeli włączysz wiele urzadzeń na raz (światła, nawiew, radio) to wyczujesz obciązenie. Najwieksze obciążenie to ogrzewanie tylnej szyby i świece żarowe. Możesz to zaobserwować jak po uruchomieniu auta po ok. 15 sek. wyłączy się grzanie świec i wzrosną obroty.
Nie wiem czy to nie jest wina alternatora. Mój alternator ma dwa wyjścia + a z tego, co mi się wydaje to tak powinny mieć benzyna. Jeśli się mylę to, jeśli jeden + idzie na rozrusznik to gdzie powinien iść drugi?
__________________
Martwisz się, że ja nie mam pieniędzy? Nie martw się też kiedyś nie będziesz miał! :-)
ewenement39 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 18:43   #4
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

ano właśnie jak to jest , że ta kontrolka świec ni jak ma sie do tego 'pyknięcia'? wystarczy coś przeczyścić-wymienić, czy dać se spokuj i 'pokochać'?
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2006, 19:38   #5
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kajteknr1
wystarczy coś przeczyścić-wymienić,
przekaźnik czasowy grzania świec wymienic lub
Cytat:
Napisał Kajteknr1
dać se spokuj i 'pokochać
o Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2006, 05:49   #6
cywil
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Focus Combi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 88
Domyślnie

czyszczenie tu nic nie pomoze :fcp27
ja w swoim starym 1.6 czyściłem i nic te same objawy az wreszcie kontrolka pali się ciągle rozebrałem wiec ustrojstwo okazało sie że przepalone są dwie diody.....
__________________
ciągle można się czegoś nauczyć wiec czytaj ze zrozumieniem słuchaj jak inni mówią i nie przerywaj wychwytuj to czego jeszcze nie wiesz....
cywil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2006, 00:28   #7
mdcs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Płock
Model: SEAT Cordoba mk2
Silnik: 1.9TDI ASV @140PS/320Nm
Rocznik: 2000
Postów: 418
Domyślnie

Przecież w tych fordach tak jest! Czas grzania świec (do pyknięcia) jest stały bez względu na temperaturę, a kontrolka gaśnie szybciej lub później. Jak jest zimno świeci się długo, jak ciepło max 3 sek.
__________________
www.mdcs.elektroda.net - CAR-audio, elektroakustyka, wzmacniacze, kino domowe

SEAT Cordoba FL Signo 1.9TDI (ASV 140PS/320Nm), 0-100@7,7s
mdcs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2006, 08:32   #8
Kajteknr1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: Wrocław
Model: Laguna
Silnik: 2.2 dci
Rocznik: 2002
Postów: 245
Domyślnie

no tak, tylko jak bym się sugerował kontrolką to nawet w lipcowe upały musiał bym trochę kręcic, a tak nawet w chłodne dni pali od pierwszego obrotu, i ja pytalem czy można coś zrobić zeby kontrolka 'dobrze informowała' ,
Kajteknr1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2006, 09:07   #9
mdcs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Płock
Model: SEAT Cordoba mk2
Silnik: 1.9TDI ASV @140PS/320Nm
Rocznik: 2000
Postów: 418
Domyślnie

No w lipcowy upał jak rano wsiadam do auta to kontrolka gaśnie mi po około 2 sekundach. W zimowe mrozy po ponad 10-ciu. Więc chyba wszystko jest ok, co ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
www.mdcs.elektroda.net - CAR-audio, elektroakustyka, wzmacniacze, kino domowe

SEAT Cordoba FL Signo 1.9TDI (ASV 140PS/320Nm), 0-100@7,7s
mdcs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2006, 17:20   #10
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kajteknr1
ja pytalem czy można coś zrobić zeby kontrolka 'dobrze informowała'
przerobić troche eletkryke tak aby kontrolka była zasilana ze świec a nie z wyłacznika czasowego.
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.