Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2023, 17:00   #2911
benykuleczka1
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Poznań
Model: kuga 3/mondeo mk5FL A8
Silnik: 2.5 hybryda/2.0 tdci 150@190
Rocznik: 2023/2020
Postów: 167
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież jest teraz jeszcze wiele mk3 w salonach 2.0 190ecoblue
Tak wiem, tyle że temat kupna nie jest "na dziś". Zresztą nie wiadomo nawet jak długo będą jeszcze klepać diesla, niemniej jednak moc w nowych autach okroili. Pewnie chcą być eko na papierze to taki myk robią. Jestem ciekaw czy w rzeczywistości jest tak okrojony i mocno to czuć, czy papier swoje a real swoje. No ale to jak już zauważyłeś musiałoby być zamawiane teraz auto a przeca w salonach jeszcze stoi trochę tych "normalnych".

benykuleczka1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2023, 18:50   #2912
Nikelajer
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2021
Model: Kuga Mk3 ST Line MY2022
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2021
Postów: 53
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał somer1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy u was po wyłączeniu zapłonu , wycieraczki zostają w dowolnym położeniu, czy wracają do pozycji zero? Czy zdarza się, ze załączają się bez powodu pomimo suchej szyby? I czy czasami nie załączają się automatycznie pomimo opadów, a potem nie dostosowują prędkości do ilości deszczu i pracują z normalną szybkością? Oczywiście wszystko w automacie. regulacja czułości rzadko pomaga.
Nie sprawdzałem umiejscowienia po wyłączeniu zapłonu, ale wycieraczki żyją swoim życiem. Wielokrotnie w ASO zgłaszałem i wg. ich testów (polanie wodą ze szlaucha ogrodowego/popsikanie troche wody na szybę) powodowało, że wycieraczki się uruchamiały więc testy przeszły pomyślne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie raz miałem taką sytuację, że cała przednia szyba zawalona wodą po minięciu cięzarówki, a wycieraczki po o wiele za długiej chwili się załączały.. ręczne wymuszenie pracy powodowało, że przez chwilę pracowały tak jak powinno, a po kilkunastu minutach już po swojemu
Nikelajer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2023, 19:06   #2913
Marcin-Prezes
ford::advanced
 
Avatar Marcin-Prezes
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2008
Skąd: Kraków
Model: Kuga III
Silnik: 2.0 EcoBlue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 253
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest na stronie forda z aktualizacjami do pobrania -aktualizacja map. Po pobraniu na pena i aktualizacji w aucie juz po raz 3-ci wyskakuje po godzinie błąd z kodem MEM_ERROR3 (aktualizacje robię od tygodnia) Czy macie lub mieliście taki kłopot ostatnio? Pierwszy raz przy aktualizacjach mam taki problem a z wcześniejszymi było zero problemu. Dziś przed chwilą chciałem ponownie pobrać plik ze strony a tu- info że mapy są aktualne hahah a niby żadna aktualizacja nie przeszłą.....i o co chodzi????
__________________
Marcin; Ford Kuga III 2.0 EcoBlue mHev
Marcin-Prezes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2023, 20:48   #2914
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

U mnie poszło bez problemu. Trwało w sumie chyba z 10 godzin, ale po wszystkim działa bez zarzutu

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2023, 23:03   #2915
piotrszc
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2022
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2022
Postów: 9
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał Marcin-Prezes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest na stronie forda z aktualizacjami do pobrania -aktualizacja map. Po pobraniu na pena i aktualizacji w aucie juz po raz 3-ci wyskakuje po godzinie błąd z kodem MEM_ERROR3 (aktualizacje robię od tygodnia) Czy macie lub mieliście taki kłopot ostatnio? Pierwszy raz przy aktualizacjach mam taki problem a z wcześniejszymi było zero problemu. Dziś przed chwilą chciałem ponownie pobrać plik ze strony a tu- info że mapy są aktualne hahah a niby żadna aktualizacja nie przeszłą.....i o co chodzi????
U mnie w podobnej sytuacji pomogło wymuszenie sczytania zainstalowanej wersji systemu. Połączyłem samochód z hot-spotem telefonu a następnie z poziomu menu systemu Ford Sync wybrałem opcję sprawdzenia dostępnych aktualizacji. W czasie tej operacji do do systemu Forda trafia zainstalowana wersja systemu Sync oraz map. Nie próbowałem aktualizacji przez hotspota, ale po ponownym sprawdzeniu aktualizacji - już z komputera, aktualizacje były widoczne.
piotrszc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 08:26   #2916
smokeh
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Kielce
Model: Kuga MK3 Titanium X
Silnik: 1.5L 3cyl.
Rocznik: 2020
Postów: 118
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Jak to jest koledzy z aktualizacją SYNC3/Map przez serwis? Mają jakiś sposób offline?
Ja ostatnio aktualizowałem mapy i zajęło mi to około 2,5 h za kółkiem i jakieś 180km w trasie. Masakra. Wgrywane przez USB.
Poza tym nie polecam przy kręceniu się ostatnio po Wawie. Zdecydowanie mapki nie ogarnęły tematu i poległy w starciu z GMaps przez AA.
__________________
Odjechały - Fusion 1.4 LPG / Puma 1.6 LPG / Fiesta 1.25 / Focus MK3.5 1.6 125 kucy
Ino Kuga MK3 Titanium X się ostała
smokeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 09:42   #2917
andi_r
ford::average
 
Avatar andi_r
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: Chorzów
Model: KUGA ST-LINE X 2020
Silnik: ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2020
Postów: 61
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witam
Ostatnio wyjmowałem do wyczyszczenia gumowy dywanik od strony pasażera, a tu taka niespodzianka:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W serwisie rozebrali do gołej blachy, i mimo kilkukrotnych prób wodnych nie odkryli źródła przecieku. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z dużą ilością wody w kabinie po stronie pasażera? Wg mechaników filtr kabinowy suchy....
andi_r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 09:57   #2918
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał andi_r Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tu taka niespodzianka:
Masz szklany dach ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 10:02   #2919
andi_r
ford::average
 
Avatar andi_r
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-09-2007
Skąd: Chorzów
Model: KUGA ST-LINE X 2020
Silnik: ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2020
Postów: 61
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz szklany dach ?
nie, poza tym całe wnętrze suche, zero śladów wody
andi_r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 10:12   #2920
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Czytałem na forum jak ktoś wspominał o relingach, ale sytuacja dotyczyła wody w bagażniku.
Myślę że jeśli sytuacja z filtrem jest starannie wykluczona to można szukać na klejeniu przedniej szyby, też były przypadki tu opisywane
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.